Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért néz rám mindenki furcsán...

Miért néz rám mindenki furcsán ha megmondom, hogy tápszert eszik a pici?

Figyelt kérdés

Megkérdezik,hogy és mit eszik a kicsi,vagy van elég tejed?

Mikor megmondom,hogy nincs elég tejem(hormonális problémák miatt is)ezért tápszert is kap,akkor mindenki ledöbben és szánakozva vagy lenézően néz.Mintha rossz anya lennék ezért.Már szégyellem magam amiért nincs elég tejem!

Miért ilyenek?


2009. aug. 18. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért ne szégyelld magad! Nagyon sok baba eszik tápszert és nem különböznek a többitől. Nagyon rossz érzés tudom, mert rám is sokszor néztek furán, de én rájuk hagytam. volt olyan, hogy már azt mondtam hogy anyatejes!

Ezzel ne foglalkozzál!

2009. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is rengetegszer megkaptam. A nagymamám konkrétan rákérdezett, miért éheztetem a gyereket?!? 1 napig bőgtem utána.

Most már lesz@rom az ilyen véleményeket, de anno nagyon meg tudtak bántani, már csak a nézésükkel is.

Egyáltalán ne szégyelld magad, semmi baja nem lesz a picinek,h. tápszert kap! Ugyanúgy fel fog nőni és 4 hónaposan úgyis jönnek majd a gyümölcsök, és onnantól nem a tejmennyiséggel lesznek elfoglalva az "okos" emberek.

2009. aug. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen elfogadott volt a tápszer. Az is gyakran áttért rá akinek volt bőven anyatej is. Mondhatni divat volt. Most pedig itt az anyatej divat. Mindenki szoptasson, mert csak az a jó anya aki szoptat. Tény, hogy legjobb a csecsemő számára az anyatej. Ám ha nincs anyatej akkor nélkülözhetetlen a babák számára előállított tápszer. Nagyon jó, hogy ma már van ilyen és nem kell tehéntejet rántottlevest adni a babáknak. Vannak akik azt hiszik, hogy aki nem szoptat az azért nem szoptat, mert nem akar. Pedig dehogynem akar. Az első babámnál nekem sem volt anyatejem ezért tápszert kellet adnom a kicsinek. Aztán a másodiknál már tudtam rendesen szoptatni. Nem hiszem, hogy a második gyermekemnek jobb annyja lettem volna mint az elsőnek. Ne törődj azokkal akik csúnyán néznek. A babád úgyis megnől majd és szép egészséges gyermek lesz majd.
2009. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem az egyik ismerősömnek egyáltalán nem indult be a tejtermelődése,és a kezdetektől csakis tápszerrel etette a gyermekét. Nagyon jó husiban van a kicsi,nemrég láttuk,és egy évesen sokkal jobban néznek ki,mint a többi "egészségesen táplált" gyerek.. Szerencsére nekem van elég tejem,de nálam is mindenki ezt a kérdést teszi fel,hogy "van elég tejed...?",meg ilyenek...mintha lenne hozzá bármi közük is az embereknek... De most komolyan....nem tudom,hogy miért ez a leglényegesebb kérdésük...Ha rendesen gyarapszik,kap elég kaját bármilyen formában is,miért nem az a lényeg..? Miért nem azt kérdezik,hogy eszik-e rendesen,és ezzel lezárult a téma...? Vagy ha az ember elakarja mondani,hogy hogy táplálja a kicsijét,az úgyis elmondja..nem??

na mindegy..


Visszatérve,aki lenézi a másikat azért,mert nincs elég teje,az egy elég primitív ember lehet...az biztos...!! Szóval te ezért egyáltalán ne érezd magad rosszul,mert más ilyen..!! Bár biztos,hogy rosszul esik,de inkább egyen tápszert,mint,hogy éhezzen szegényke.. Vagy tudod mit? Kérdezz vissza,ha nem tetszik nekik ez a dolog,hogy szerintük az jobb lenne,ha nem adnál neki tápszert?? Csak az a legrosszabb,hogy az ember ezt magára veszi,és lehet,hogy még ezért sem termelődik úgy a tejci,mert idegesíti ezen magát....

2009. aug. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!