Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoptassak ha kevés a...

Hogy szoptassak ha kevés a tejem? Mert van, de a bébi óránként jelzi, hogy éhes és ha végeztünk és leteszem még akkor is keresi a cicit és sír!

Figyelt kérdés
2008. ápr. 29. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki cicit, amikor csak kéri. Ha elegendő pisi és kaki van, akkor nehogy tápszerhez nyúlj! Ménél többet szopizik, annál több tejed lesz. Drukkolok!
2008. ápr. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval!

Ha gyakrabban szopizik, attól több lesz a tejed és egy idő után minden visszaáll a normális kerékvágásba.

De az is lehet, hogy a Te babád eleve gyakrabban szeret enni. Ha pisis-kakis pelus van elég és gyarapodik is a babád súlya, akkor semmi gond! Több tejet akar, ezért gyakrabban szopizik, amitől több tej lesz. Ez így működik. Az én fiam 3 hós koráig éjjel-nappal kb. 2 óránként evett, aztán kb. két hétig nappal volt, hogy óránként kérte, ezután visszaálltunk a 2 óránkénti evésre, majd egy hónap múlva megint gyakrabban kellett és csak ezután jött egy olyan iodőszak, amikor több idő telt el, mielőtt megint kérte volna a cicit.

Nagyon szépen fejlődött (az átlagnál ducibb volt, de ez anyatejes babánál nem baj! Ma már nem ducibb, mint a többiek és másfél éves nagyfiú).

Szóval kitartás!

Ja, és ha evés után még kell a cici, akkor nem biztos, hogy éhes, lehet, hogy csak "komfortszopizni" akar. Ez sem baj.

Sok sikert!

2008. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi csajok!

Ez a komfortcici találó, mert van, hogy visszateszem a cicire amikor sír és akkor meg már nem akar szopizni.

Csak olyan rossz, hogy nem tudom miért sír, nem maradt-e éhes?

2008. ápr. 29. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!Egészen egyszerű!Veled akar lenni, téged akar érezni.Az én kicsikém is pl most is már 7 45 óta szopizik, ha leveszem a ciciről sír. De csak cumizik sokszor!!Biztonságban érzi magát a karomban. Imádom!Nagyon édes. Egyébként délután ő is félóránként, óránként szopizik. De így a jó neki, már több mint egy hónapja ez megy.

Biztos a te kicsidnek is csak anyahiánya van!!!:)

2008. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan tedd mellre újból és újból, ez az idő soha nem jön vissza! Szalad a lakás? Na és. Rendelj ebédet és élvezd, hogy ennyire össze vagytok nőve. Hidd el, nem sok idő, és véget ér ez az időszak.
2008. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia.Igazuk van az elöttem szólóknak.Annyiszor szopiztasd,ahányszor,és amikor ke´ri.a lányom most 3 hónapos,napközben elvan 3-4 órát,este pedig van,hogy 2 óra´nként,1óra´nként ke´ri a cicit.neki ez így jó,engem nem zavar,söt!!olyan édes olyankor.pedig tudom,hogy sokszor csak cumizik.Olyankor olyan hun cutul nevet közben,mikor ra´m néz.gondolj bele,hogy milyen gyorsan megnönek.Nem írtad,hogy mennyi idös a babád????
2008. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia nekem is a kicsi szopizott óránként,de már nem bírtam igen idegileg,mert 1 órából 30percet szopizott.Ez 3 hónapos koráig így ment.Nekem sajnos sem éjjelem sem nappalom nem volt mellette. És arról nem is beszélve hogy egy seb volt már a mellbimbóm a szopizástól.Egyszer aztán egyik ismerősöm adott egy tippet próbáljam kicsit kiéheztetni,nem mindjárt cicit adni neki ha nyuktalankodik.Nagyon nehéz volt,de aztán rátértünk a helyes szopizásra 2-3 óránként.Meg is őrültem volna ha óránként kellett volna szopiztatnom 20 hónapig.Kis rafináltak a babócák,túljárnok hamar az eszünkön.Most a másik babát várom,és ha megszületik nem fogom elkövetni azokat a hibákat mint az elsővel.34 hetes kismama.
2008. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt hogy csináltad, hogy kiéhezteted? Hagytad sírni?
2008. máj. 4. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia előző válaszoló vagyok.Nem úgy kell a kiéheztetésre gondolni,hanem hagytam egy kicsit sírni,aztán megnyugodott,majd adtam neki kevés teácskát,utánna tettem cicire.És megszokta pár nap alatt hogy 2-3 óránként eszik.Az orvos is azt mondta hogy nemjó egyfolytában a kicsit szoptatni,mert később gyomrával lehetnek gondok.Gondolj bele mi lenne ha mi is ennénk minden órában,nembírná a gyomrunk.Nem hasfájós a babád?mert nekem az volt sajnos.Írhatsz privitet is nyugottan!!!
2008. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!