Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi vált be nektek tejszaporítá...

Mi vált be nektek tejszaporításra? 2,5 hónapos a kislányom, és szeretném minél tovább szoptatni.

Figyelt kérdés
36 hétre jött, igény szerint szopizik. Általában 2 óra teik e két szopi közt. Tegnap vettem észre, hogy egyre kevesebb a tejem. Kisebb mint a vele egy idősök, szeretném ha minél tovább tudnám szoptatni.
2012. nov. 2. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Laktoherb tea és rengeteg víz.
2012. nov. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Fejes minden szoptatás után.
2012. nov. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy kevesebb? Méred?

Az, hogy nem telik fel a két szopizás között a melled, csak annak a jele, hogy beállt a kereslet-kínálat.

2012. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen mérem 3. napja, minden evés előtt és után. Napi 400g-ot eszik kb, ami a gyerek orvos szeriont kevés a 3.8 kilójához. 2 hét alatt 19 dekát hízott, és nagyon "lecsesztek" hogy több kellene.
2012. nov. 2. 12:30
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Már ne haragudj, de baromság, amit a gyerekorvos mond. Mivel nekem nem a szakmám, így nem akarok beleokoskodni, de beszélj egy szoptatási tanácsadóval feltétlenül! Ha orvosi indoka nincs, akkor ne méregesd a szopikat, mert én csak tejgyilkosnak hívom! Paramami vagyok, 4 hónapos a fiam, minden este mérem. Ha korababa és 2,5 hónaposan 3,8 kg, ott nem lehet baj.

A tanácsadók úgy tudom havi 150-450 gramm között teljesen normálisnak tartják a gyarapodást a tiétek bőven benne van. Nekem azt mondta a tanácsadó, hogy 4-5 éppen hogy pisis pelus van, akkor elég tejcsit kap, szopi után megnyugszik, akkor nincs gond! Én iszom a Laktoherb teát és van itthon More Milk kapszulám, növekedési ugrásoknál, ha kell szedem pár napot. Nem hízhat minden hónapban 1 kg, akkor 15 kg lenne 1 évesen....Nálunk is lelassult a gyarapodás, ebben a hónapban csak 400-at hízott, de 3 óránként kér kb, a két szopizás között elvan, éjszaka 1x és hajnalban 1x kel....Priviben szívesen megadom annak a számát, akivel én beszéltem. Esetleg kínáld meg a másik ciciddel, de akkor ezzel kezd a következő szoptatást és lég este mérned, hidd el! Nem esznek a nap folyamán egyforma mennyiségeket és a tej összetétele is változik: rggel több és hígabb este kevesebb és laktatóbb.

2012. nov. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 xStefix ***** válasza:
100%

Én se vagyok tanácsadó, de az előző anyuka mindent jól összefoglalt, így van. :)


Kérdező, ha úgy érzed, kevesebb van, kínáld gyakrabban a picidet. - De ha tényleg így van, akkor ő maga is hamarabb fogja kérni, hidd el. ;)

2012. nov. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori szoptatás, mindig, amikor kéri illetve mikor elfogadja. Amikor ébren van, kínáld cicivel.

E mellett pihenés, amennyi csak lehet, soksok meztelen összebújás, hordozás(a bőrkontaktus hatására oxitocin termelődik, ami ürülésre készteti a tejcstornákat, ez pedig a kisagynak "még több tejre van szükség, rá kell kapcsolni" üzenetet küldi).

2012. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Eddig én is úgy éreztem semmi gond. A védőnőm is azt mondta szépen fejődik, felhívtam délután. Dehát a gyerekorvos...
2012. nov. 2. 15:43
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Korábbi válaszoló vagyok? bízz az ösztöneidben, hívj fel egy tanácsadót és a szoptatás témakörben szard le, mit mond az orvos, megkockáztatom, lehet, hogy váltanod kellene?
2012. nov. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem tudok gyerekorvost váltani, kis településen élünk, és csak ő van gyerekorvos. A tanácsadásokon is ott van, ha megyek a védőnőhöz, ő nézi a státuszt 2 hetente.
2012. nov. 2. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!