Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért irtózom tőle?

Miért irtózom tőle?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy amit most írni fogok,sokak szemében vérlázító lesz,de leírom,mert engem érdekel/aggaszt. Vőlegényemmel kisbabát tervezünk. Nagyon eddig bele sem gondoltam magába a szoptatásba,de most elgondolkodtam.Nővéremnek 3 éves a lánya és szopik többször is egy nap.

Szeretném szoptatni majd a gyerekemet,mert ennél egészségesebb dolog nincs és bármilyen jók a mai tápszerek,az anyatejet semmi nem helyettesítheti,de egy éves koránál tovább nem szándékozom szoptatni,persze,ha addig fogom tudni egyáltalán. Mert egyszerűen a szám sokszor tátva marad,hogy nővérem kislánya megy,és "kiszolgálja" magát,és tesóm meg hagyja,esze ágában sincs leszoktatni.Én értem,hogy ez köztük egy mély lelki kapocs,de a kislányra gyakorlatilag senki nem tud vigyázni,mert sír,ha nincs cici.És itt nem csak az alvások alkalmával van szopizás,hanem ha a kislány úgy gondolja,akkor és nővérem meg haptágban áll.

Szóval én nem akarom ezt,ha lesz gyerekem,mert nekem ez már túl abszurd. Mit gondoltok? Én dramatizálom túl ezt a szoptatás dolgot?


2012. nov. 13. 01:29
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Persze semmi gond,nekem ez is hasznos volt,és én is veled értek egyet :)!
2012. dec. 3. 15:13
 22/22 anonim ***** válasza:

Ne aggódj emiatt szerintem.. én is úgy gondoltam hogy 1 éves kor körül már szeretném majd leválasztani a fiamat.. habár lehetetlen feladatnak tűnt mert nagson cicifüggő volt, elképzeltem hogyha nem leszek majd erőszakos és nem állok ki azért hogy márpedig egyszer nem lesz szopi már, akkor 3 évesen is rajtam csüng.. de szépen lassan csökkent a szopik jelentősége, most 12 és fél hónapos és úgy tűnik már 1-2 hèt múlva nem is fogja kérni, eszébe se fog jutni.. az alváshoz kellett neki de már legtöbbször kézben elalszik


Én megértem h visszakozol h 3 èvesen szoptat a nővéred, ez tényleg más mint egy baba szoptatása.. szerintem ott szopik olyyan sokáig a gyerek ha anya ragaszkodik hozzá..

2016. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!