Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt lehet enni...

Szoptatás alatt lehet enni paradicsomot, újhagymát, póréhagymát, banánt? Tudom ezer ilyen kérdés van, de nem tudok eligazodni. Csak normális választ várok!

Figyelt kérdés
2012. okt. 20. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én hagymát nem ehettem, mert a fiam pocakja nagyon fájt tőle. A paradicsommal nem volt semmi baj, a banánnal azért kell kicsit jobban vigyázni, mert puffaszt(hat)ja a babát és fájhat a hasa. A póréhagymát úgyszint nem ehettem, de kismama válogatja, a lányommal szoptatás alatt bármit ehettem, nem volt hasfájós egy percet sem, a fiamnak viszont extra érzékeny pocakja volt. A banánt én ehettem, az nem volt baj. Próbáld meg, ha fáj a pocija, hát száműzni kell egy darabig ezeket az ételeket
2012. okt. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben mindent szabad, amit szeretsz/megkívánsz. Próbáld ki, hogy babád gyomra hogyan bírja. Egyél belőle keveset és ha nem okoz nála problémát, nyugodtan ehetsz.
2012. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt neked kell kipróbálnod, mert minden baba más, pont ahogy az 1. írta!

A szoptatási tanácsadók is ezt mondják, hogy indokolatlan kivonni minden vitatott zöldséget, gyümölcsöt az étrendből, amíg nem bizonyosodott be, hogy gondot okoz a babának.


Én ettem paradicsomot, hagymás ételeket is, sőt banánt is, mert másra nem nagyon volt időm eleinte, úgyhogy mindig volt otthon és amíg a gyerek miatt rohangásztam gyorsan elmajszoltam egyet, mert egy szendvics elkészítése és felfalása nem nagyon fért bele... :)


Úgyhogy próbáld ki, ha nem hasfájós a babás, akkor ehetsz szinte bármit. Sőt még azt is hallottam, hogy ha a káposzta és babféléket fedő nélkül főzi az ember, akkor kifőnek belőle a gázok, így az sem árt... De én azt azért nem próbáltam ki :)

2012. okt. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden baba más.Ezt neked kell kitapasztalnod mit bír el a kis pocakja.

Volt idő amikor az elején a mennyiségek mellé amikor szopizott, írtam azt is hogy aznap mit ettem.


Hasfájos volt,és így jöttem rá hogy az általam elfogyasztott paradicsomleves az ok.Én szoptatás alatt szinte csak leveseket kívántam,értek itt napi6-8 dl leves!!Többet nem is ettem.

Szerintem egyél mindent amit megkívánsz,kivéve a puffasztó kajákat pl.hüvelyesek,karfiol,karalábé,kelkápi stb.,azt tudom hogy a tej mennyiséget sem szabad tulzásba vinni szoptatás alatt.Én max 1 pohár tejet,kakaót ittam ha megkívántam.

Ha megkívánod a banánt,1 banántól nem lesz mondjuk székrekedése a picinek.Nekem a hagymafélékkel nem volt gondom.

2012. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én hogy őszinte legyek, ezeket mind ettem végig, amikor megkívántam. A babbal és a borsóval vigyáztam, de igazából azok sem okoztak problémát a fiamnak. Egyesével prógálgasd ki, amiket szeretnél és ha nem fáj tőle a babác pocakja, akkor mértékkel bármelyikből nyugodtan ehetsz! Jó évágyat! :)
2012. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 timike26 ***** válasza:

szia szerintem is babafuggo....

mivel kulfoldon èlek,itt azt mondtàk,egyèl mindent amit szeretnèl,mèrtèkkel.

eddig mukodott,sose fàjt a hasa.

bàrmit:babot,dinnyèt,kiwit,hagyma,erospaprika stb... most 4 honapos

2012. okt. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Próbáld ki egy kisebb mennyiséggel és majd kiderül.


A puffasztó ételeket nem fedő nélkül kell főzni (ilyet még nem is hallottam), hanem az első főzővizet kell leönteni forrás után és új vízben készre főzni. Így a kiöntött vízzel jó eséllyel kimennek a puffadást okozó összetevők.


És valóban, tejből azért érdemes a fél literes limitet tartani, bár van, aki többet kíván és simán bírja a babája is... Ez is próba kérdése.


A lányom anno mindent bírt, a fiam már kevésbé. Ő a zellerre, fejtett babra, Nescaféra, nagyobb mennyiségű tejre, görögdinnyére és a jégkrémre reagált be eddig.

Látod, nagyon egyéni...


Illetve még egy régi tanács létezik, ami szerintem megfontolandó: amit terhesen nem bírtál (nem az első trimeszterben persze!), azt az első szoptatós hónapokban is óvatosan próbáld, ill. kerüld, ha kell. Nálam egyedül a káposzta ilyen, ezt még nem is ettem eddig, de nem is kívántam. De mivel ez csak egy étel, enélkül is megvagyok, tudok változatosan táplálkozni.



Ha viszont túl sok ételnél látod úgy, hogy a babád bereagál, akkor esetleg nem is ételérzékenységről lehet szó, hanem inkább elsőtej-hátsótej aránytalanságról, vagy egyszerűen arról, hogy a baba emésztőrendszere a szokásosnál is éretlenebb lehet. (Vagyis egy ponton túl már nem biztos, hogy az a jó, ha a szoptató anyuka csak 2féle ételt eszik, mondván, mástól mindentől fáj a baba hasa...)

2012. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!