Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámat igény szerint...

2 hetes babámat igény szerint szoptatom. Sajnos mostanában előfordult többször is, hogy emésztett tejet bukott. Aggódnom kéne? Valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Az igény szerinti szoptatás alatt azt értem, hogy nem korlátozom a szopások között eltelt időt és magát a szopizások hosszát sem (na nem is tudnám, mert követel rendesen). Még nagyon változó, van, hogy jó 45 percet cicin van (nem szopizik végig) és van, hogy 5 perc után bealszik. Szoptatások között sajnos tudom, hogy kevés idő telik el (átlagban 2 óra de van, hogy kevesebb, a 3 órát eddig max. 3-szor bírta ki). Valamelyik nap mértem átlagosan 30-40-et szopizott egyszerre. Igyekszem ébreszteni, ha evés közben bealszik, de nem nagyon reagál rá. Sajnos nehezen böfizik, és ha végre sikerül egy nagyobbat kiadnia magából, akkor az rögtön átmegy heves csuklásba. egy darabig még ismét cicire tettem, de most már megpróbáljuk valahogy "átvészelni", mert nem akarom megterhelni a kis gyomrát...
2012. nov. 10. 15:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
46%
Azért arra kíváncsi lennék, hogy aki lepontozott annak az nem tetszett, hogy leírtam, amit egy védőnő mondott, vagy az, hogy nem szoptattam.
2012. nov. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az Espumisan és Infacol cseppek úgy tudtam, hogy arra vannak, hogy a bélfalán "lerakódott" apró levegőbuborékokat feloldja, hogy ne okozzanak hasfájást és puki formájában távozzanak. Azért elraktározom az infót, de szeretnék minél később nyúlni ilyen és ehhez hasonló szerekhez. A pukizás amúgy jól megy :)
2012. nov. 10. 17:05
 13/21 A kérdező kommentje:
Sosem értettem a lepontozást... nekem mindenkinek a válasza hasznos, KÖSZÖNÖM! ezért mindenki kapta a zöld kezet!
2012. nov. 10. 17:08
 14/21 anonim ***** válasza:
Persze, tudom hogy nem te voltál Kérdező! Amúgy nem érdekel a %-om, nem először fordul elő, hogy nem tetszik egyeseknek, amit írok, de általában tudom miért. Mert fáj az igazság, de most nem tudom az okot.
2012. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Ez az igény szerinti szoptatás hülyeség szerintem. Mi 2 hétig kórházban voltunk, s ott kötött szoptatási idő volt. Mikor hazahoztam a babát, ugyanígy tartotta.Nem volt semmi gond, persze mérem minden alkalom előtt és után a babát.A 4 héten volt bukás nála 1-2 napig. Akkor csökkentettem az adagját 20-szal. Aztán elmúlt, s azóta sincs. Most vagyunk a 7. hétben. Rendesen tartja a 4órás szoptatási időt, az éjszakát átalussza általában (5 óra alvás). Szóval szerintem minél előbb rendszer kell. Én a szopit, ha már megette a mennyiséget, csak utána használom megnyugtatásra, ha kell és akkor is csak addig míg nem alszik el, ami max. fél óra.
2012. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan altasd kendőben:), jó ötlet:), hiszen sokat bukó babáknál segít a függőleges testhelyzet:).

Ezen kívül, ahogy előttem is rták, ha kábé 2 órán belül kéri a cicit, akkor ugyanarra tedd vissza, amelyikkel befejeztétek az előző szoptatást:).

A bukástól nem kell megijedni, hiszen ezt találta ki a természet arra, hogy a "felesleg" távozzon. Ha nem hányás, akkor teljesen normális élettani dolog.

2012. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Ma meg is érkezett a kendő (a Liliputi rugalmaskendőt választottuk). Első használatra nagyon tetszik, mert végre nem azt csináltam, hogy a lakás két pontja között rohangáltam. A kendőben a kisfiam jól érezte magát én pedig közben el tudtam mosogatni. Sajnos a hátizmom nem túl erős, így egy idő után fájt egy kicsit a hátam, de gondolom idő kérdése és megerősödik és nem lesz ilyen problémám...

Kedes utolsó! A bukás miatt azért aggódok/aggódtam, mert félek/féltem, hogy félrenyel az én kis Drágám (sajnos volt hogy előfordult és úgy kellett kikapnom a kiságyból, orrán, száján jött szegénykémnek).

2012. nov. 13. 21:18
 18/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti válaszoló! A napirendet én is fontosnak tartom. A szoptatasok jelenleg igényszerint zajlanak, igen, de pl.: a fürdést mindig estére időzítjük, úgy 6-7 óra közé (általában ekkor ébren szokott lenni). Úgy gondolom, hogy ha már egy kicsit nagyobb lesz és egyszerre többet tud enni, akkor nekünk is szépen beáll egy rend. Aztán majd később, mikor nyit a külvilág felé, akkor tervezem, hogy kialakítjuk, pl. hogy mikor játszunk és mikor megyünk sétálni. Jelenleg szerintem a közelségem és az hogy hamar reagálni tudok a jelzéseire többet jelent neki (persze ez csak az én véleményem). Mondjuk azt nem értem, hogy hogy tudtad csökkenteni az adagját a babádnak...cumisüvegből adod neki a lefejt tejet esetleg? Nem sír, hogy neki nem elég a tejcsi? Nem tudom elképzelni, hogy a fiamnak szabalyozzam, hogy mennyit egyen, mert hangot ad annak, ha éhes. Azért neked is ment a zöld kezecske, hiszen elgondolkodtató volt amit írtál...
2012. nov. 13. 21:36
 19/21 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok. A mennyiséget úgy csökkentettem, hogy szoptatás előtt pelenkacsere, majd mérés, és úgy a mellre. Azt már kb. tudom, hogy mennyi van az egyik és mennyi a másik mellben. Mielőtt átteszem újra mérek, de van hogy nem kell, mert már az egyből is megvan a napi 130-a jelenleg. Ez úgy lehet, hogy az előző etetésnél a másikból evett, s így ennek a mellnek volt ideje többet tölteni. Ha kevesebbet eszik(csak egyik mell, akkor pótlom tápszerrel). Ez naponta 1 etetés(nyi) a 6-ból.Így a babának is jó, mert eléggé fárasztó 6-7 óráig szívni, s van hogy nem is eszi meg a mennyiségét, mert elfáradt, így ha azt akarom, hogy megegye, kénytelen vagyok cumiból etetni. Az max. 5-10 perc.Nekem nagy szerencsém van a kórházzal, mert teljesen beállították.
2012. nov. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Így már értem! Bár egy valamit még sem... Ha pótlod a babádnak a kajcsit, akkor miért nem lefejt tejet adsz a tápszer helyett? Nekünk a kórházban csak rooming in rendszer volt. Egyedül az első éjszaka kérdezték meg, hogy elvigyék e a picit (mondjuk ez nekem tetszett, ha lehetett volna választani, akkor is ezt választottam volna), így akkor evett, ha éhes volt, ezt a szemléletet folytattuk itthon is. Nem akarom elkiabalni, de úgy néz ki, hogy sikerül a Kisfiamnak egyszerre többet szopiznia, mert pl.tegnap éjszaka evett éjfélkor, fél 4-kor, majd fél 7-kor, vagyis csak egyszer ébredt fel ;-). Úgy néz ki nekünk kicsit lassabb ez a folyamat, de azért ügyesen haladunk a kitűzött célunk felé :-) ...
2012. nov. 14. 17:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!