Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4,5 hónapos babám súlya...

Gyönyörűséges kérdése:

4,5 hónapos babám súlya néhány napja stagnál, heti hízása sem eléggé kielégítő, valakinek tapasztalat? Csak anyatejes.

Figyelt kérdés

Kislányom csak szopizik még. A havi hízásai az első 3 hónapban 700-800 gramm volt, most viszont 550 grammot hízott. Az orvos szerint kevés. Napok óta esténként ugyanabban az időpontban mindig ugyanannyi a súlya, 5700 gramm. Nem értem, valami baj lenne a tejjel? Nem elég? Nem megfelelően zsíros? Olyan sokat olvastam erről és ezeket kizárnám, de kezdem elhinni.


Mi a véleményetek? Szerintetek is baj van?



2012. okt. 11. 08:21
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Kezdd meg a hozzátáplálást, már nem elég neki csak a szopi.
2012. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

SZerintem nincs olyan, hogy nem elég zsíros tej, ezek baromságok. Ha nem lenne elég neki, éhes lenne.

Az 550 gramm havi hízás is jó, 400 gramm a "minimum".

Nekünk volt olyan, hogy egy hónapig semmit nem hízott, és nem volt gond. utána bepótolta.

Nem kell minden nap mérni, bőven elég heti egyszer, és akkor sincs gond, ha egyszer-egyszer nem mutat többet a mérleg.:)

2012. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te megfelelően táplálkozol, a lányod pedig nem éhes, akkor elég a tejed:). Hossza nőtt? Általában ilyen korban kezdenek aktívkodni a babák, mozognak, tehát jobban égetik a kalóriát mint addig, ezért szokott lelassulni, stagnálni a tömegük gyarapodása. Ha hosszában nőtt, akkor a táplálékkal bevitt energiát arra használta:).

Kakis, pisis pelusok száma rendben van?

2012. okt. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:
100%

Számold ki egyszer, mennyi lenne a súlya, ha 1 éves koráig ilyen tempóban hízna! ;)


Nyilván lelassul idővel a hízás, sőt, akár hosszabb időre meg is állhat. Egyrészt, mert centire is kell néha nőni, másrészt, ha csak széltében-hosszában nőne a baba, miből fejlődnének a képességei, mozgása, érzékszervei, idegrendszere..?! Minden ilyen szakaszban hasonlót fogsz tapasztalni; és ebből lesz még egy pár az első életévben.

A gyarapodás nyomon követése csak az első hetekben ennyire lényeges: egy 4,5 hónapos babánál már nem létkérdés, sőt (orvosodnak egy nagy feketepont!). Arra már semmi szükség nincs, hogy naponta, de akár hetente is méregesd! Bőven elég kéthetente vagy havonta.

Egyébként is nem egyedül a hízás lesz az, ami "megmondja", hogy baj van-e, hanem EZEN KÍVÜL még a pisi-kaki mennyiség, a babád hangulata, étvágya és anblokk az összbenyomás a fejlődéséről. Ezek együtt adnak csak pontos képet, főleg, ahogy egyre idősebb lesz a baba!

A tejed minőségét pedig hagyd békén, pontosan olyan, amilyennek lennie kell. Tessék már elfelejteni ezt a "rossz tejes" butaságot! ;)


De hogy igazán szakmait is írjak, tessék:

első 3-4 hónapban: (átlagosan!) 140 g - 245 g / hét

3-6 hó között (főleg, ha megduplázta már a súlyát!): 85 g - 142 g / hét

6-12 hó között: 42 g - 85 g / hét

2012. okt. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem fogom most már mérni esténként, igazatok van. Babócám jó kedvű, kiegyensúlyozott, vidám és sokat mozog, játszik. Pisi-kaki van, az éjszakát át alussza. (20:00-06:00-ig)

Köszi, hogy megnyugtattatok és higgyétek el, tudom, hogy nincs olyan, hogy kevésbé zsíros tej meg társai...csak már annyira elkenődtem, de amiket írtatok az teljesen elfogadható magyarázat. A gyógytornászunk szerint, ebben a korban ébred öntudatára és feszegeti a határait, hogy mit lehet és mit nem... Ezt azért dobtam fel, mert a nappali altatás horror lett... 3.hónap végéig csodásan, egyedül elaludt, 2 hete viszont ezt lehetetlen elérni... Nyugtatom, simogatom és mellette ülök amíg el nem alszik.


Alvás gondokról van tapasztalatotok ebben a korban???

2012. okt. 12. 06:10
 6/9 anonim válasza:

Először is az én babaám is 4,5 hós és én is kértem mér szoptataással kapcsolatos tanácsokat amit xStefix válaszol az nagyon bevált nekem. Tud valamit a nő:-)))

Az alvásról annyit örülj neki hogy napközben csinálja az enyém 2 hete már hogy éjszaka óránként fent van és hol a cici a szülői ágyban hol a cumi nyugtataj meg. Nem órdit csak kér persze ha nem tennék semmit eladná a házat. Szóval mire én is elaludnék ő újra fent van én meg minden reggel kivagyok készűlve.

2012. okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem ez egyáltalán nem alvászavar! Hanem megint csak a normális fejlődés jele.

A gyógytornász véleményével csak félig értek egyet: ebben a korban öntudatára ébred a gyerek, igen, de nem akaratilag, hanem testileg! Azt fedezi fel mostanság, hogy ő és a környezete külön állnak, és hogy a mozgással, manipulációval ő maga is képes a környezete megváltoztatására (dolgokat fog meg, tesz ide-oda, helyzetet, helyet változtat). Vagyis ön-tudata lesz, igen, de ez nem az érzelmi dolgokra, akaratra, dacosságra vonatkozik! (Utóbbiakat ugye majd később tapasztaljuk meg.:)


Fontos, hogy lásd és megértsd, hogy ezek a hatalmas változások, amiken most átmegy a babád (és majd még fog ezután is, többször, időszakosan), az egész viselkedésére kihatással lehetnek! Röviden összefoglalom:

Az emberi fejlődést egyrészt a kíváncsiság, másrészt az érzékszervek (fejlődése) irányítja. A látás, hallás, tapintás, test-érzékelés útján begyűjtött különféle izgalmas információk felkeltik a baba érdeklődését és egyre többet és többet szeretne megismerni a világból. Miközben fokozatosan fejlődik a mozgása, a szociális készségei, a "beszéde" stb., az idegrendszerében is folyamatosan alakulnak ki az újabb és újabb idegsejt-kapcsolatok. Egyre okosabb lesz, mondhatnánk. Ez az idegi érés aztán még jobban motiválja, hajtja őt a további felfedezésre.. és így tovább, önmagát generálja a folyamat.

Namost, ez a fejlődés nem folyamatos, hanem szakaszos, lépcsőzetes. Biztos neked is feltűnt már, hogy vannak nyugalmi időszakok is a babád életében, de időnként fenekestül felfordul minden - ez azonban teljesen természetes, sőt, jó! Mert az jelzi, hogy a babád éppen jól fejlődik, azt az utat járja, amit kell. Mindig, amikor majd hirtelen valami olyasmit tapasztalsz, olyat csinál, amit előtte nem, akkor biztos lehetsz benne, hogy éppen készülőben van valami: új mozgásformát fog gyakorolni, ráébred arra, hogy anya csak egy van, hirtelen elkezd szavakat mondani stb. Vagyis egy következő szakaszba lép a prüntyi.

De, ezek a változások az egész kis életére kihatnak, hiszen egymással összefüggésben minden területen érik, fejlődik a baba. Ennek megfelelően pedig a szopási és az alvási szokások is megváltozhatnak ilyenkor! Pl: napközben annyira érdeklődő, annyit játszadozik, hogy "elfelejt" enni, ezért gyakran estefelé vagy éjjel éhezik meg igazán. Ekkor szopizik többet - és sokszor gyakrabban is ébred (újra) emiatt. Illetve, mivel rengeteg inger éri napközben, nehezebben is nyugszik meg, kapcsol ki, így elaludni sem tud olyan könnyen és gyorsan. (Analógia: ha este izgalmas akciófilmet nézel, szerintem te se tudsz olyan könnyen elaludni.)


Szóval mindaz, amit tapasztalsz, teljesen rendben van! Nincs semmiféle alvási nehézség.

És amit tenni tudsz: segíts a babádnak abban, hogy megnyugodjon, elaludjon. Ne várd tőle, hogy ezt egyedül is meg tudja tenni, nagyon pici még hozzá (egyébként is). Szüksége van arra, hogy vele legyél, simizd, szoptasd, ringasd, vagy amit épp, hiszen te vagy számára a megtestesült biztonság! Ha ezt most megadod neki, azzal tovább erősítheted a kettőtök közti kötődést és hatékonyan segítheted a fejlődését.

(Újra és újra lesznek olyan időszakok, amikor fokozott testkontaktusra, törődésre, babusgatásra lesz még szüksége, más-más okból. De minden alkalommal ugyanezt lesz érdemes tenned.)

2012. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat...100%-osan megnyugodtam :)


♥♥♥

2012. okt. 13. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is megijjedtem amikor kevesebbet hízott a babám.A védőnő és a gyerekdoki is nyugtat,hogy semmi gond.Nem tudom a ti dokitok miért mobdta hogy kevés,szerintem elég.Én 4 hónaposan kezdtem kóstoltatni védőnő tanácsára.

Az én babám súlya eddig így alakult.4 hónapig kizárólag anyatejes volt:

születés: 4000 gramm

1hó: 5500 gramm

2hó: 6700 gramm

3hó: 7170 gramm

4hó: 7950 gramm

5hó: 8310 gramm

6hó: 8600 gramm

7hó: 9000 gramm

8hó: 9300 gramm

9hó: 9650 gramm

10hó: 10050 gramm

2012. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!