Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valami módszer, hogy...

Van valami módszer, hogy meggyőződjek arról, hogy elég tejcim van?

Figyelt kérdés
Folyamatosan rettegek attól, hogy a második babámat sem tudom szoptatni.Az elsőt is csak 2 hónapig tudtam, aztán folyamatosan egyre kevesebb tejem lett.A kicsi most 1 hónapos, eddig biztos voltam abban, hogy elég az ennivaló számára, de most, hogy már reggelente sem kemény a mellem,hanem puha és könnyű, most már elbizonytalanodok.Olyan jó lenne néha megbizonyosodni róla, hogy elég, de hogyan?
2012. márc. 5. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Az a jó, hogy már puha. Ez azt jelenti, hogy beállt a kereslet-kínálat.

Senkinek nem marad "duzzadt-kemény" a melle.

Igény szerint tedd mellre a picit, pihenj amennyit tudsz, egyél rendesen (főtt ételt is naponta 1x minimum!), és igyál, amennyit kívánsz, és amikor kívánod (tehát ne halogasd, ha szomjas vagy, hogy jó iszom, csak még megcsinálom előtte ezt vagy azt...), és minden rendben lesz!


Ha pedig valami konkrétan aggaszt, hívj fel egy tanácsadót a www.lll.hu oldalról.


A babád súlyfejlődésén amúgy jól látszik, hogy van-e elég tej, és a napi pisis pelusok számán is lemérhető.

Ne mérlegeld a babát, szerintem hetente egyszer elég, ha 100-150g-ot hízott, és egy hónap alatt minimum450g-ot, akkor ott nagy baj nem lehet. Pelusból meg napi 4-6 pisisnek illik lenni.


Jó szoptatást, és ami a legfontosabb, bízz magatokban és a babád jelzéseiben!

2012. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha hízik szépen, akkor egy pillanatig se aggódj!

hetente 1x mérd meg, ha bizonytalan vagy.


a kezdeti mellkeménység a nyirokcsomók duzzanatától van, természetes hogy elmúlik.

2012. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!