Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 21 Hónapos kisfiam nem engedi,...

21 Hónapos kisfiam nem engedi, hogy megmossuk a haját. Ha víz éri az arcát sírni kezd és ki akar jönni a kádból. Nem tudjuk még belefektetni sem, mert akkor jön a pánik és szegényke menekül. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
2010. máj. 14. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

???

az enyém ugyanezt csinálja, de attól még meg kell mosni a haját, 2 perc az egész.

nem lehet büdös, izzadt, összeragadt hajjal élni csak azért, mert nem szereti a hajmosást...

2010. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kisfiamnál is volt egy ilyen korszak,szerencsére kb két hétig tartott csak.Ülve,állva mostam a haját,mert a belefektetés esélytelen volt.Így is üvöltött végig,de hát muszáj hajat mosni.Aztán ahogy jött,úgy el is múlt ez a "dilije".
2010. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem nincs gyerekem, de én pont ilyen voltam kiskoromban, szóval a másik oldalról nézve tipp(nem tudom ilyen picinél működik-e): próbáljatok egy pici törölközőt (kéztörlő, vagy egy kivágott kis darab) a homlokához rakni, h. ne tudjon a szemébe csorogni a víz. én kikoromban mindig a szmemhez raktam a törölközőt :D (persze vizes lesz, de nem csorog, szerintem ő is azt nem szereti)
2010. máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ilyen, aztán felmerült bennem, hogy hátha a fürdőhabja olyan, ami csípi a szemét és váltottunk másra, azóta nem sír, szóval bejött!
2010. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Mindenképp mosd meg a haját, megfogja szokni a vízet, tereljétek el a figyelmét, kapjon egy játékot, énekelj neki, ha reagálsz a visitásra késöbb minden fürdetésnél megszokásból hisztizni kezd.
2010. máj. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam megmosni unokaöcsém haját(mikor nyáron ott vagyok),hogy mondom neki,hogy most ülj le,megmossuk a hajadat.És akkor a kiskannába merítek vizet,és mondom,hogy döntse hátra a fejét.És azt mondom neki,hogy esik az esőő:D meg ilyenek:P ő így mindig megengedte mosni a haját..és mindig kevés ideig samponoztam neki,hogy ne kezdjen hisztizni.:P:D
2010. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt minden 2. anyuka elmondhatja a gyerkőcről! Mit tudsz tenni, tényleg 2 perc az egész azt meg kibirja. Majd hozzászokik.
2010. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a hajszárítással voltunk így, bemenekült a csap alá, és üvöltött. Aztán azt vettem észre, hogy ez már olyan reflex, megszokás lett nála. Majd elhagyja.
2010. máj. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én attól rettegtem mindig hogy megsüketülök ha a fülembe megy a hab. Meg attól, hogy megfulladok, ha az arcomba csorog a víz. Ez utóbbitól a gyerekeim is rettegtek.próbáljátok úgy öblíteni a fejét, hogy ne menjen víz az arcába.
2010. máj. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Húúú én mit hisztiztem mindig a hajmosástól. De aztán meglett oldva apu a szeme elé fogta a szivacsot h ne csípjen a sampon és lefogott. Aztán úgy 3-4 hét után meguntam hogy apu lefog és mondtam h már nem fogok hisztizni. És nem is hisztiztem :) Meguntam.
2010. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!