Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1 hetes babám kb.1.5-2 óráig...

1 hetes babám kb.1.5-2 óráig eszik alkalmanként. Ez napi kb 6-szori étkezést jelent. Normális ez az időtartam? Nem sok?

Figyelt kérdés
A szoptatás: eszik, majd pihen kicsit, majd megint eszik...és ez így megy amíg jól nem lakik.
2009. júl. 15. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális, nem sok. Idővel, ahogy nőni fog, áttér a 3, majd a 4 óránkénti evésre. Addig is kitartást! :)
2009. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális :) Az én babám már 10 hetes de az elején 2-3 hétig ugyan ez volt velünk is. Én is az elején teljesen kivoltam hogy ez nem normális + a környezetem is kontrázott...de használd ki ezt az időszakot. Neked sem árt a pihenés tehát vackold be magatokat a lakás legkényelmesebb pontjába és újság, csoki egy kis TV ha már nagyon nem bírod, vagy énekelj neki sokat azt nagyon szeretik (én mindig egy megadott sorrendben énekeltem neki a dalokat és olyan jó érzés hogy most már látni az arcán hogy felismeri őket:) :) ezt az időszakot senki sem adja vissza Neked :)Gratulálok a Picidhez :)
2009. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azért kicsit soknak tűnik a 2 óra. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, fél óránál tovább ne tartson a szoptatás, a tej 90%-át ugyanis az első 10 percben eszi meg.
2009. júl. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző válaszoló vagyok

szerintem ez minden babánál más és más. De szerintem nem is baj ha ilyen, mert ebben az első pár hétben nagyon fontos nekik az anyukájuk intenzív testközelsége. Sokkal kiegyensúlyozottabbak lesznek később. (nekem pl. már 1 hónapos kora óta átalussza az éjszakákat)és mindig vidám, mosolyog, nem gyötri annyira a hasfájás sem. Jó nem azt mondom hogy biztos emiatt, de biztosan ez is számított

2009. júl. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pontosan ugyan ez volt az első hetekben!! Én teljesen kin voltam, nekem is azt mondták, hogy nem jó ha sokáig szopizik, mert megfájdul a hasa és mire befejezi, kezdheti is újra, stb. De ilyen pici babát nem tudsz befolyásolni, etesd addig amíg Ő kéri, majd szép lassan kialakul (megjegyzem most 5 hetes a babám és néha most is jó egy órásak az etetések) de minden baba más, és lehet neki nem elég az az idő, mert lassabban eszik. Kitartás :)
2009. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Szia!

Azért ilyen hosszúak az etetések, mert a babád még nem tud olyan hatékonyan szopizni, mint a nagyobb, ügyesebb babák (gyorsan elfárad), illetve nagyon pici még a gyomra, gyorsan telítődik és egyszerre csak kis mennyiségeket képes megenni. Az anyatej pedig olyan jól hasznosul, hogy 2 óránként teljesen kiürül a gyomorból. Illetve egy ilyen pici babának még nagyon fontos a gyakori testkontaktus - élvezi, ha mindig a közeledben lehet és megnyugvást talál a szopiban. :)

Idővel meg fog változni a szoptatás mintázata, rövidülnek a szopik és nyúlnak a köztes időszakok. Türelem.


A közkeletű jótanács, hogy max. fél óráig szoptassunk és egy mellből és 3 óránként a legjobb út a korai elapadáshoz. Én is így kezdtem anno.. :-S

17 hónapja szoptató anyuka

2009. júl. 17. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!