Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1,5 napos ujszülött baba csak...

1,5 napos ujszülött baba csak alszik, alszik, nem szopizik. Normális ez?

Figyelt kérdés
Teljesen érdektelen a cukros vizes cumisüvegre, a cicit be sem kapja.A pelusa 24óra alatt száraz volt.Rooming in van az anyukájával.Mikor fog beindulni,elfáradhatott a szülésnél?Amugy jó sulyban van,EDA mellett született.Volt már más is így?Nem sárgulhat be?Eszméletlen a csecsemősök mennyire nem segítenek az anyukának,vagy csak én aggódok?Van ilyen hogy az ösztön nem"kapcsol be"a babánál,és ordít hogy éhes?Várom a válaszokat!

2012. okt. 14. 05:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ne itt várd a válaszokat, hanem a viziten a dokit kérdezd meg vagy a csecsemős nővért.


Nem hiszem, hogy normális, h 24 órán órán keresztül nem pisil, és nem is kér enni. Amúgy igen, az első 3-4 napban rengeteget alszanak, ki kell pihenni nekik is a születést és a sokkot, hogy a sötétből egy fényárba kerültek millió új behatás közé.

2012. okt. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta hogy majd eszik.

A csecsemősök első éjjel 1x megitatták a pici lányt cukros vízzel aztán reggelig aludt,és napközben semmi.Tiszta egész nap a pelus.Ha felébred csak hunyorog,grimaszol ,majd visszaalszik.Segítséget ígértek a mellre tételnél a csecsemősök,de délutánig nem sikerült a szobáig jutniuk.Csak szóban tudunk az anyának segíteni,mert az osztályra nem engednek be látogatót.

2012. okt. 14. 07:11
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Cukros víz helyett adjon sima vizet.

És az én lányom is aludt majdnem két napig, hosszú, 18 órás szülésem volt. Gondolom, ha nagy baj lenne, azért figyelnének, még ha látszólag nemtörődömök is.

És az anya ne legyen ilyen szerencsétlen, innentől a gyerekéről van szó.

Ne várja a sült galambot, aki a csecsemősök nyakára jár, azon segítenek, ha kell, adjon valakinek egy kis pénzt.

Ne várja délutánig, hogy valaki odamegy segíteni, menjen ő, ha nem mennek.

És esetleg egy szomszédos szobában lévő tapaszalt, több gyerekes anyuka is tud segíteni. Merjen segítséget kérni, bekopogtatni egy másik szobába.:)

2012. okt. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak a gyerekorvossal kellene beszélnie az anyának. Ha már beszélt vele, akkor mégegyszer. Hátha ma nem az az orvos van, aki tegnap.

Amúgy véletlenül nem Miskolc Megyei Kórház? Ott voltak ilyen jófejek a csecsemősök. Mások meg mindig írogatnak itt, hogy mennyit segítettek neki a nővérek.

2012. okt. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem Miskolc,Budapest.Ma már vért vettek a picilánytól.Nagyon izgulok.Tegnap este egy csecsemős segített neki,de nem ment.A 2.éjszakát is végigaludta,hajnalban felkelt,diszkréten "nyekergett",40-50gr tápit evett nagy nehezen ugy ahogy.Most 10óra,azóta semmi.Jó ez így?Segítsetek,mit tehetnénk?Ha holnap nem engedik haza,borítékolható a gyeremekágyi depresszió az anyukának..
2012. okt. 14. 10:13
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a száraz pelus aggasztó. A magzatszuroknak már ürülnie kéne akkor is, ha csak pár kortyot eszik. De, besárgulhat. Ne várja az anya, hogy majd jönnek és segítenek, ha eddig nem tették. Legyen kicsit (nagyon) erőszakosabb, biztos hogy van, aki segítőkészebb a kórházban.

És gratula a babához! :)

2012. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Látom, azóta változott a helyzet. A 40-50 gramm nagyon sok! Mekkora súllyal született? Lefejt anyatejet nem próbáltak inkább adni neki? Az anya szedje össze magát (nem akarom bántani, félre ne értsd), de ha elhagyja magát, abból semmi jó nem származik. Miért vettek vért?
2012. okt. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
3800gr,55cm.Születése óta (ma 2 nap) ez az első 50gr ma hajnalban 4-kor.Eddig csak pár korty cukros víz.Nem tudja a cicit bekapni,ha nagy nehezen bekerül,nem szopizza.Olyan mintha nem lenne szopóreflexe,mert a cumisüvegen is pampog,nagyon nehezen került bele az az 50 gr.Nem mondta az anya miért vettek vért,gondolom sanszos a sárgaság.
2012. okt. 14. 10:50
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem akar fejni,mert átmasszírozták neki,és jele sincs a tejnek,még kolosztrum se.Most homeopátiás bogyót javasoltam,urtica urens,elvileg szedi ma már.Lehet még teje,vagy reménytelen?
2012. okt. 14. 10:53
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek indul be a teje azonnal. Fejjen és igyon sokat. A babát pedig ébreszteni kell, masszírozni, hogy szopjon. Kétszer is végigcsináltam ezt, mindkét fiam koraszülött volt és be is sárgultak. Az elején egy kínszenvedés volt a szoptatás, folyt rólam a víz, mire a szájába tettem a mellem és ébren tartottam a gyereket.
2012. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!