Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szinte egész napos szopizás?...

Szinte egész napos szopizás? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés

Kisbabám 8 hetes. Kb.5 hetes korában kezdődött, hogy gyakrabban kérte a cicit nappal (az éjszakákkal nincs gond). Ma már ott tartunk, hogy keléstől elalvásig csak szoptatok. Egyik nap lemértem, kb. 40 perc szopi után csak 80 grammal volt több, majd utána közvetlenül még fél óra szopi és +0grammal mutatott többet a mérleg, pedig nem csak cumizott rajta.

Nem tudom mit tegyek, mert azt mondják tegyem annyiszor cicire amennyiszer kéri, de azért valljuk be, nem ez a normális, hogy evés után 5 perc múlva újra és újra enne, még 2 órát sem bír ki, hogy legalább a kis pocija ne fájjon, bár szerencsére nem kólikás.

Szerintetek ez elmúlik és majd magától beáll valami rendszer újra? Sírni hagyni nem akarom. Nálatok volt ilyen időszak? (Szerintem a tejem jön rendesen, csöpög állandóan, néha fejnem is kell ha feszül.)

Első baba...


2012. szept. 7. 18:29
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
A többször bukik-ra csak annyit, hogy az én nagyobbik lányom annak idején annyi tejet büfizett vissza, hogy néha azt sem tudtam, honnan jön ennyi, evett-e egyáltalán ennyit??? Több mindent kipróbáltunk, a védőnő tanácsára még az ágynak a baba fejénél lévő végét is megemeltük kb. 5-10 cm-rel, de mondanom sem kell, ez sem segített... Sokszor volt, hogy reggel felöltöztettem, én is szépen felöltöztem, mire leértünk az emeletről mind a ketten a "hányásában" úsztunk, vagy amikor este megfürdettük, szépen felöltöztettem, és az utolsó gombnál a ruháján, összehányta magát. Szóval, nem használt semmi, kb. 4 hónapos korára enyhült, majd lassan megszűnt a bukás. Szerintem ez ellen túl sok mindent nem tudsz tenni, még akkor sem, ha nem igény szerint, hanem 3 óránként szoptatod. Ja, és a kisebbik lányom, hasonló "feltételekkel" soha nem bukott... Mára a nagyobbik édes kis duci, a kisebbik meg nagyon vékony, de ő is édes kis ennivaló falat csajszi.
2012. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy többször büfizteted szopi közben is, hátha úgy nem bukik.
2012. szept. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!