Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás előtt vagy után...

Szoptatás előtt vagy után pelenkázzam?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lenne a jobb, mert amikor felkel már annyira éhes, hogy képtelenség vele bánni. Rúgkapál, sír, egy szerencsétlenkedés az egész, a köldökét sem lehet normálisan leápolni, így a szopi előtti pelenkázás egy rémálom. Ha pedig utána csinálom, nem rázom össze a pocakját, illetve keltem fel? Segítsetek lécci!

2012. jún. 15. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az elején szopi előtt tettem tisztába, aztán rájöttem, hogy felesleges, mert szopi alatt mindig bekakil!

Próbáld szopi után, óvatosan emeld a lábát , akkor nem rázod össze!

2012. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én mindig szopi után tettem tisztába.Mert nagyon éhes volt ,annyira bemérgelte magát ha előtte pelenkáztam hogy utána nem tudott normálisan enni.Utána meg nyugisan tisztába tettem sosem kavarta fel a gyomrát a gyors pelenka csere.
2012. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig utána szoktam, mert tuti akkor kakil. Csak annyira emeld a lábát amennyire muszáj.
2012. jún. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ördögi kör:) Ha előtte, akkor úgyis telerakja evés közben, ha utána, akkor meg esetleg kinyomod belőle a kaját:)


Ettől függetlenül én mindig utána tettem tisztába, szépen óvatosan, még álmában is. Sokkal kényelmesebb volt így, mert az én fiam se volt egy türelmes típus, ha nem kapott enni, ordibált:)

2012. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Valószínűleg utána fogom, mert ő is annyira éhes típus, csak a kaja érdekli. :)
2012. jún. 15. 11:06
 6/7 xStefix ***** válasza:

Én is ezzel küzdök éppen. :)

Nálunk a "közbeni" peluscsere lesz a befutó, úgy tűnik. Szopi közben kakilás, aztán amikor látom, hogy kezd punnyadni, böfizés és csere. Utána, ha kér még, visszateszem mellre (bár csak óvatosan, mert bukogatunk). Igaz, így jóval tovább tart, de praktikusabb.

Amikor pelust cserélünk, a szopis kispárnára fektetem a felsőtestét és óvatosan emelgetem a lábát, hogy minél kevesebb jöjjön vissza, ha épp..

2012. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előtte, közben és utána is.

Épp ma számolgattam, hogy naponta 10x is kakil. Van, hogy csak épp "megszínezi" a pelust, de sokszor meg belead apait-anyait.


Sajnos neki a száján is dől ki a tej, ha a lábát felemelem, sőt újabb kakilást is generálok a peluscserével.


Manőverezünk. Néha sikerül. :o) És azért ahogy telnek a napok, javul az átlag, néha egy peluscserénél már csak egy tiszta pelust használunk el. (A rekord 5 pelus/ egy peluscsere).


Harmadik gyerekem, de feladja a leckét, ilyen még nem volt... :D

2012. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!