Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha 4 hónapos babám nem...

Baj, ha 4 hónapos babám nem bír ki 3 órát két etetés közt?

Figyelt kérdés
Valószínű fogzik is,sokszor nyűgös,rágja a kezét,nyáladzik, átlagban 2,5 óránként kér enni, ha tudom, húzom 3 óráig, de sokszor sír,akkor inkább megetetem. napközben keveset alszik, max 3x1 órát,de tegnap is csak 3x fél óra volt.lehet,hogy apad a tejem?ja és ezek mellé sokat bukik is...
2012. máj. 29. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Mennyi az a sokat bukás?

Nem biztos,hogy apad a tejed,ha sokat bukik,nagyobb mennyiséget,akkor nem csoda,hogy hamarabb kér enni.

Ha valóban így van és nagyobb mennyiséget bukik vissza,érdemes lenne megbeszélni a gyermekorvossal,hogy nincs-e a babának reflux betegsége.

2012. máj. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam kb 2 óránként kért enni az első 4 hónapban. Most, hogy már mást is eszik, kezdenek az étkezései átállni 3-4 órásokra.

Evéssel együtt kb 1,5 órát volt ébren, aztán csak felet aludt, majd ébredés után rögtön enni kért, max a délutáni sétánál tudtam kihúzni a 3 órát.

2012. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló a helyzet:az én fiam most lesz hós és ugyan ezek vannak nálunk is.Én a rengeteg bukás miatt több gyermekorvoshoz elvittem (teljesen mindegy milyen napszak,testhelyzet rengeteget bukik így is),pont a reflux gyanú miatt.Nekünk azt mondták ez még korai életkor ahhoz,hogy reflux legyen mivel még javában alakulóban van a pici gyomra,gyomorszája.Azt javasolták,hogy etessem gyakrabban,ne várjam mg,míg megéhezik és sírni kezd;mivel ilyenkor olyan mohón és sokat eszik,hogy emiatt is bukhat olyan sokat.Nálunk is 2,5-3 óránként lesz éhes,de igyekszem gyakrabban etetni.Ezt csináljuk már 2 hónapja és talán jobb a helyzet.Minden esetre,ha fél-1 éves koráig nem növi ki,tuti elviszem szakorvoshoz.Mi sem alszunk sokat,napi szinten 1-1,5 óra,az is 10-20 perces elosztásban.Ha szépen hízik,ne aggódj!!!! :)
2012. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,az elejéről lemaradt a 4!Szóval 4 hónapos. :)
2012. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor megnyugodtam, már én is a refluxra gondoltam, nekünk a doki azt mondta,hogy biztos túleszi magát,üvegből pl megeszi a 170-et is,nem tudom ciciből mennyit,mert abból nehezebb,növekszik,csak hogy rengeteget fent van napközben,bár lehet,hogy kis alvásigényű emberke lesz,mint az apja :)
2012. máj. 29. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem! Te sem óramű szerint működsz, és a babák sem a "nagykönyv" szerint. Ha 2 óránként éhes, akkor 2 óránként kapjon enni. Nyugodtan etesd, ne próbáld kihúzni az időt! :)
2012. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 4 hós, én soha nem tartottam be a : 3 óránként KELL a babának enni adni című dolgot. Volt h másfél óránként kérte, volt h 5 óra múlva, de nem lett felkeltve. Egy felnőtt ember sem mindig egyazon időpontban eszik és azonos időközönként.

Ha éhes hát adj neki!

2012. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én 4 hónaposom rendszertelenül szopik, néha eltelik 3 óra is, de leginkább óránként eszik. Éjjel először 4 óra múlva kel, de utána újabban másfél óránként kér reggelig. Ő is fogzik, látványosan, ráadásul eddig éjjel csak 2-szer evett, most szerintem nem éhségből ébred, mert csak szippant párat. De nem aggódom, lehetne sokkal rosszabb is...
2012. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!