Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lesz rossz az anyatej?...

Mitől lesz rossz az anyatej? Miért lett savós? Akkor már nem szoptathatok?

Figyelt kérdés
Ma lefejtem reggel és tiszta átlátszó lett a tejem! De mitől lehet ez? Rendesen ettem,ittam.

2012. dec. 12. 11:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan, hogy rossz anyatej. Gondolj csak a tojásfehérjére: az is átlátszó, mégis mennyire tápláló! Az anyatej zsírtartalma egyébként folyamatosan változik. Reggel és szoptatás elején tejcukorban gazdagabb, kevesebb zsírral. Esténként és szoptatás vége felé zsírdúsabb, kevesebb cukorral.
2012. dec. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is ilyen lett, és nem állt vissza rendesre sajnos. Szoptathatsz, de 1 óra mulva megint éhes lesz, mert nem lakik jól. Tápszert kell adnom neki emiatt, csak akkor adom a tejem, ha úgylátom, hogy csak szomjas.
2012. dec. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Én is azt hittem, hogy nincs rossz anyatej, aztán a babám elkezdett rohamosan fogyni. Van ilyen, hogy a tej nem laktató, de azt nem tudom, hogy lehetne rajta javítani. :(
2012. dec. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

a tej első része híg, vizes, hogy oltsa a szomját. a hátsó tej sűrű, zsíros, hogy hízzon.

nem hiszem, hogy rossz lenne, vagy nem lakna jól bárki babája tőle. azt inkább el tudom képzelni, hogy a kis baba nem ér rá kiszívni rendesen a tejet, mert annyi érdekes látnivaló van, és ezért hízik kevésbé.

2012. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Azért ilyen, mert már beállt a kereslet-kínálatod valamennyire, és a szervezeted tudja, hogy a babának, ha éhes, először a cukorban gazdag, híg, hirtelen szomjoltó kell, ami gyorsan jön, hogy megnyugodjon. Ha tovább fejed vagy a szopi után fejsz, akkor nyúlós, ragacsos, majdnem főzelékállagú lesz, hidd el ;) az a hátsó, zsírban gadag tej. Nem kell aggódnod, ez mindenkinél így van és élettani okok miatt.
2012. dec. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 coffeez ***** válasza:
HA nem éhes szopás után, akkor minden oké. Szépen fejlődik, jókedvű? Akkor ennyi :)
2012. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Tápszerezni kell sajnos
2012. dec. 12. 18:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

DE miért? hagyd inkább hosszabb ideig mellen, illetve teddd vissza egyikről a másikra akár 4x is egy szopi alatt.


Leírnád, hogy zajlik nálatok egy szoptatás pontosan? Mennyi ideig, mit, hány mellet, hány óránként, stb?

2012. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
100%
A reggeli tej pontosan ilyen, mert a nagy része híg, laktózban gazdag. Semmi baj nincs vele szerintem!
2012. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igény szerint szoptatok. Vagy elalszik vagy már csak játszik. De már szoptatok mert megint szép a tejem. A védőnő azt mondta,h van úgy,h helyre áll de mondjuk tényleg szó szerint átlátszó volt. És a pici lakott jól.
2012. dec. 15. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!