Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi hátránya van, ha a baba...

Mi hátránya van, ha a baba cumisüvegből kapja az anyatejet és nem ciciből?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 17:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Nincs meg a bőrkontaktus, ami sok szempontból kedvező.

És a folyamatos fejéssel nem mindenki tudja fenntartani a tejmennyiséget hosszú időn át, mert a fejés nem annyira hatékony, mint a szopizás.

(Bár én ismerek olyat, aki egy évig fejte a babájának, elektromos készülékkel...Le a kalappal előtte!)

2012. dec. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%

én nem tudok szoptatni több okból kifolyólag és nagyon rossz érzem magam miatta. néha a mellemre szoktam tenni a kicsit, hogy legalább így egymáshoz érjünk.

megkérdezhetem, hogy miért vagy rá kíváncsi?

2012. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nagyon fájdalmas a szoptatás számomra.Már próbáltam mindent, de nem megy.Most bimbóvédővel szoptatok, de nap végére így is sírok annyira fáj. Ezért egyre többször fejek és kapja cumisüvegből, de e miatt meg bűntudatom van! 3 hetes a babám
2012. dec. 6. 18:10
 4/30 anonim ***** válasza:
47%

Első vagyok.

Próbáltad már felvenni a kapcsolatot IBCLC-s szoptatási tanácsadóval?

[link]


Martinovichnét, Schmeiderné Diószegi Esztert és Horváthné KOndor Katát személyesen is tudom ajánlani, ők nekem is segítettek már (utóbbi inkább szülésznőm volt :o)


Keress valakit fel és kérj személyes konzultációt! Sokszor egy apróságon múlik, akár a helyes mellre tétel, és akkor helyre jönnek a dolgok.


3 hetesen még elég pici ahhoz, hogy helyrebillenjenek a dolgok.

2012. dec. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

én már sok mindent kipróbáltam, de nem segített, ezért szoptatok cumisüvegből. írtam már, hogy bánt, de mivel nagyon fáj nem tudok mit tenni sajnos

-második voltam-

2012. dec. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 xStefix ***** válasza:
60%

Maga az anyatej szempontjából macerásabb, mert elő kell készíteni az egész etetést, utána elmosni. Rendszeresen fejegetni, eltenni, ügyelni a higiéniára stb... Ha nem életbevágó, szerintem sokkal ésszerűbb szoptatni (ill. kitartóan próbálkozni vele), mert magát a tejet sem egyszerű fenntartani, és elég kitartónak kell lenni ehhez a sok plusz munkához. (Én abszolút-szopipárti vagyok, de nagy bajban lennék, ha fejnem kéne, mert nem vagyok rá "alkalmas".)

A szoptaás pszichés hatásairól pedig rengeteget lehetne írni... Ezeknek a nagy része könnyen elveszik az üvegezésnél.


Kérj szakmai segítséget, mert a fájdalmon, ha megtalálod a jó módszert és türelmes vagy, mindig lehet segíteni!!!

(Sajnos nagyon sokan adják fel emiatt a szoptatást...)

2012. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%
Nekem is fájt az első egy hét, véres, sebes volt a bimbóm, majdnem megőrültem, ha valami hozzáért, de fogcsikorgatva túlestem rajta. A szervezeted, a tested tud alkalmazkodni, ha hagysz neki elég időt. Így, hogy többet fejsz, egyáltalán nincs alkalma megszokni a mellednek, hogy mi a dolga. Amúgy fejni nekem sokkal fájdalmasabb.
2012. dec. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
30%

Nekem olyan szinten sebes volt a mellel hogy a lányom születése után 2nappal azt mondta a klinikán a gyerek doki mikor meglátta hogy használjak bimbó védőt.szopi közben folyt a könnyem.4hetes koráig azzal szoptattam de volt olyan az elején hogy én is fejtem mert még védővel is iszonyatosan fájt.de az hogy hajnalba fejjek meg sterilizáljak,plusz tudom hogy a kicsikémnek mennyit jelent ha a cicimen lehet inkább kibirtam a fájdalmat.4hetes kora óta nagyon ůgyes és nem kell védő.neki is meg kell tanulnia. Kitartás

Sok sikert

2012. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
56%

Szia! En 4 honapig szoptattam sirva,a mellbimbom husig volt berepedve. Akkor a La Leche Ligan keresztul eljutottam egy szoptatasi tanacsadohoz,aki fel perc alatt kideritette,higy a babam rossz technikaval szopik,ezert faj. Megmutatta,hogyan kell helyesen csinalni,megtanultuk,onnantol kezdve semmi baj nem volt,ket es fel eves koraig szopott. Ma is sokszor eszembe jutnak azok a bensoseges pillanatok,mikor oszzebujtunk es csak o volt meg en..

Mindenkepp keress fel szoptatasi tanacsadot,,olvasd az LLL honlapjat,mert nem a fajdalom a termeszetes,hanem,hogy szoptatod a babad:)

2012. dec. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 xMikeRemx válasza:

Ahogy már elhangzott sokon múlik hogyan tartod a babát szopi közben,lehet hogy nem olyan kényelmes a babának,és ezért erősebben szopizik ami neked fáj.

Próbáld meg másképpen tartani a baba fejét,ez is szokott segíteni,és nem kell semmiféle tanácsadó.(ez csak magánvélemény)

2012. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!