Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják az anyukák hogy...

Miért mondják az anyukák hogy "nincs tejem"? Sebes mellbimbó miatt feladják. Az meg a rossz szopási vagy szoptatási technika miatt van nem?

Figyelt kérdés
Valaki meg sem várja hogy beálljon a tejtermelés, á nekem nincs és jöhet a tápszer.
2012. dec. 7. 11:15
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
63%
Nem elég még a bármilyen okból nem szoptató anyukák piszkálásából? Miért kell a veszekedés, magyarázd már meg? Ennyire unatkozol?
2012. dec. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem elég még? Szoptass ha akarsz 20 évig, ki nem szarja le, de hadd döntse már el mindneki maga mit akar. Nem asttól lesz valaki jó anya hogy szoptat-e vagy sem.
2012. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez nem ilyen egyszerű... biztos van ilyen is...

De van olyan is, hogy valaki tényleg mindent megtesz és mégsincs (elég) teje.

Nekem pl 2 hetesen még mindig csak fogyott a babám, ettem rendesen, szedtem tejserkentő homeo bogyót, ittam napi kb. 3-4 litert, teát-vizet-gyümilevet-stb teljesen vegyesen. Annyit aludtam, amennyit csak bírtam. A háztartást a férjem és anyósom elintézték, óránként(!) szoptattam, két mellből... Szóval szerintem tényleg minden lehetségeset megtettem, és mégsem volt elég tejem. Teljesen mindegy volt, hogy mit csináltam, ugyanannyi tejem volt, mint az első pár napban.

Így 2 hetesen a babám kapott kiegészítésként tápszert, de folytattam a szoptatást is, egészen másfél éves koráig...


De, minden bizonnyal lesz itt olyan, aki egyetért veled...

2012. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Ha veszekedni akarsz, nagyon könnyen ki fogják törölni a soraidat, csak szólok.

Amúgy baba-mamás könyvekben olvastam ezeket, nem én találtam ki. Sajnos sokszor így van, de nem látják be.

2012. dec. 7. 11:22
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vagyunk egyformák!

De én meg ezzel az elvakult "mindenáron muszáj szoptatni" című történettel nem értek egyet. Mert tök jó,hogy van tej, csak némely anyuka idegileg kész lesz, mire lesz teje! Nem hinném,hogy az jobb.

Nekem pl. nem volt. Stressz+korai peteérés kombó miatt, alig. Két hónapig próbálkoztam, már én is kezdtem idegbeteg lenni, gondolván rossz anya leszek,ha nem szoptatom. A gyerekorvos állított le két hónap után. Közölte,hogy akkor sem lesz több tejem, ha szét idegelem magam, viszont egy normális, boldog anyuka helyett kap a fiam egy idegroncsot. Igaza volt.

Barátnőmnek pl. véresre sebesedett a cicije. Nem gondolnám,hogy csak azért mert nem mártírkodott, hogy már csakazértis szoptat, ha minden alkalommal végig is ordítja az etetést. Inkább elkezdte lefejni és cumisüvegből adni. Utána persze a pici hozzászokott. De nem csinált belőle gondot, lefeji és cumisüvegből odaadja!

Nem hinném,hogy ettől ő rosszabb anya!

2012. dec. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
73%
Mert mindenki aki nem szoptat, egy önző rohadt dög, aki rosszat akar a gyerekének, és nem is akarta igazán, és mindenki aki szoptat, de pl veri a gyerekét, mert nevelni azért kell, meg szül 10-et és nincs pénz kajára meg ruhára meg tüzifára, az mintanya, mert a mellét a gyerek szájába tudja dugni még 6 évesen is. Amúgy milyen tápszer!!!! Feles tej, meg lisztleves, az jó a gyereknek.
2012. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Van olyan ismim, aki több hetes bimbó kenegetés után olvasta hogy esetleg nem jó a szoptatási pozíció, és lám helyrejött..
2012. dec. 7. 11:23
 8/36 anonim ***** válasza:
91%
provokativ a kérdésed kedves kérdezö.én inkább a te kérdésedd törölném.
2012. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
43%
Ezt mindenki maga dönti el, az előnyök és a hátrányok ismeretében. Senkire nem lehet ráerőltetni. Ha valaki AKAR szoptatni, akkor megtalálja a módját, hogyan tegyen meg MINDENT ennek érdekében: kér segítséget szakembertől! és megfogadja ezeket és megtesz mindent. Igen, a szoptatás nem szerencse kérdése, én is sokszor megkaptam, hogy milyen szerencsém van hogy tudok szoptatni. Hát a szerencséről eddig más elképzelésem volt: 2 óránként vagy ahogy kérte,sebes cicimre tenni a síró gyerekem, mindkettőre, 2-3 napig, hogy császár után beinduljon rendesen, növekedési ugrások alkalmával ugyanez.. Nem mindenki vállalja be ezeket és mivel van alternatíva a tápszer, amikor szabadon tervezhetsz, más is meg tudja etetni, persze, hogy ez az egyszerűbb út.
2012. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
A stressztől meg az idegbeteg vagyok-tól tényleg csökkenhet a tej, de ezt sem olvasták ezek szerint.
2012. dec. 7. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!