Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem igény szerint szoptat...

Akik nem igény szerint szoptatnak, azok az anyukák hány óránként szoptatjak 3 hónapos babájuk?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom magától döntött úgy, hogy 3 óránként evett.

Utána ez szépen be is állt, én is és ő is ehhez alkalmazkodtunk. Olyan két hónapos korától ez volt, kb. 4-5 hónapos koráig. Utána volt egy időszak, hogy 4 óránként evett, majd mikor megkezdtük a hozzátáplálást megint 3 óránként evett.

2012. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kisfiamnál úgy alakult, hogy 2 óránként sír ciciért. Nagyon pontos az óràja. Nem tudom kell e hosszabb időt hagynom 2 etetés között vagy így jó e?
2012. aug. 15. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hagynám, ahogy ő kéri. 3 hónap körül amúgy is van egy fejlődési ugrás, így most biztos több energiára van szüksége, ezért is kér 2 óránként enni.

Meg lehet próbálni lassan kitolni az etetések idejét (pl. először csak 5-10 perccel eltolni), de ha üvölt mert éhes, akkor azért nem szabad hagyni szenvedni szegényt.

Unokaöcsém nagyon sokáig evett 2 óránként, egy igazi kis cicifüggő, nagy étvágyú baba volt. De aztán lassan beállt nála is, hogy ritkábban kérjen enni, csak hát valamelyik babának ehhez több idő kell.

2012. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nálunk is így van. általában 2 óránként kér, déellőtt van, hogy csak 3-3,5 óránként.

én így adok is neki, de azért várom, hogy ritkítsa, főleg éjjel.

2012. aug. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem szerencsére éjszaka csak egyszer kel. Alszik egyhuzamban 5-6 órát aztán felkel cicizni majd alszik meg 1,5-2 órát. Napközben kéri 2 óránként. De akkor hagyom ezt a 2 óránkénti etetést. Végülis ő érzi. Szerencsére kevés jön vissza abból amit megeszik.
2012. aug. 15. 13:44
 6/7 anonim ***** válasza:
3óránként elég. éjjel viszont az a jó,ha hagyod aludni-már elég nagy-és akkor eteted amikor felkel. ha alszik 5-6 órát is egyhuzomban,fel ne keltsd! előbb utóbb szépen elhagyja majd az éjszakai evést.
2012. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs felébreszteni éjszaka. :) örülök hogy csak egyszer kel.
2012. aug. 16. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!