Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után nem tudom...

Szoptatás után nem tudom lefejni a maradék tejcsit kézzel! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mellszívóval pedig nem jön belőle semmi!! Szopi előtt meleg vízzel átmosom, átmaszírozom, mégis van benne egy csomó ami nem tűnik el és félek begyullad. Mit tehetnék?
2012. máj. 31. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

a csomót ki kell masszírozni . meleg v. forró vizes zuhany alatt mintha mellgyulladásod lenni úgy kell .

ha normális védőnőd van kérdezd meg hogy kell gondolom első babás vagy ha nem tud v. nem akar segíteni a szülészeti klinikán is néha szakítanak időt a csecsemősök az ilyesmire ill. a www.lll.hu-n találsz szoptatási tanácsadókat elérhetőséget linket képet hogy mit tudsz tenni.

2012. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia! most született a 3. babám. Az első kettőt szépen tudtam szopiztatni, nem volt semmi gond! most pedig csak kínszenvedés az egész. Már többször volt mellgyulladásom is vele. Egyszerűen nem boldogulok! :( Védőnőt kértem pont tegnap volt kint, de nem mutatta meg, sietett valahová!!
2012. máj. 31. 10:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ó akkor már nem vagy kezdő csak mert úgy nehezebb elmagyarázni.

hívj fel egy szoptatási tanácsadót és még elmondani is jobban el tudja .

a védőnőd meg k-pja be ha ilyen kis figyelmes . úgytudom fentről lefelé mozdulatokkal forró víz alatt kell kimasszírozni a csomókat .

2012. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy úgy kell szoptatni a Babát, hogy az álla a csomó felé mutasson (persze azok után az előkészületek után, amiket Te is megtettél).

A védőnőd meg szégyellheti magát...

2012. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem elektromos mellszívóm van és ha köz
2012. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elektromos a mellszívóm van (pesztonka) és ha közben maszírozom akkor nekem kijön.
2012. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a mostani terhességem alatt utánaolvastam pár dolognak, mert nekem is begyulladt az összesnél és ezeket tudtam meg (nincs kipróbálva, csak figyelemreméltó!):

- nem kell lefejni, mert z igény szerinti szoptatás mellett a kereslet és kínálat találkozik, ha viszont utána fejsz, azzal többet fog a cici termelni, mert stimulálás közben termelődik.


Ha volt régebben csomóm, akkor azt úgy lazítottam fel, hogy szoptatás közben masszíroztam fel, de nem tudom, hogy helyesen tettem e. :S

2012. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!