Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Leszoktassam a ciciről, vagy...

Leszoktassam a ciciről, vagy ne? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
A kislányom nyolc hónapos, kezd cicifüggő lenni, mint a testvére, aki két éves koráig szopizott, akkor kellett leszoktatnom, nem volt könnyű. Már nem csak a táplálék miatt cicizik, hanem mert élvezi, látnotok kéne, mit csinál...Most hogy ilyen meleg van, napközben is folyton tépi le a ruhámat, csimpaszkodik, markolászik... Éjszaka is sokat szopizik.Mellette már sokmindent eszik, nem az éhség miatt csinálja!
2009. júl. 30. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Jobb időben elkezdeni leszoktatni, de ez nem feltétlen most van. Még csak 8 hós, szóval simán cicizhet még. Miket és mennyit eszik napközben? Milyen időközönként kéri a cicizést? Biztos, hogy elég neki a kaja? Ha mindenképpen le akarod szoktatni akkor próbáld cumival nyugtatni, ilyenkor már nem számít ha cumizavart okoz neki, hiszem már úgysem fogod szoptatni. De 1x a cumiról is le kell majd szoktatni őt ha azt is ennyire megkedveli majd. :)

2009. júl. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szoktatnám még le.

Az én fiam is két évig szopott, nem volt könnyű a leszokás, de szerintem 8 hónaposan sem lenne.

És ha leszoktatod mit adsz neki helyette?

2009. júl. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Reggel cicizik (miután egész éjjel cicizett), tízóraira kap egy kekszet vagy kiflifalatkákat, ilyesmit. Ebédre főzeléket, utána altatáskor szopizik. Uzsonnára gyümölcsöt, este nem adok neki tejpépet, mert így is elég husi a sok szopitól. Amikor adtam, akkor is csak cicivel volt hajlandó aludni. Sokszor visszajön neki már, annyit szopizik.Cumija van, el is fogadja pl. a babakocsiban, de ha ölbe veszem, leülök melléje, már mászik rám, és cicizni akar.
2009. júl. 31. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 évesig min.10 hónaposig szopizon nyugodtan! Addig is elkezdheted kialakitani a napirendet milyen is lesz cici nélkül pl. elaludni! Egyszer már végigcsináltad én is télleg nem könnyű!!
2009. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!