Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek abbahagyjam a...

Szerintetek abbahagyjam a szoptatást?

Figyelt kérdés

7.5 hónapos babámat már csak reggel egyszer tudom szoptatni,mert kevés a tej, és nem is akar szopni már Gondolom azt a keveset nem akarja kierőlködni,mert néha nekiáll,de egy mozdulat után nyávogva elfordul.Ha erőltetem,meg csak hisztizés-sírás lesz belőle.

Félek ez a reggeli sem marad meg sokáig,bár nem értem miért,mert ha minden reggel eszik,a kereslet kínálat elv szerint meg kéne maradnia,de egyre fogy szerintem.

Akár hagyhatnám is hogy elfogyjon, hiszen 1-2 hónapon belül tervezzük a kistesót, de egyrészt bűntudatom van hogy talán nem teszek meg mindent,azért fogy el, másrészt 1 hónapja kezdtem bevezetni a glutént,és azt olvastam hogy a bevezetés alatt legalább 3 hónapig még kéne hogy kapjon anyatejet.

Mit tanácsoltok? Próbáljam meg visszaállítani a mennyiséget,vagy hagyjam,ha nem kéri had fogyjon el.


2012. nov. 16. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
ha már nem kéri, ne erőltesd! a glutén miatt meg tényleg nem KELL megtartani a tejet. Nálunk pl 6hónapra fogyott el a tej, de az akkori álláspont az volt, h 1 éves kor után lehet csak glutént adni, így csak akkor kaptak, és semmi bajuk nincs
2012. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xStefix ***** válasza:
85%

Nem tudom, jól sejtem-e, hogy üvegből is eszik. Illetve, hogy esetleg 6 hó előtt kezdtétek a hozzátáplálást. Mindkettő okozhat ilyesmit.

Én a folytatásra bíztatnálak, de igazán te tudod, mit szeretnél jobban. Én ezeket mérlegelném:

A kistesót talán nem befolyásolná, de ehhez meg kell ugye jönnie és remélhetőleg nem lenne okod őt elválasztani a terhesség miatt.

A babád lehet, hogy cumizavaros vagy sztrájkol, amit nem olyan könnyű visszafordítani. Én megpróbálnám, de sok múlna rajtad, a kitartásodon és a babád hajlandóságán is...

És végül, a gluténos ajánlás elsősorban nagy kockázatú babákra vonatkozik. Ha nálatok nincs a közeli rokonságban lisztérzékeny, akkor annyira nem kell szószerint venni. - Mindemellett viszont a szopi melletti minél hosszabb hozzátáplálás egy sor egyéb betegség, allergia kivédésében is segítene, szóval ennyiből meg igenis megérné.

Nekem szemszer a szopi felé billenne a mérleg, de ez én vagyok.

2012. nov. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%

Én kicsit "erőltetném" még:).

"Ideális esetben a kisbaba (pontosabban a kisgyermek) maga növi ki a szopási igényét, és hagyja el fokozatosan a szopást - ezt a folyamatot nevezzük elválasztódásnak. Ez legkorábban másfél éves kor körül szokott bekövetkezni(...)Amellet, hogy a gyermek továbbra is fontos tápanyagokat, ellenanyagokat, enzimeket, hormonokat, növekedési faktorokat - és még sorolhatnám - kap az anyatejen keresztül, nem elhanyagolható a szoptatás lelki-érzelmi vonatkozása sem. A szoptatás a legegyszerűbb módja a gyermek megnyugtatásának, megvigasztalásának. Szopás közben a kisgyermek érzi anyja megnyugtató közelségét, maga a szopás pedig endorfinok felszabadulását indítja el a gyermekben, ami a fájdalomcsillapító hatáson túl segít neki megnyugodni, ellazulni, sőt elaludni is. (...)innen: [link]

"Mi a teendő szopási sztrájk esetén?


Mi lehet a baj olyankor, ha a kisbaba hónapokig jól szopik, aztán egyik pillanatról a másikra nem kell neki az anyamell? Talán az anyatejjel van valami gond? Vagy a baba beteg? Esetleg végleg abba akarja hagyni a szopást?


Ha egy kisbaba nem akar szopni, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy el akarja választani magát. Ha olyan egy év alatti gyermekről van szó, aki még nem sok szilárd ételt kapott, illetőleg pohárból sem iszik még, valószínűtlen, hogy végleg abba akarná hagyni a szopást. Sokkal nagyobb az esélye, hogy szopási sztrájkkal állunk szemben.


Kisbabánk a szopási sztrájkkal próbálja tudatni velünk, hogy valami baj van, azaz valamilyen változásra, problémára szeretné felhívni a figyelmünket. A szopási sztrájk néha hirtelen veszi kezdetét, máskor fokozatosan alakul ki. Ez mégsem jelenti azt, hogy fel kell ene hagynunk a kicsi szoptatásával. Ha megpróbáljuk rávenni gyermekünket, hogy újra szopjon, a sztrájk rendszerint 2-4 napig tart, bár néha ennél tovább is elhúzódhat. Ha kellően türelmesek és állhatatosak vagyunk, szinte minden esetben rávehetjük babánkat, hogy újra szopjon, és így tovább részesülhet az anyatej nyújtotta előnyökből.(...)"innen: [link]

2012. nov. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!