Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetnék, hogy hamarabb...

Mit tehetnék, hogy hamarabb belövelljen a tej szülés után?

Figyelt kérdés

Az első gyereknél csak a 4.napon indult be, addigra szétrágta a mellbimbót és mivel pont hétvégére mentünk haza tiszta ideg voltam, hogy mi lesz. Szerintem ez is hozzájárult a sikertelen szoptatásomhoz. Nagyon minimális tejem volt, az is csak 2 hétig. Szóval másodjára már felkészültebb akarok lenni. Annakidején is ittam a Laktoherbet és szedtem homeós bogyót, de csak otthon kezdtem el. Ha már a kórházban fogyasztanám ezeket, akkor több esélyem lenne? Ti hogy csináltátok?

Mi az, ami tényleg használ? Bár tudom, hogy mindenki másképp működik.


2009. júl. 27. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

én éjjel szültem, már reggeltől szedtem is a homeós bogyót.

2. napra lett is tejes és azóta is van szerencsére :-)

5 hetes kislány anyukája

2009. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Akkor én is fogom vinni a kórházba a bogyót. Te az Urtica urenst szedted? Vagy melyiket?

Amúgy gratulálok a picihez!

2009. júl. 27. 13:12
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze! A bogyónak is kell idő, hogy meghozza a tejecskét! Én már a kórházban elkezdtem szedni, bár 1 nappal később, mint a szobatársam (ő már a szülés utáni reggelen elkezdte, nekem még be kellett szereztetnem). Pontosan ennyi idővel előbb volt teje, tehát érdemes már felszerelkezve menni a kórházba. A Laktoherb is jó, és a Fitolac is, ezzel együtt jó sokat kell inni (nekem 4-5 litert ajánlottak, bár én annyit nem bírtam meginni, de igyekeztem). Szedtem az urtica urens-t és a Phytolacca-t, Acidum phosphoricumot. Nekem homeopátiás orvos írta fel a potenciálokat és az adagolást, gondolom, az ilyen szereket árusító patikákban is tudnak felvilágosítást adni. A másik nagyon fontos dolog pedig a nyugalom és a pihenés, hogy figyelj arra, hogy semmi se zaklasson fel, mert ez mind hat a tejtermelésre. A sebesedés elkerülésére nagyon jó a szilikon bimbóvédő, megakadályozza, hogy extrém fájdalmat okozzon a szoptatás, ami szintén tudat alatt akadályozhatja a tejtermelést.
2009. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Akkor a szilikon bimbóvédőt is viszem magammal. Az előző babánál is használtam, de akkor már ki volt sebesedve. Hátha most meg tudnám előzni. Az biztos, hogy sokat elvett a szoptatási kedvemből a fájdalom!
2009. júl. 28. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!