Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha faj a torkotok szoptatasnal...

Ha faj a torkotok szoptatasnal mivel gyogyitjatok magatokat?

Figyelt kérdés

Kisbabam 2 honapos.Tegnap ota nagyon faj a torkom? A parom nagyon beteg. Mondtam neki, hogy aludjon az anyukajanal. Dehat... Nem ment at...

A baba elkaphatja? Mit vegyek be? Mivel gyogyitsam magam?

A mez es a kamillatea, fokhagyma nem valt be.



2012. nov. 13. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A baba nem fogja elkapni, ne aggódj! Mivel szoptatod, kapja tőled az ellenanyagot, így védve van.

A torkodra próbáld ki a Tantum verde sprayt. A gyógyszertárban kérdezz rá, de szerintem azt biztosan lehet használni. Fertőtlenít, fájdalmat csillapít.

2012. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tantum verde. Nekem ez mindig beválik.
2012. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbálj meg sós vízzel gargalizálni. 1 dl vízben oldj fel egy kávéskanál sót. Undorító, de nagyon hasznos, szépen lehúzza a gyulladást. Meleg sállal is betekerheted a torkod, az is enyhíti.
2012. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Tantum Verde egy ideje nem használ semmit sajnos. Próbáld ki a Homeogene 9-et, kifejezettem torokfájásra való homeopátiás tabletta, nekem terhesen csak ez mulasztotta el a több napos torokfájásomat, pedig nem is hittem benne. A baba tényleg nem kaphatja el, mert az anyatejben megjelennek az ellenanyagok, ahogy a szervezted elkezd ellene védekezni.
2012. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, ha bírod a gyógyteákat, a papsajtlevél-tea a legjobb torokfájásra(csak drogériákban kapható)Megfázáskor én mindig szoktam kakukkfű-csipkebogyó-kamilla teakeveréket inni. A méz is jó, a gyógyulást meg nagy adag c-vitaminnal tudod gyorsítani, mondjuk 500mg naponta. A babát jobban védi az anyatej, a gyerekem tőlem egyszer sem kapta el a betegséget, pedig elég megfázós típus vagyok. Az orvoshoz azért nyugodtan elmehetsz,ha kell, úgyis csak olyan gyógyszert ír fel, amit szoptatás alatt is lehet szedni.Jó gyógyulást!
2012. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is most volt erős torokfájásom, szerencsére csak két napig - a sima töményen sós vízzel való gyakori gargarizálás segített.
2012. nov. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A parom hozott homeogene 9 es tabit, hat meglatjuk.

C vitamint nyomom, a kamillateat is.

A sos vizet is kiprobaltam.

Majd elmondom nehany nap mulva,hogy mi lett velem/ velunk.

Koszonom mindenkinek a valaszokat.

2012. nov. 13. 16:55
 8/11 A kérdező kommentje:
Harsfavirag teat lehet inni? Azt meg talaltam itthon... Sehol nem latok rola leirast.
2012. nov. 13. 17:37
 9/11 A kérdező kommentje:

Jah sajnos a baba is elkapta, pedig maszk volt rajtam végig...

Azóta fújom már az orrom is...

Undorito ez a betegség.

2012. nov. 15. 09:50
 10/11 anonim ***** válasza:

A hársfatea megfázásra jó, izzasztó hatású, meg lázcsillapító is. Nekünk mikor gyerekek voltunk, és meg voltunk fázva, apukám azt csinálta, hogy este lefekvéskor c vitamin meg egy nagy pohár forró hársfatea, azután be az ágyba dupla takaróval, hogy jól megizzadjon az ember. 1-2 nap alatt kiizzadtuk a betegséget. Gyerekként utáltam, de igen hatásos!

Jó gyógyulást!

2012. nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!