Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért van ennyi lány aki nem...

Mért van ennyi lány aki nem akarja szoptatni a gyerekét?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 11:19
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
86%

Én meg épp úgy látom, hogy inkább a szoptatásról szól minden. Nagyon is fel van fújva ebben az országban ez a szoptatási kampány amivel már a terhesség alatt az őrületbe kergetik a kismamákat. És nagyon sokan már eleve úgy indulnak neki, hogy mi lesz, ha nem lesz tejem, te jó ég csak tápszert ne, mert arról jót nem lehet hallani, csak azt, hogy nagyfejű lesz tőle a gyerek stb... Sokan azért nem tudnak szoptatni, mert teljesen stresszben vannak emiatt.


Aki nem akar szoptatni az szerintem egyértelműen önzőségből nem teszi, de ezt is meg lehet érteni, hisz nem vagyunk eegyformák. Régen is voltak szoptatós dajkák, aki más gyerekét szoptatták, mig az édesanya bizonyára számára fontos dolgokat intézett.


Szóval szerintem ne ítéljünk el senkit azért mert nem akar szoptatni és inkább tápszert ad a gyerenek. Más baba is felnőtt tápszeren, sőt sokan közülünk még tehéntejen is.

Nem az a fontos, hogy mindenki szeresse a gyerekét? És hogy az a kicsi BOLDOG, szertő családban, egészségben nőjjön fel? Teljesen mindegy, hogy mivel táplálják, mert egy anyatejes baba is lehet beteges és egy tápszeres is lehet makk egészséges.


Még hadd fűzzek hozzá egy gondolatot. A sógornőm amerikában él. Fele ekkora feneket nem keritenek a szoptatásnak, mégis több nő szoptat, mint más országokban. Nyilván arányait tekintve.

2009. aug. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyet értek!!
2009. aug. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2009. aug. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem teli van ez az oldal idiota,alszent,irigykedo nokkel akik lenezik azokat a noket akik adnak a kulsejukre, es nem elhanyagolt konzervativ felfogasuak.Literes bugyikat hordanak, meg akkora a hatsojuk mint egy tehennek, aztan meg ha az utcan setalnak a parjukkal, es a parjuk megfordul, vagy csak ra nez egy csinos nore,akkor meg csak kiakadnak hogy mekkora bunko a parjuk.A szepseg ill. az hogy egy no torodik a kulsejevel, nincs a melle a hasan, a hasa meg a terden,nincs osszefuggesben az anyasaggal.attol hogy valakinek szilikon cicije van, meg lehet jo anya.vagy hogy el jar edzo terembe az nem csak azert van hogy a pasiknak tetszelegjen, az edzes nem csak a testet, hanem a lelket is egyensulyban tartja, egy eletritmust ad,egeszseget,kiegyensulyozottsagot.Az anyasag nem csak arrol szol, hogy hany even keresztul szoptatjuk a gyermekunket,sokkal melyebb dolgokrol, torodesrol, szeretetrol, odafigyelesrol, tamogatasrol.

Senkinek nincs joga le nezni azokat a noket akik nem akarnak szoptatni, vagy csak rovid ideig.Szamos oka lehet egy nonek arra hogy igy dontson,betegseg, lelki problemak,....barmi. Szoval inkabb csak maradjanak csendben a csunya, igenytelen logo mellu, gatlasokkal, komplexusokkal es irigyseggel teli konzervativ nok.

2009. aug. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
71%

Megint jött egy sokatmondóan "értelmes" hozzászólás...

Ha-ha-ha...


Mi köze van a nők testalkatának a szoptatáshoz?!

Miért ne lehetne valaki csinos, vékony testalkatú, sportos és makkegészséges, dekoratív nő, úgy, hogy akár évekig is szoptatja a kisgyerekét?

Én például ilyen vagyok és több hasonlóan nagyon csinos ismerősöm is van szintén.


Akinek annyira erőlködik a "bombaalak" elérése érdekében, hogy a gyereke egészséges táplálásáról is lemond inkább, az egy szerencsétlen önző alak. A szilikonos melled - ami miatt lemondtál a szoptatásról - úgyis tönkremegy pár év alatt, a gyerekednek pedig egy életre szóló ajándékot adhattál volna.

2009. aug. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
24%
Az utolsó előtti válszoló mindent elmodott....hát ezért nem szoptatnak a lányok,mert azt hiszik hogy egy szoptató anya csak egy ágrólszakadt lógómellű valaki lehet.Pffffffff szánalmas vagy!!!
2009. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%

Uristen!

Te vagy a szanalmas te szerencsetlen, es meg analfabeta is mert ertelmezni nem tudod amit irtam.En nem azt irtam hogy a szoptato anyukak csunyak, hanem azt hogy ne iteljunk meg senkit aki nem szoptat, mert annak ezer oka lehet, olyan amirol nem tudunk,nem lehet senkit elitelni.

Es mi van a szilikonos mellel?Ha ertelmesen olvastad volna amit irtam, akkor ertelmezhetted volna amit irtam, pont az ellenkezoje a te idiota iromanyodnak. En azt irtam hogy attol hogy valakinek meg szilikonos cicije van, meg lehet jop anya.Egy masik kedves anyuka , irta hogy aki nem szoptat az csak azert van mert felti a cicijeit.Es eleg lenezoen irt a szilikonos ciciju nokrol.Nos en erre irtam, amit irtam.Tovabba...Pont azt irtam hogy attol meg hogy egy no jol nez ki, figyel az alkjara, es sportol, meg lehet jo anyuka, nem fuggvenye az anyasag a testatnak....

Szoval semmit nem ertettel abbol amit irtam. Es akkor meg tamadsz is?

Ra adasul bekepzelt vagy ha azt irod hogy jol nezel ki, es buta, hozza nem erto a velemenyed a szilikoncicirol.

Menj a pokolba, nekem ne irogass.

2009. aug. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
52%
Szivecském,te még a kérdést sem tudtad értelmezni:-) Huhh,szóval ki is itt a frusztrált idegbeteg anyuka?:-)(ha anya vagy)na mind1... A kérdés,arról szólt,miért nem akarnak szoptatni a lányok,te meg itt elkezdesz vakerni a szilikonos nőkről,meg a lelki betegség vagy hasonló miatt nem tudó/akaró anyakról.A kérdés nem arról szólt,meg azt sem kell sértegetni akinek a combjáig ér a hasa vagy akármeddig szülés után
2009. aug. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de minnél többször olvasom amit irtál,annál jobb kedvem lesz:-)

"Ra adasul bekepzelt vagy ha azt irod hogy jol nezel ki, es buta, hozza nem erto a velemenyed a szilikoncicirol"Hol irtam én véleményt a szilikonciciről,vagy hol irtam én hogy hogy nézek ki?És nekem vannak szövegértési problémáim?Drága,te még olvasni sem tudsz...Bocsi a hatalmas OFFért,nem szoktam belefolyni ilyen hülyeségekbe,de ezt nem hagyhattam ki,egyszerűen annyira semmi köze annak amit irtál sem a kérdéshez,sem a válaszokhoz.

2009. aug. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
47%

A "szivecskem" irojanak:

Ha megertetted hogy nem neked szolt amit irtam, akkor miert reagalsz?

Nem vagyok sem a szivecsked, sem a dragad. A parodat kell hogy igy szolitsd vagy a szerelmedet, nem egy idegen not.

Te valoban nem irtal semmit a szilikonois cicirol, vagy arrol hogy nezel ki,csak egyszeruen annyit irtal szanalmas vagyok.Miert is?Miert szanalmasak azok akik nem akarnak szoptatni. Nos, elnezest de a kerdes pont ez, ill. a valasz amit en irtam pont arrol szol hogy ne nezzuk le az olyan noket akik szoptatni nem akarnak.En nagyon jol ertelmeztem a kerdest, es a reagalasom is ezzel kapcsolatos.Nem irtam azt hogy a szoptato anyuka csak egy "agrol szakadt logo mellu valaki" lehet, amiert te a szanalmas megjegyzesedet irtad nekem. Tovabba frusztralt,es idegbeteg sem vagyok,es amiert a testalkat, a szilikonos cici, meg a tobbi egyaltalan szoba jott,annak oka, az elozo irogatasokban rejlik amiket mas holgyek irtak, en csak arra reagaltam.Tovabba te ismet csak tamadtal a "szanalmas" megjegyzesed utan is,holott en rosszat, bantot, ilyen szintu megjegyzest rolad , neked nem irtam!Olvasd el kerlek ha van meg kedved tovabbra is derulni rajtam,a legelso levelem figyelmesebben megegyszer, es ha jol ertelmezed, rajossz hogy en epp arrol irtam hogy ne sertegesse senki a masikat.Persze a hangvetele lehet duhos a levelemnek,de ennek oka csak a sok rosszindulatu iromany amiket ezen az oldalon olvashatunk....

2009. aug. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!