Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptatott...

Igény szerint szoptatott babátokat, ha etetés időben megébred egyből cicire rakjátok vagy megvárjátok amíg egy picit sírdogál? Előre kijelentem nem hagyom, hogy sírjon mielőtt még bárki leírná a fejemet!

Figyelt kérdés

2012. jún. 13. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint szoptatás nem azt jelenti, hogy nem lehet npirendetek.

Ezt mindig a gyerek alakíthja, de az pl butaság hogy ha óránként ébred óránként adsz neki cicit, ha csak nem kéri, de akkor is tudsz neki alakítani, mert nem tuti hogy szopni akar ha sír.


Nem kell sírni hagyni, mert nem is biztos hogy éhség a sírás oka. Ha nem sír de 1-2 órája evett akkor hagyad és ne adj neki cicit, inkább várj hátha több tejed lesz meddigre sír, így köv sírásnál többet eszik, tovább alszik, és beállhat egy rendszer, amit a baba alakít ki.

2012. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én igény szerint szoptattam. Újszülöttként besárgult a fiam, így amikor a szemét nyitotta, már kapta is a cicit, mert ugye a bilirubin a szoptatással ürült a szervezetéből, viszont a sárgasága miatt aluszékony volt. Úgyhogy az első héten szinte folyamatosan etetni próbáltam.

Mikor otthon voltunk az első hetekben akkor szinte egész nap szoptattam. Néztem az órát, hogy kb. 2 óra teljen el két etetés között, de nem mindig alakult úgy. Mivel én cumit nem adtam a babámnak, ezért neki a cici volt a cumi, az innivaló és az ennivaló is. Ha napközben felébredt és nem sírt, akkor nem feltétlenül kapott cicit, csak ha sok idő telt el az előző óta (nappal 3-4 óránként azért evett), de ilyen ritkán volt, mert inkább többször evett keveset, ez egyébként meg is maradt nála. Már nem emlékszem pontosan (4 éves lesz), de viszonylag hamar beállt a rendszer, hogy mikor volt éhes, és én is megtanultam, hogy mikor mi lehet a baj, miért sír (pelus, éhség, unatkozás). Sosem hagytam sírni.

2012. jún. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden nyikkanásra, szopó mozgásra, kereső mozgásra mellre tettem az első pár hónapban, most már elég egy pillantása, hogy tudjam, éhes... :) Szóval, ha nem volt éppen sürgősebb dolgom, akkor nem vártam meg, hogy sírjon értem.
2012. jún. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sírás késői éheségjel, ha tudod, szerintem ne várd meg:). Azért például mert a sírás során levegőt nyelhet és ez hasfájást okozhat.
2012. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha evés időre felébred vagy fent van, én megetetem. Én is gondolkoztam a napokban rajta, hogy ilyenkor éhes-e egyáltalán, vagy csak automatikusan elfogadja ha 3 óra elteltével mellre teszem. Nem tudom... Viszont így sosem sír, de sajnos nem is tudom, hogy mi az éhség jele nála. 4 hónapos a kicsilány.
2012. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért és hogyan nyekken. Bár enyém még csak 3 hetes, de már meg tudom különböztetni a felébredéses nyekket az anyámnagyonéhesvagyok nyekkenéstől. :)

A hasfájósról nem is beszélve....

Szóval ha éhes, akkor azonnal ráteszem cicire. Ha csak nyávog, akkor még nem éhes. Ha kajabál, akkor bekakilt.

2012. jún. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én egyből cicire teszem mert mikor felkel kapásból elkezd cuppogni, így nem nehéz kitalálni mit akar :D Most három hónapos és 5 hét alatt 1200grammot hízott :D csak anyatejes, bízz egy kicsit jobban az ösztöneidben, ha úgy érzed éhes, etesd meg, még akkor is ha még nem sír érte.
2012. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!