Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Számíthatok valamilyen segítsé...

Számíthatok valamilyen segítségre ebben a helyzetben? Vagy fel kell adnom, és csak az abortusz marad?

Figyelt kérdés
Évek nem volt hivatalos munkaviszonyom,és egyedülálló vagyok. Lakás- és kocsihitelt fizetek,mindkettőn több a hitel,mint az értéke. Ha terhes vagyok,a jelenlegi munkámat nem tudom tovább végezni,max. 4-5 hónapig. Táppénzre nem vagyok jogosult,TGYÁS-ra,GYES-re sem leszek,tudom,de bízom benne,hogy a baba születése után 2 hónappal már újra tudok majd dolgozni a mostani helyemen+GYED,de ezen majd akkor aggódok. A legégetőbb gond a közbeeső idő átvészelése. Elképzelésem sincs,miből finanszírozhatnám a havi kb. 100000 Ft-nyi kiadásomat. Ha elveszi a bank a lakásomat,akkor albérletbe kényszerülök,de az sem kerül kevesebbe. A kocsira pedig szükségem van(lesz) a munkámhoz. És hát sajnos mindkettő árverezése után maradna még jócskán adósság is :-( Nincsen semmilyen segítségem,nincs hová mennem,mindig egyedül oldottam meg az életemet,de most nem dönthetek felelőtlenül. A családom és a baba apukája is esélytelen,sehol nincs se fizetés,se tulajdon,se hajlandóság a segítségre,és földrajzilag is nagyon messze vannak. Kérhetek ebben az esetben valamilyen támogatást az önkormányzattól? Mások miből élnek meg,akik előtte nem dolgoztak?
2012. szept. 13. 10:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Nem értem: akkor most dolgozol vagy nem? Ha igen, akkor el tudsz menni táppénzre, ha viszont nem, akkor hová akarsz visszamenni ha 2 hónapos lesz a baba?
2012. szept. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
85%
ha nincs hivatalos munkahelyed, tehát nem vagy bejelentve évek óta akkor nem lesz GYED-ed. A GYES alanyi jogon jár mindenkinek 26.500 körül van, kapsz egyszeri anyaságit 64.000 és családi pótlékot 13.200 ft. ennyi. Hát nem tudom hogy így vállalnám-e. 2 hónapos korában a picit hova tennéd??? nehogy azt mond hogy bölcsibe. akkor még picike nagyon. Gondold át jól!
2012. szept. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
28%

Mi lenne ha a panaszkodás helyett inkább utánajárnál a dolgoknak normálisan?

Ha dolgozol- márpedig azt írtad, akkor- JÁR a táppénz.Máskülönben hova mennél vissza dolgozni? Nem is értem.

A GYES ALANYI jogon jár mindenkinek, azaz neked is! Ez fix összeg. A GYED és a TGYÁS jár csak annak akinek volt munkahelye stb.


Egyébként az Én véleményem az, hogy ha ennyire senkire nem számíthatsz, a szüleidre se, a gyerek apjára se (ezt nem kommentálom) és ilyen nehéz helyzetben vagy, akkor Én nem vállalnám. De Te tudod.


És mégvalami: hálistennek az emberek nagy többsége nem a semmire vállal gyereket!

2012. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocsáss meg,hogy kijavítalak,de a GYED-re nem leszel jogosult ha nincs meg a munkaviszonyod,a GYES-t fogod kapni,a családi pótlékot és ha 4x megjelentél a terhesgondozáson,akkor az egyszeri anyasági segélyt.A juttatásokról itt olvashatsz bővebben: [link] mivel ha egyedülálló vagy,pofátlanul kevés összeggel ugyan,de többet kapsz. Apasági nyilatkozatot tud tenni az apuka,vagy az sem? mert gyerektartást kéne fizetnie. 4-5 hónapig is ha tudsz dolgozni,az is több,mint a semmi. Én úgy értelmeztem amit írtál,hogy a jelenlegi munkahelyeden nem vagy bejelentve,tehát ezért nem tudsz elmenni táppénzre,illetve nem leszel jogosult a juttatásokra. Munkaügyibe kéne elmenned,hogy mit tudnak segíteni,illetve ha valóban babás vagy,akkor a védőnő fog tudni segíteni a különböző segélyek megigénylésében. Ezt azért tudom,mert nálunk eshetőségbe kellett venni azt is,hogy talán egyedül maradok lakás és minden segítség nélkül,és akkor mondta a védőnő,hogy ha ez megtörténne,akkor ő segít utánajárni és megigényelni minden elérhető anyagi segítséget,támogatást. Rengeteg kiskapu van,hogy támogatásokat szerezz,de én sajnos nem tudom,hogy hogyan kell ezeket intézni. Szerintem majd a te védőnőd is segít,ha elmondod,hogy milyen helyzetben vagy. Én nem dönthetek helyetted,hogy megtartod,vagy nem a kicsit,de az tény,hogy nem vagy könnyű helyzetben. Remélem sikerül intézni a dolgokat,és végül olyan döntést hozol,amit nem fogsz megbánni. Kitartást és erőt kívánok Neked!

37hkm

2012. szept. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem kellene így lehordani a kérdezőt, hiszen segítséget kér.

Én sem vállalnám, persze az abortusz szomorú döntés de a babának sokkal rosszabb lenne, ha ilyen környezetbe születne.

Lehet, hogy valaki azt mondja, hogy rosszabb helyzetben is nőttek már fel gyerekek, de azért nagyon nem mindegy hogy lelkileg milyen gyerek / felnőtt lesz belőle.

Nehéz ügy, de becsülendő, hogy próbálsz okosan dönteni.

2012. szept. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

valóban,összekevertem a GYED-et és a GYES-t,köszönöm. Nyolc éve dolgozom nem hivatalosan egy kisvállalkozásnál,semmiképp nem akarnak bejelenteni,de a munkaórák száma kevés,ahhoz képest pedig jó a fizetés,sajnálom,hogy ilyen kompromisszumba kényszerültem. 10 év házasság van mögöttem,nem lehetett gyerekünk,ezért nemigen számított,be vagyok-e jelentve. Pár hónapja elváltam,és egy új,alkalmi jellegű kapcsolat gyümölcse lett a baba,de még annyira az elején vagyok,hogy csak itt merem megosztani a létezését. Nagyon szeretném megtartani,mert a munkámat a megszületése után tudnám folytatni,sokat kell utazni és terepre járni,de jöhetne velem a kenguruban :-)

Szóval a védőnő tudna segíteni a családtámogatási dolgokban. A pár hónapos munkahely rajtam nemigen segítene,bár keresek szorgalmasan,tegnap is voltam a munkaügyiben,végülis legalább valamennyi táppénzt kapnék a terhesség vége felé,ez is jó ötlet,de a sok vetélésem miatt veszélyeztetett terhes vagyok,nem dolgozhatok bármit. Olyan sokáig hittem,hogy nem lehet gyerekem,ha csak hajszálnyi esély is van rá,hogy nem halunk éhen a híd alatt abban a fél évben,amíg nem dolgozhatok,akkor én mindent megteszek érte.

2012. szept. 13. 10:52
 7/26 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

A 4.válaszoló vagyok. Ebben az esetben akkor viszont,én azt mondom(és kövezzetek meg),hogy ne vetesd el. Ha ennyit vártál a kicsire,sokszor elvetéltél,akkor nagyon de nagyon megbánnád az abortuszt. Valószínűleg sosem tennéd túl magad rajta,bár nem ismerlek. Igen a védőnő tud segíteni,legalábbis ahogy írtam,nekem mondta,hogy ha bármi úgy alakulna,akkor összegyűjti nekem,hogy milyen támogatásokat tudnék igényelni az önkormányzattól. Ha voltál a munkaügyiben azt nagyon jól tetted!! Legalább csurran cseppen valami. Ilyen helyzetben minden forint számít. Ha a babával együtt tudnál menni dolgozni(mármint írtad,hogy viszed magaddal) az jó megoldás. Persze nyilván a picinek nem a legideálisabb,hogy hurcibálják,de szükség törvényt bont,és még mindig jobb,mintha ráhagynád valakire. Ha bármiben tudok segíteni,írj nyugodtan privit,nagyon szívesen beszélgetek Veled,viszont az apaságit mindenképpen próbáld meg kisajtolni az illetőből,ha tudod,mert ha nem,akkor nem nagyon számíthatsz gyerektartásra,csak perek árán. Kb.mennyi idős terhes vagy? a védőnőhöz ha elmész,akkor rögtön az első alkalommal vázold fel az egész helyzetet,a veszélyeztetettséget is,hidd el sokat fog segíteni!!!

Nagyon nagy erő van benned,hogy így állsz a dologhoz,és minden lehetőséget megragadsz,nem epdig egyből eldobod a babát. Valóban nem egy ideális helyzet a gyermekvállaláshoz,de ha ennyi ideig váratott magára a pici,akkor nagyon jól teszed,hogy minden követ megmozgatsz!!

Tisztellek érte nagyon!

37hkm

2012. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

De kedves vagy,köszönöm .

Az apuka aláírja a nyilatkozatot,de nem hivatalosan dolgozik ő sem,ezért GYT nemigen lesz. Talán adna valamennyit magától,de még nem kerestem meg ezzel a kérdéssel,nehogy azt higgye,el akarom vetetni magamat vagy ilyesmi. Csak pár napja tudom én is,4 hetes és négy naposak vagyunk sok hányingerrel :-D Korábban mindig a 6-8 hét között adódott gond,de most valamiért úgy érzem,ő maradni akar.

Köszönök minden hozzászólást,a lehordást is,de a biztatást és tanácsokat kicsit jobban.

2012. szept. 13. 11:17
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
akkor fel a fejjel,ha nagyon szeretnéd vállald őt,és túlélitek..sok erőt neked..
2012. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%
Írass fel dokival utrogestant.Nekem ezt kellett szednem a spontán vetélésem és a kétoldali petefészek gyuszi után. Ettől vagy mástól,de megmaradt a pici. próbálj meg pihenni amennyit tudsz,nagyon nagyon szurkolok! =)
2012. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!