Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van erre valami módszer?

Van erre valami módszer?

Figyelt kérdés
Pár napja kezd elapadni a tejem, 8 hetes múlt a kislányom, napi 10-20 ml-t tudok már csak fejni, egy ideje tápszert kap a babám. Van arra valami módszer, hogy újra beinduljon a tejtermelésem vagy erről már mondjak le :(?
2012. okt. 5. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A te szaporításának leghatékonyabb módszere a gyakori mellre helyezés. Az anyatej ugyanis inger hatására termelődik, tehát minél többet szopik a babád, annál több fog termelődni. MInden mennyiséggel, amit nem a melledből ürít, annyival fogsz kevvesebbet termelni. Tedd sokszor mellre a babádat, számbeli és időbeli korlátozás nélkül.

E mellett fejj, igyál sok folyadékot és pihenj:).

Az pedig, hogy nem tudsz fejni, nem jelenti, hogy nincsen tejed, hiszen a tejleadó reflexet leghatékonyabban a bőrkontaktus hozza elő, az ekkor termelődő oxitocin összehúzza a tejcsatornákat, amiknek az ürülése küldi a jelet a kisagynak, hogy termelni kell mert szükség van rá.

Szép lassan csökkentsd a tápszer mennyiségét, ezzel párhuzamosan a lehető legtöbbet legyen mellen a babád és pár nap alatt utolérhetoi a kínálat a keresletet:).

Ha van kedved, olvasd el ezeket:

[link]

[link]

[link]

2012. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszod meg a linket, és hogy mindent ilyen részletesen leírtál :)! Akkor még nem halt meg bennem a remény. Nekem amúgy az első 6 hétben nagyon sok tejem volt, de beteg lettem és lehet, hogy ez miatt lett kevesebb, nem tudom. Az a helyzet, hogy már azóta, hogy kevesebb a tejem, többször mellre tettem a babámat, de csak 5 percig szopizott, utána elkezdett sírni, de azok alapján, amiket írtál, még bizakodom.
2012. okt. 5. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a Medela Szoptanít (SNS) készülék sokat segíthetne Nektek! Elég drága, de bérelni is lehet szerencsére.


Van tejszaporításra homeobigyó is (Urtica Urens 5CH, napi 2*5, vagy a Ricinus Communis)


Sok sikert!

2012. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a fejés csalóka, sokszor a készülék már nem szív ki tejet, a baba meg még tud szopizni! szóval ez alapján ne vonj le következtetést!


ha sűrűn mellreteszed a babád, néhány nap alatt "kapcsol az agy" és sokkal több tejed lesz.


emellett igyál sok vizet, pihenjél amennyit csak tudsz, fektesd magadra a babád, minél nagyobb felületen legyen bőrkontaktus.

2012. okt. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nagyon szivesen:)!

Igen, a betegséged közrejátszhatott sajnos, és 6 hetesen pont egy fejlődési ugrás is lehetett a babádnál, amikor hirtelen megnő a táplálék/folyadékigénye, tehát duplán ért a nehézség:(.

Nagyon jól tetted, hogy mellre teszed sokszor, ne hagyd abba:)!

És igen, fentebb írt egy hozzászóló a szoptatnítról, nagyon jó találmány, úgy működik, hogy egy pici csövecske van a bimbódnál, amibe egy "tartályból" megy a lefejt tej/ tápszer, de mivel a csövecskével együtt a melled is a szájában van, sok inger éri a melledet, tehát nem marad éhen, mégis megvan a hormonreakció és a stimuláció.

2012. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%
Szia, nekem is egy betegség miatt kicsit csökkent a tejcsi, megvettem a szoptanítot is, és az esti etetéseknél tápszert pótoltam a készülékből. Sokat segített, illetve, ahogy előttem írták 2-3 napig úgy voltam a kis picikémmel, hogy szinte ki se keltünk az ágyból, ha éppen megnyikkant, már kapta is a cicit. 3 hét után szépen visszajött a tejcsi, ma 4,5 hónapos és még mindig csak anyatejes és szopik. Ja, mostanában próbáltam fejni, teli volt a cici, de szinte semmi nem jött... Nem indult meg a reflex, kaptam olyan tanácsot, hogy esetleg szagolgassam a kislányom ruháit vagy bármijét... Még nem próbáltam ki :) Sok sikert és bízz magadban, ne stresszelj és vigyázz azért a tápszerrel mert ha adod, akkor nem szopizik és beindul az apadás. A homeós bogyók is nagyon jók voltak nekem, meg a görögszénamag.
2012. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!