Elapadhat a tejem?

Figyelt kérdés
Kisbabám 4 és fél hónapos és éjszaka is 1-2 óránként szopizott. Napközben is igény szerint szoptatok, de nem fejek. Már második éjszaka hogy kihagyott két szopizást aludt 6 órát és a cicim nagyon tele van nem szívja ki reggel sem mindet. Elapadhat a tejem ilyen hamar?

2012. okt. 10. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elapadni, csak szoptass nyugodtan tovább igény szerint! Az én kisfiam is 4 és fél hónapos, nekem van, hogy 8-9 órát is alszik egyhuzamban éjjel és nem apad emiatt a tejem! Ráállt a cicim erre a rendszerre! :) Lehet, hogy csak átmeneti dolog az is, hogy most nem kér éjszaka enni és pár nap múlva megint fog! Pl. ma éjjel az én kicsim 3x is felkelt pedig nem szokott és mindháromszor szopizott!
2012. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Húgomnak 2 hónapos kora óta átalussza a fia az éjszakát, most 4 hónapos. 3 és fél hónaposan megjött a menzesze, és nem elapadt, de jelentősen csökkent a teje. Most éjszaka is felkel fejni, és ha alszik a baba akkor fej napközben is. Úgy olvastuk és szoptatási tanácsadó is azt mondta, hogy 1,5-2 órás szoptatással/fejéssel vissza lehet hozni az eredeti mennyiséget, mivel a termelés keresletigény szerint alakul.


31 hkm

2012. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
100%

Nem. Pár nap alatt rá fog állni arra, hogy éjjel már kevesebbet termeljen, napközben a többet.

És igaz, bármikor újra kelhet majd éjjel, de az sem lesz probléma, ha igény szerint szoptatsz továbbra is. Ezt jelenti a kereslet-kínálat egyensúlya. :)

2012. okt. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!