Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Befolyásolja a szoptatás azt...

Befolyásolja a szoptatás azt hogy mikor fog ujra megjönni?

Figyelt kérdés
6 hónapos volt a fiam mikor először megjött szülés után...most ujra meg kell hogy jöjjön 10.11-én de még mindig semmi...ilyenkor elhuzodig a szopizás miatt??vagy ugyan ugy rendszeresen kell megjönnie 28 napra rá???

2012. okt. 17. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Befolyásolja, nem mindenkinek áll vissza egyből pontosan.
2012. okt. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
persze,nyugi! én 1,5 évig szoptattam és addig meg sem jött,és utánna is még több hónap volt mire beállt rendesen
2012. okt. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szerintem egyénfüggő, talán örökletes is.

az első babámnál 3 hós koráig éjjel-nappal másfél óránként szoptattam (korababa volt igény szerint hagytam szopni stb), aztán 3 hósan átállt a háromóránkénti evésre ami ugye elég drasztikus ingercsökkenés. 4 hós korában jött meg, és azonnal teljesen el is apadt a tejem (ezt értsétek úgy ,hogy reggel még szoptattam, délelőtt megjött, délben már nem lehetett két cseppnél többet kipréselni belőlem) :S

a második babám 2-3 hétig kb kétóránként szopott, utána 3-4 óránként, az éjszakákat az első naptól kezdve végigaludta, tehát ez is teljesen más igénybevétel volt a szervezetnek mint az első gyereknél. Mégis ugyanúgy 4 hós korában megjött és ugyanúgy elapadtam.

mindkettőnél próbálkoztam csodabogyókkal, homeo-szerekkel, teákkal, szopis tanácsadó volt kint stb de sehogysem tudtam visszahozni a tejet. Ő mondta, hogy van iylen ,hormonális dolog és valszeg a női felmenők között volt hasonló. kikérdeztem anyumat nagyimat, nekik is elapadt amikor megjött, mondjuk anyámnak egyéves koromban, nagyim már nem emlékezett hogy a 4 gyereknél hogy volt pontosan, de hogy hosszan szoptatott sokéára jött meg neki de akkor azonnal elapadt a teje.

hát iylen is van...

sógornőmnek a nagyobbik fiú másfél éves korában jött meg (egyéves koráig volt teje), a kisebbik babánál meg egyéves korában jött meg de őt meg majdnem kétéves koráig szoptatta... szóval nagyon egyéni és eseti.

2012. okt. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NE várd pontosan 28 napra :)

Nekem először 14 hónappal a szülés után jött meg, utána 5 hónap múlva. A szoptatást 21 hónaposan hagyta abba a lányom, azóta újra babát várok, a terhesség óta összesen ez a két mensim volt, ebből a második pedig 2 nap pecsételő vérzés összesen.

2012. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy nem védekezünk...mert szeretnénk kis tesót a picurnak...azóta se jött meg, tesztet is csináltam 12-én de negatív volt.. ezért érdekelne hogy maga a szoptatás is befolyásolhatja???mostanság már alig eszik..napi 3x meg este kicsit..
2012. okt. 21. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!