Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden szopiztatás után fejni...

Minden szopiztatás után fejni kell az anyatejet? Hogyan kell eljárni a fagyasztott anyatejjel? Valóban minden fejés előtt sterilizálni kell a mellszívót?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk minden reggel lefejek 20g-ot és elteszem a fagyasztóba akkor felhasználásnál (3 hónapon belül)összelehet keverni a vízben felolvasztott poharak tartalmát? Hiszen egy etetésre 20 g nem elég. Minden szopizás előtt le kell mosni a mellet? Mivel? Elég a meleg víz?
2012. nov. 4. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így rengeteg energia lenne.Én sokkal lazábban vettem.Soha nem fejtem,nem raktam el a fagyasztóba ezeket a kis mennyiségeket.Ettől függetlenül még másfél évesen is szopizott a babám reggel,délben és este.
2012. nov. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az elején fejtem, mert úgy éreztem kevés, de kevesek jöttek le illetve akkor fejtem éjjel, amikor szét akart már robbanni a cicim, ha többet aludt. Ha igény szerint szoptatsz, be fog állni a kereslet-kínálat, felesleges fejegetni.
2012. nov. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A cicit minden szopizás előtt le kell mosni? Mivel? meleg vízzel? Kaptam ajándékba Dettol fertőtlenítő szappant azzal lehet?
2012. nov. 4. 09:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha ilyen kis mennyiséget tudok lefejni akkor nem is kell fejnem? Mert azt mondják, hogy nem jó a pangó tej a mellben.
2012. nov. 4. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kevés a tejci, akkor fejéssel szaporítani lehet, nem lehet arra alapozni, hogy mindig ennyi lesz. Pláne ha csak minden második etetésre kerül sorra egy-egy mell. Én elrakom a mélyhűtőbe, ha esetleg el kellene mennem valahová. Max ha nem kell, kidobom.
2012. nov. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kövezzenek meg, de én éjjel félkómásan nem megyek a fürdőszobába mellet mosni.Viszont, ha valaki bizonyítani tudja, hogy nagy baja lehet a babámnak, ha nem mosom meg minden szopi előtt, akkor erőt veszek magamon :)
2012. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt a steril dolgot ennyire komolyan venni. A bnőm úgy rakta el a tejcsit, hogy mindig csak azt fogta föl egy pohárba ami a másik mellből csöpögött. Soha nem fejt. Aventes poharakban fagyasztotta, mindig egymásra öntözte. Olvasztásnál is volt olyan, hogy meleg vízbe rakta a poharat és mikor kiolvadt a kellő mennyiség azt leöntötte a többit vissza a fagyasztóba. Az nem olvadt ki. Tudom ezt a módszert szigorúan tiltják mindenhol, de 1,5 éves a lánya és még beteg sem volt egyszer sem. Én sem fejek, csak felfogom a csöpögő tejet. Ha pedig úgy látom, hogy kevesebb a tejcsi akkor gyakrabban rakom cicire. 2-3 nap alatt beáll megint a régi rend.
2012. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2012. nov. 19. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!