Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejmentes diéta szoptatás...

Tejmentes diéta szoptatás alatt. Hogyan is pontosan?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos a szoptatás idejére tejmentes diétát javasolt.Melyik honlap nyújt nekem ebben segíséget?Vagy hol találok étrend-összeállítást ami segít?

Azt tudom, hogy tej, tejföl, vaj, joghurtok tiltottak.De van a szalámikban, nápolyikban is ugye?

Azt sem tudom, hogy teljesen megvonjak magamtól mindent amiben tejszármazék van, vagy először csak a tejet?Akkor mit tudok enni egyáltalán?


2012. febr. 24. 14:18
1 2
 1/12 krisztivan ***** válasza:
Kérdezz rá a dokitól mert általában csak a tejet kell kihagyni az elején mert a babákat(legtöbbjüket)nagyon kipattogtatja.
2012. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 xStefix ***** válasza:

Szerintem ezügyben keress meg egy szoptatási tanácsadót (is), mert ők még pontosabban meg tudják neked mondani, mire figyelj oda.

[link] vagy [link]

2012. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tejmentes diétán voltam, mert tejallergiát állapítottak meg a babánál. Nem vészes, meg lehet szokni, de tényleg nagyon sok mindent nem lehet enni, mindenben van tejpor. Egyébként sokat fogytam, a családom szerint túl sokat. De ez szépen visszajött miután abbahagytam :). Mindenesetre tejet, joghurtot, szóval direktbe tejterméket mai napig nem eszek, nem kívánom.

[link]

2012. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg, szinte minden étel tartalmaz tejszűrmazékot! Én 10 hónapja diétázok 13 hónapos babám mellett, és nem elkeserteni akarlak, de iszonyat kemény!


Ahhoz, hogy kiderüljön, valóban tejfehérje-érzékeny gyermeked, legalább 3-4 hét teljesen nulldiéta szükséges. Azaz az elsődleges tejforrások (tej, sajt, joghurt stb) mellett a másodlagosakat is ki kell iktatni.

A teéjesség igénye nélkül ezek a következők

-bolti pékáruk - élesztővel készültek és fehér pékáruk, ugyanis az E300 és az E250 nevű lisztkezelő és lisztjavítószer is tejport tartalmaz, ezektől fehér a kenyér, de ez van a vizes zsemlében is pl.

A pékségeknek van mentes-lisájuk, jó pár bolti kenyér van szerecsére, amiben nincs tejszármazék, mi a Ludwig-Mentesi termékeket esszük, azok tuti azok!

-szalámi, felvágott, jól mondtad, általában tejfehérjével érlelik, tartósítják, az összetevők azonban fel vannak sorolva a csomagoláson, sőt bizonyos termékeken külön jelölik áthúzott tejeskannűval, ha tejmentes

.margarin - a legtöbb tartalmaz tejet, vajat, kivétel: Liga és Vénusz kocka sütőmargarin

-chipsek, ropogtatnivalók, csokik, nápolyi stb.



Rengeteg honlap szól a tehéntejfehérje allergiáról, böngészd őket. Érdemes dietetikus tanácsát kérni első körben.


Annak nincs értelme, hogyha csak a tejet vonod meg magadtól, allergiánál attól még a tünetek fennállnak. A tejfehérje minimum 2 hét alatt kezd el ürülni a szerveztből, viszont egyes tünetek hamarabb, mások később szűnnek meg. Nálunk volt véres széklet, órákig tartó hasgörcs, hetekig tartó híg kaki, kiütések, csekély súlygyarapodás és ki tudja, mi más. A kiütések szűntek meg legkésőbb, kb 3 héttel a diéta kezdete után.


De ami a lényeg, hogy jelen esetben nem a mennyiség számít, tehát akár már egy falat a tejet tartalmazó élelmiszerből azonnal visszahozz a tüneteket. Ha gondolod, priviben szívesen adok még tanácsot, mi már egész profik vagyunk benne.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2012. febr. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Előzp vagyok. Miért javasolta a doki a diétát, milyen tünetei vannak a babádnak?
2012. febr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Te jó ég!Olvastam pár oldalt, de volt amelyik azt írta, a félfehér kenyér, vizes zsemle mehet.

Kéthetes a babám.Nyálkás széklet, haspuffadás jelentkezett, és egész nap csak nyöszörög.Még álmában is.

A férjem laktózérzékeny.Nemrég csináltak nála egy terhelést.Ezek alapján mondta a doki tejmentes kaját.

Jövő héten kapunk valamilyen cseppet, ami az anyatejben felbontja a laktózt, hátha segít.

Lehet, hogy írok privit, ha nem haladok jól a dolgokkal.Köszönöm!

2012. febr. 26. 05:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha a laktózérzékenység öröklődhet, akkor a babádnak ahhoz, hogy szoptasd, laktóz-enzimet bontó gyógyszert kell adni, ugyanis tejcukor az anyatejben is van, akkor hiába táplálkozol tejmentesen! De ehhez vizsgálat kell, nem bemondás a dokitól :(


Szerintem kérj időpontot gasztroenterológiára, bár a tünetek tejfehérje-érzékenységre utalnak inkább szerintem.


És az, hogy mit, milyen kenyeret lehet enni, teljesen pék-függő, mert van, ahol rendes lisztet használnak, van, ahol javítottat. Persze lehetséges, hogy egy-egy baba nem olyan érzékeny, hogy a lisztjavítószert is megérezné, de mielőtt a legminimálisabb terhelést megkezded, teljesen ki kell iktatni mindent az étrendedből :(

tudom, h nehéz, de máshogy nem derül ki :(

2012. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csütörtökön visszaviszem a gyerekorvoshoz.Gasztroenteorológus márciusban megnézi (akkor viszem hozzá a nagyobbik lányomat), de ha nagyon szenved, akkor bármikor megvizsgálja.
2012. febr. 27. 09:22
 9/12 Mazsó néni ***** válasza:
Anyukák segitsetek. Ma voltunk a dokinál és azt mondták tejmentes diétát kell csináljak. Hozzá sem tudok szolni a témához, fogalmam sincs mit ehetek és mit se,nagyjából semmit,de szoptatok,most akkor azt is abba kell hagyni? Se én se a gyerek nem ehet semmi teljesen,de ahogy látom szinte mindenben van. Ehhez kérnék segítséget aki tud. A kislányom 8 hónapos, napi 2x kap anyatejet. Nem is biztosak az allergiában csak szegény gyerek ekcémás már nem is tudom hány helyen
2012. dec. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Mazsó néni ***** válasza:
Ezer krémet kaptunk már, néha használ néha semmi, kicsit kezdem inni. 2 hónap telt el de egy vizsgálat sem volt még. Gasztroenterológiára már 2x is akartam időpontot kérni de mindig vissza utasították, mondván várjunk még hátha ez most használ, de nem. Nem igazán tudom mi tévő legyek, kicsit el vagyok keseredve. Aki tud nagyon szépen kérem segítsen.
2012. dec. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!