Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszeres babák anyukái Ti...

Tápszeres babák anyukái Ti miért adtok tápszert a babátoknak?

Figyelt kérdés

12 napja szültem császárral.A babám kis súlyú 2740 és iszonyatosan étkes,ráveti magát a cicimre és falja.Csak az a baj,hogy gyerekkorom óta hormonzavarom van és nagyon kevés a tejem,ezért tápszerrel pótolom(8 étkezésből csak 2xtudok anyatejjel etetni).A tejet lefejem mert mire evésre kerül a sor a picim annyira dühös lesz,hogy nem hajlandó sokáig cicizni,mert hamar elfárad és kiköpi a cicimet.Ilyenkor adok tápszert és lefejem a maradék tejet.A gyerekorvos szerint szépen nő,de nem lesz baja amiért tápszert adok?És mi lesz ha végleg elapad a tej?

Tápszeres anyukák ti hogy vagytok ezzel?A Ti babátoknak miért kell tápszert adni?


2009. aug. 17. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 5hónapig volt tejem aztán egyiknapról a másikra elment.

Azt se tudtam,hogy mit csináljak melyik tápszert hogyan mikor adjak...

Aztán a doktor gyorsan felírta a Beba-t.

Azóta is azt használjuk napi 3szor minimum(9hós)a babám már.

A tápszert azt ugy tudom 1,5éves korig kell adni,mivel tejtermékeket nem igazán fogyaszthatnak 1év alatt és valamivel kell potólni.

Én így tudom,hogy ezért kell a tápszer.

Hozzá teszem én nem örülök,hogy ezt kell neki adni...de ha egyszer ezt kell akkor ezt adom...:S

Baja biztos nem lesz tőle,mert akkor valószínű forgalomba se adták volna ki:)

Sok anyukának az a baja a tápszerekkel,hogy felfujja a babát,de nem mindig van ez sem így mivel az én kislányom egyáltalán nem lett ducibb:)

2009. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem ikreim vannak és nem volt elég tejem a két baba számára. Én is pótoltam tápszerrel, különösen éjszakára, ami annyiból volt jó hogy 2 hós koruktól végigaludták az éjszakákat.6 hónapos korukig tudtak csak szopizni. Ettől még ugyanolyan szépen fejlődtek. Számunkra nem volt hátrány hogy tápszert is kaptak.
2009. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szintén császárral szültem, és a tejem a negyedik nap indult be. Sajnos az első két hétben csak fejni tudtam, mert a baba nem lehetett velem (intenzív ellátást kapott), ezért mire hazakerültünk a kórházból csökkent a tej mennyisége. Otthon aztán két-két és fél óránként szoptattam, és volt pár hét, amikor egyáltalán nem, vagy csak napi egyszer kellett tápszert adni. Mivel a mi lányunk is az a típus, aki egy pillanatig sem tűri az éhséget, nem volt választásom a tápszerezést illetően, bár mindenféle "tejcsináló" módszert végigzongoráztam. Sőt, én cumisüveget sem vettem előre, mert fel sem merült bennem, h' szükség lesz rá. Végül 8 és fél hónapos koráig szoptattam, és ő választotta el magát fokozatosan: még volt tejem, csak már nem fogadta el. Épp ma egy éves, eddig egyszer volt beteg (kis láz, hasmenés), 8.990 gramm, 75 cm, okos-ügyes örökmozgó. Ezt nem "dicsekvésből" írom, hanem azért, h' lásd, a tápszer nem ördögtől való dolog, nem lesz elhízott meg még nem tudom miket szoktak mondani...ha szükség van rá, akkor kell, nincs mese. Amíg tudod, próbáld szoptatni, és a hozzátáplálást sem kell előbb kezdeni, mert az többet árthat a későbbiekben. De mivel csak 12 napja született, még bőven van lehetőséged arra, h' megpróbáld fokozni a tejtermelést. Jó egészséget Nektek!
2009. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emiatt ne aggódj, nem lesz semmi baja a tápszertől!

Nekem is császárom volt, nagyon keservesen indult be a tejem és végig (2 hónapig) nagyon kevés volt, ezért az elejétől tápot is kapott a fiam a tejci mellé.

Ha esetleg elapad a tejed, nem kell kétségbe esned, ugyanúgy felnő a pici tápszeren is!

2009. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!