Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyik elválasztási módszer...

Melyik elválasztási módszer az, amelyik drasztikusnak számít?

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor egyik napról a másikra veszel el tőle valamit.

És nem a fokozatosság elvén,mindig egy kicsit kevesebb aztán több időre,majd végleg.

2012. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az is drasztikus, ha hagyod a gyereket órákig sírni a cici után. Pedig egyesek szerint ezen át kell esniük. Én nem tudtam hallgatni, úgyhogy nekem 2 éves volt a fiam, mire végre sikerült leszoktatni. Akkor sem teljesen önként, de bevezettük, hogy este apa altatta, és a gyerek tudta, hogy apától úgysem kap. Első néhány napban hüppögött egy kicsit, de apa meg tudta vigasztalni. Én nem tudtam volna, mert tőlem csak a cici kellett.
2012. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amikor nem számít a gyerek igénye.
2012. márc. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom... úgy látom mindenkinek sikerül, csak nekem nem.

Próbálkozom, de nem megy. Elalvásnál kéri és éjszaka állandóan.. szinte alig alszok. Nappal már nem kapja, csak amikor aludni akar. Szóval ezek után nem tudom mi a lépés.


Vettem tejapasztót, homeósat, de még nem szedtem be.

Apa nálunk nem tudja elaltatni, mert külföldön dolgozik. Mama sem jöhet szóba, mert messze lakik. 24 hónapos. Szóval nem tudom.

2012. márc. 6. 16:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 28 hónapos és elalvás előtt és éjszaka még mindig kéri. Eddig sikerült a fokozatosság elve, de egy éve leragadtunk ennyinél. Többször próbáltam már máshogy altatni, de max. ölbe sétálva tudtam elaltatni, de az meg már nekem sok (12kg). Próbáltam itt is tovább a fokozatosságot, hogy délutáni alvás előtt nincs szopi, csak este, de ez nem igazán működött. Már minden nap elmondom neki, hogy lassan már nem lesz több, mert én is azon gondolkozom, hogy drasztikus-e, ha egyszerre veszem el tőle az alvás előttieket. Szerintem ez már nem számít drasztikusnak, és végülis nem egy 12 hósról van szó. Milyen apasztó bogyókat vettél?
2012. márc. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem csak te érzed úgy hogy mindenkinek sikerül csak neked nem. Nekem se sikerült még...
2012. márc. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Te is eléggé kitartó vagy ezek szerint. Én eddig nem akarom húzni.

Urtica urens 15-öset vettem.

Nem tudom hogyan kellene elaltatnom, mert nem cumizik, sosem szerette. Próbáltam mondani Neki hogy fáj a cici, meg ilyenek, de ez kevés.


Annyira nem tudom mit kellene tenni, mert nem akarom durván. Lehet bekenem fokhagymakrémmel én is :)

2012. márc. 6. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Az erős paprikát próbáltam én is, de nem hülye ám a gyerek! Rájött, hogy én kentem be vele, nem a cici romlott el. Annyira sírt szegénykém, hogy végülis megsajnáltam, és odaadtam neki a másik cicit inkább.

Az ciki, ha nem tud apa segíteni. Pedig nagyon sok helyen hallani, hogy a gyerek úgy szokott le az éjszakai cicizésről, hogy apa ment be, ha felébredt. Nem tudsz esetleg 1 hétre anyukádhoz költözni? Vagy ő hozzátok?

2012. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hű... erős paprika... szegényke :)


Anyukámhoz nem költöznék oda.. eléggé beteges is sajnos. Ezzel nem igen szeretném terhelni. Van egy húgom, imádom, de esze annyi mint egy marék sárnak, mert Ő például eldöntötte, hogy sosem fogja szoptatni a gyerekét, mert mondván... a cici nem arra való... hát kérdem én... MIRE? :D na de eltértem a tárgytól. Szóval nehéz lesz igen, mert a férjem havi 1x jön haza, ha szerencsém van. Tehát Ő kilőve. Itt csak magamra számíthatok. És össze kell szednem magam. Mert a 9 éves kisfiamnak nem mondhatom hogy altassa el az öccsét, mert abból alvás nem lenne :)

A patikus sem tudott semmit mondani, csak annyit, hogy kenjem be valamivel. A védőnőnk dilis, a dokink meg azt mondta hogy még had szopjon. Na erről ennyit. :)


Ezért vagyok elakadva.


És nálatok mi lesz a következő lépés?

2012. márc. 6. 19:48
 10/10 anonim ***** válasza:

17:05-ös vagyok.

Egyenlőre még nincs konkrét tervem a következő lépésre, de mivel mostanában már nyugodtan ül, ha mesét olvasok neki talán azzal próbálkozok majd, hogy arra aludjon el. Nálunk szerintem nem lesz ilyen siker story, hogy megbeszélem vele és ő majd hozzám bújva elalszik. Hiába mondom, hogy fáj őt nem érdekli (még nem az az együttérző). Nálunk sincs cumi, soha nem is volt, egyáltalán nem érdekli. Szóval igazából arra kell rászánnom magam, hogy mikor kezdődjön nálunk az, hogy 2 hétig nem alszok éjszaka és nappal állandóan ölbe lesz, mert szerintem ez lesz, ha leválasztom. Tudom, hogy ki lehet bírni 2 hetet alvás nélkül, de délelőtt dolgozok is...

2012. márc. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!