Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy érzem, nem bírom tovább....

Úgy érzem, nem bírom tovább. Mit kell tenni ilyen helyzetben? Segítségre van szükségem, nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Kislányom 7,5 hónapos. Jól fejlett, egészséges baba. Ő a 3. gyermekem. A szoptatás életem legnehezebb próbatétele volt, és most is az. A lényeg röviden: 4, 5 hónapos korában pár napra elutazott a férjem és én akkor nem tudtam szoptatni. Egyszerűen megszűnt a tejleadó reflexem. Így fejtem. Mikor visszajött a férjem és biztonságban éreztem magam, a szopi is újra ment. Egy hónapra rá újra el kellett neki menni, és megint így jártam. Most már hosszabb ideig lábadoztam, de rendeződtek a dolgok. De félni kezdtem ezektől a helyzetektől. Mára már a sokadik krízisnél tartok, az egész napon egy hatalmas rettegés a következő szoptatástól, amikor tudom, úgysem indul meg a tejecske, hiába szívja szegénykém. A végén persze feladja, mert nem jön semmi.Fejni tudok, attól nem félek. Iszonyatos érzés szorongani egész nap, és nem azt látni, milyen imádnivaló kislányom van. Idegeire megyek a családnak. A reflex elmaradásának ma már nincs közvetlen kiváltó oka, egyszerűen csak felbukkannak a semmiből a negatív gondolatok, amiket képtelen vagyok leküzdeni, és kész a baj. Megvetendő, ha ezentúl csak fejek? Ettől hamar el fog apadni a tejem? Mit tennétek? Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata, aki megérti a kínjaimat? Van megoldás? Segítsetek!!!
2012. okt. 3. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Túlspilázod, az a nagy baj. 3. gyereknél már "tudhatod", h nem minden a szoptatás, és nem éri meg idegileg a sok hajcihő. Fejjed, amíg tudod. Kész.
2012. okt. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

Háromgyerekes csalásanya vagy, kapd már össze magad. Negatív gondolatok a semmitől? És, ha tényleg van valami baj, akkor összeroppansz?

Nekem egyáltalán be sem indult a tejem bármit csináltam, örültem volna, ha 7,5 hónapig szotathatom a lányom.


Nem megvetendő, ha fejsz és szerintem elapadni sem fog tőle. Amikor jönnek a gondolatok próbáld meg magad átállítani arra, hogy igenis jönni fog a tej, miért ne jönne, semmi ok nincs rá. Nyugodj meg.

2012. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szaporítod valamivel a tejedet? homeós golyó??? tea??? valami??? Vagy csak a pánik....
2012. okt. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha pár hetes babáról lenne szó, azt mondanám, hogy küzdj, de 7,5 hónapos babánál már elég lesz annyi amennyit le tudsz fejni. Lehet, hogy pár hónap alatt el fog apadni, de már az is szép, hogy eddig szoptattál.

A szorongásos problémáddal azért én mindenképpen felkeresnék egy szakembert, mert ebből komoly pánikbetegség is kialakulhat.

2012. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igen, szaporítom a tejet folyamatosan, görögszénamag-teán élek és a ricinus communist is szedem. Igyekszem megnyugodni, de nem igazán sikerül magamba szuggerálni a pozitív gondolatokat. De hála Istennek fejéssel legalább megy. Az volt a vágyam, hogy legalább ennél az utolsó babácskánál tudjak 1 évig szoptatni, de úgy tűnik, ez nem az én műfajom. Pedig évekig annyira készültem rá, hogy ezúttal sikerüljön. Tudom, hogy igazatok van, ezért is döntöttem a feladás mellett, de egy dolog az agy és egy másik a szív. És rettentő nehéz elszakadni...
2012. okt. 3. 09:02
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező:)!


Azt gondolom, hogy itt elsősorban nem a szoptatással van a "baj". Te is írod, hogy Férjed távolléte az, ami bizonytalanná tesz, és ez már akkor is leblokkol ha nincsen távol. Ezt a bizonytalanságérzetet kellene szerintem valahogy feloldanod, akár szakember, akár Féred segítségével.

A kicsid így is rengeteget kap Tőled, az legyen az első, hogy Te rendben legyél:)! És ha ez a lelki gát feloldódik, út nyílik előtted és akár egy éves korig is fogod tudni szoptatni a babádat, vagy tovább:).

2012. okt. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


A Jóisten áldjon meg kedves soraidért. Memorizálom őket.Jól látsz mindent, próbálom oldozgatni a gátat.Remélem, sikerül, de ha nem, akkor legalább még fejni szeretnék pár hónapig. A legjobbat szeretném adni a pici lányomnak. Köszönöm, hogy időt, energiát szántál rám.

2012. okt. 3. 12:40
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy már kezdő. 3 gyerekkel tapasztalt anyukának számítasz. Az előzővel egyetértek, hogy ha leküzdöd a szorongást, akkor elmúlik a probléma is. Gondolj arra, hogy az első kettő esetében is megoldottál minden problémát, pedig tuti nem volt mindig melletted a férjed. Akkor most miért ne sikerülne. Bízz magadban, a tapasztalatodban, az anyai ösztönödben. Mindent meg tudsz oldani, mert anya vagy, számodra nincs lehetetlen!!!!!!!!!!!!!
2012. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most csak fejd a tejedet, s ne foglalkozz semmivel, hogy hogyan lesz ezután. S közben próbáld feloldani magadban a szoptatással kapcsolatos kapcsolatos gátagat. Imádkozz, vagy menj el szakemberhez vagy egyszerűen szánj ma este magadra egy fél órát a fürdőkádban, lazulj el, gondold át a dolgokat, s rájössz, hogy csodálatos anya vagy. Akkor is, ha fejed a tejed, akkor is ha szoptatsz, akkor is, ha tápot kell majd adnod. Én 4 hétig tudtam szoptatni, s utána abba kellett hagynom, mert a babó folyton kihányta. Hiába fejtem, el kellett végül apasztani, mielőtt az agyamnak ment volna a tej. de most 14 hónapos a babám, azóta is tápszeres, és érztem jó anyja vagyok, mert azt adtam neki, ami neki kell...TE IS JÓ ANYA VAGY, s hidd el, hogy mindenképpen neki te vagy a legfontosabb, nem a táplálék adásának módja vagy a táplálék maga. kívánom, hogy össze tudd szedni a gondolataidat, s rendbe jöjjön a lelked.
2012. okt. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt. Minden tanácsot megfogadok, mindenki bejegyzése támogató segítséget jelent. Olyan jó, hogy vannak ilyen ismeretlen ismerősök. :)))
2012. okt. 3. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!