Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokáig szoptató Anyukák!...

Sokáig szoptató Anyukák! Mennyi folyadékot ittatok naponta és mit? Lehet galagonya-"pulzusszám csökkentő", citromfű teát inni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
citromfű, csipkebogyó, gyümölcsteák. Napi3-4 liter
2009. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ásványvíz, savas, mentes vegyesen. 3 l körül, ami majdnem kevés, tudom. Szerintem, ha nagyobb a baba, mehet mindenféle gyógytea, már nincs olyan erős hatással a babára.
2009. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Laktoherb tea, limonádé, főzött jeges tea, csipkebogyó tea rendes teából, izesített ásványvizek-ezeket szoktam inni.

Gyümölcsteákat nem szeretem a gyümölcslevek meg nem oltják a szomjamat.

Amúgy ebben a melegben megiszok simán 3 liter folydékot.

2009. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Eleinte rostos őszilé, tejtermelős tea, aztán szörp vízzel, mert nem bírtam sima vizet inni sokat. Aztán 8 hónapos kora óta víz és tej.

Eleinte figyeltem rá, hogy napi 2-2,5 liter meg legyen, de már kb 1,5 l van csak meg nagy nehezen. Már csak reggel, este szopik

2009. júl. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
szénsavmentes ávíz és csipkebogyótea,más nem is ízlik, napi 6 liternél kevesebbet biztosan nem iszom, mindig szomjas vagyok
2009. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Lassan 16 hónapja szoptatok, és ez alatt a "pár" hónap alatt azt tapasztaltam, hogy fontos a sok folyadék fogyasztása, de nem kell erőszakkal óriási (4-5 liter) mennyiségeket meginni. Csak addig kell inni, amíg kívánod is.

Az elején napi 1 liter (nálam: 4 bögre) Laktoherb teát ittam, mellette pedig vizet (csapvíz), gyümölcsleveket (rostosakat), összesen 2-3 liter folyadékot naponta. Egy-két alkalommal előfordult, hogy magamra erőltettem 4 litert is, de úgy éreztem magam, mint egy vízzel töltött lufi, óránként kellett pisilni járnom. Ráadásul semmi hatással nem volt a szoptatásra, legalábbis nálam.

Már vagy 10 hónapja egyáltalán nem foglalkozom a folyadékfogyasztás mennyiségével, csak - ha eszembe jut - igyekszem eleget inni. Előfordul, hogy elfelejtek inni és 1,5 liternél nem iszom többet egy nap, de olyan is, hogy 2,5 liter is megvan.

Egyébként én azt figyeltem meg: inkább a te szervezetedtől vonja el a szoptatás a folyadékot, de arról gondoskodik, hogy a babának meglegyen a mennyiség. Nekem volt, hogy a bőröm száradt, mert keveset ittam, de a szoptatásokkal mégis jót evett a kisfiam.

2009. júl. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még azt akartam írni, hogy sokféle dolgot ittam már az elmúlt időszakban, de a gyógyteákkal én vigyáztam, mert átmegy a tejbe a hatóanyaga és lehet, hogy a babának erős ez a kisebb mennyiség is. De a patikában, gyógynövényboltban meg tudják mondani, mit lehet, mit nem.
2009. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jó egészséget mindenkinek.
2009. júl. 22. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!