Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az igaz, hogy a szoptatás...

Az igaz, hogy a szoptatás miatt nem jön meg a menstruációm?

Figyelt kérdés
Most 10 hetes a kisbabám. Úgy tudom ilyenkor már meg kellene jönnie. Igaz, hogy aki szoptat, annak nem jön meg? És mi a helyzet a védekezéssel. Úgy gondolom, hogy nincs menzesz, akkor termékeny sem vagyok!!! ?

2012. aug. 27. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem szoptatás alatt 6 havonta volt menstruációm, de védekezni kéne szoptatás mellett is, mi nem tartottuk annyira fontosnak és bizony jött a 3. baba, de boldogok vagyunk! Minden jót nektek!
2012. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Huh, hát sok mindent nem jól gondolsz..

Az első peteérés a mensen előtt van két héttel, így nem tudhatod, mikor fog megjönni.

És az, hogy szoptatsz, igen, amiatt nem jön meg, van, akinek évekig, ha évekig szoptat, van, akinek meg már 8 hetesen rendes ciklusai vannak, még akkor is, ha a baba éjjel-nappal szopik még...


Így ha nem akarsz még egy babát, védekezz, és akármikor megjöhet, ez nagyon egyénfüggő...

2012. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam, hogy az számít, hogy hány órát van cicin a baba. Úgy emlékszem-de nem vagyok benne biztos-ha három óránként szoptatod, s kb. 3/4 órát cicin van, akkor nem jön meg. Lehet benne valami, mert nekem is jó sokára jött meg, s a gyermekeimet hagytam komfortszopizni, ők is szerették, én is imádtam gyönyörködni bennük közben.
2012. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az, hoyg megjön-e szoptatás alatt vagy sem, nem tudni. Hogy mikor fog először? Ki tudja. Mivel az első mensi előtt két héttel már van egy peteérés, nagyon lutri, a nem védekeztek, mert bármikor elcsíphetitek az első peteérést, és jön a tesó! Védekezzetek, és az első mensid után már tudni fogod, mi az új ritmus.
2012. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
anyámnak nem jött meg 3 gyereknél, nekem megjött az enyémnél. sztem ha megjön ha nem védekezz, sose lehet tudni. én legalábbis nem szeretnék rögtön teherbe esni, ha megszülök, ezért nagyon fogok vigyázni
2012. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia 17 honapja szoptatok most jött meg elöször juniusba azota se december ota probálkozunk tesoval de nem jön össze:-)
2012. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!:)
2012. szept. 4. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!