Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Létezik rossz anyatej?

Létezik rossz anyatej?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm panaszkodott,hogy a lányának nem jó a teje,"híg ,vizes",a másik problémájuk,hogy befele forduló mellbimbója van,így nehezen tud szopizni a baba.Most 1 hetes a pici és már tápozzák,az anyukának pedig annyi van ,hogy folyik el a "vizes" teje.Nekem nem akarják elhinni,hogy van megoldás mindenre,majd a válaszokat kinyomtatom és elviszem neki.
2011. márc. 3. 11:49
 1/8 krisztivan ***** válasza:
0%
Igen ,sajnos létezik mégha nem is szokták ezt beismerni.Barátnőmnek is gyenge teje volt,állandóan szopizott a pici lánya mert különben nem lakott jól,de ugyanakkor rengeteg teje volt.Neki 10 éve még megvizsgálták a tejét és ezért ilyen biztos a dolog.De inkább egész nap szoptatott ,nem kellett a tápszer.
2011. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs, ez csak egy tévhit.

Minden anyának olyan teje, ami az ő babájának kell és állandóan változik, ahogy nő baba.

Egy koraszülüött kisbab anyukájának is más összetételű teje, mint annak, akinek időre születik gyereke



Kedves Anyukák, védőnők, gyermekorvosok, anyósok és szomszédasszonyok!

Rossz (híg, gyenge, stb.) anyatej nincs. Az anyatej összetétele egy szoptatás alatt, és a szoptatás időszaka során végig folyamatosan változik a gyermek igénye szerint. Ha az anya lefeji a tejet és azt biokémiai vizsgálatnak vetik alá, akkor sem mondhatjuk azt, hogy rossz vagy jó a teje általában, hanem azt mondhatjuk, hogy ebben a pillanatban ilyen tej ürült a melléből. Ha tovább fej egy másik csészébe, akkor annak a tejnek megint más lesz az összetétele. Ha reggel fej, az is más, ha este, az is, és, ha két hónap múlva, az meg végképp nagyon más!


Az anyatej nem összehasonlítandó a tehéntejjel: az anyatej savóban gazdagabb ( úgy mondják, hogy savódomináns), a tehéntej pedig fehérjében. Ha a gyerek fehérjében dúsabb tejet kapna, megbetegedne, ha a boci savóban gazdagabb tejet kapna, ő is megbetegedne. Ha gyereket akarunk etetni, jobb, ha a híg kinézetű anyatejet kapja, mert az való neki.

Hogy megnyugtassak mindenkit: az anyatej a szoptatás elején hígabbnak néz ki, és előfordul, hogy a színe egy kicsit kékes és áttetsző, mert olyan anyagok (túlnyomórészt cukrok, és kevesebb fehérje) vannak benne, amelyek nem módosítják az állagát. Ha sok cukor van a tejben, sok víz is kerül bele, mivel a cukor megköti a vizet - ez a normális. A szoptatás második felében azonban sűrűbbnek, krémesebbnek néz ki az anyatej, mert ilyenkor magasabb a fehérje és zsírkoncentrátuma. Ha a barátnőd szoptatás után fej, akkor "jobb" tejet kap, mintha az elején fejne. Valójában egyik sem jobb, mind a kettőre szüksége van a babának.

Valójában van nem tökéletes anyatej, de csak a rendesen éhező anyák esetében, mondjuk a fekete Afrikában. Ám ott sem a tápérték csökken igazából, hanem az ásványi anyag és a vitamintartalom

2011. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt senki nem tudja biztosra. Mivel a babákat nem tudjuk megkérdezni (vagyis meg tudjuk, de válaszolni nem fognak), ezért nem tudhatja senki biztosra a választ. Tapasztalatok lehetnek, de igazi válasz nincs. Szerintem! Én pl. olyan anyukáról tudok, akinek meg annyira zsíros volt a teje, hogy abba kellett hagyni a szoptatást, mert nem bírta a baba pocakja. A védőnő sem tapasztalt még annak előtte ilyet. Nálunk meg az volt, hogy csak az egyik cicimből fogadta el a tejet. Volt, hogy nagyon fáradt volt, ilyenkor megpróbáltam a másik cicit a szájába csempészni. Ugyan úgy reagált rá, mint máskor: öklendezett tőle. Lehet azt mondani, hogy az anyatej mindig a megfelelő összetételben áll a baba rendelkezésére, de akkor mégis mért vannak ezek a tapasztalatok?
2011. márc. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van ilyen, bár, ha valaki azt állítja, hogy vizes a teje rögtön hülyének nézik.

A táplálkozással is összefügg a tej minősége, de aki megfelelően táplálkozik annak is lehet kalóriahiányos a teje, valószínű alkati kérdés.

Nekem akkor lett vizes a tejem, /2 nap múlva már átlátszó volt, és zsír sem ült ki a tetejére, mint azelőtt/ amikor a babám tejallergiás lett és nekem szigorú diétát kellett tartanom, nem is fogadta el többet sem a cicit, sem a lefejt tejet!

Ha az ismerős lánya tudja többször szoptatni és megfelelően fejlődik a baba mellette, akkor meg lehetne úszni a tápszerezést, de ahhoz nagy türelem, elhatározás és kitartás kell, főleg ilyen mellbimbóval (gondolom bimbóvédővel tud csak szoptatni).

2011. márc. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy nem szabad hamar feladni a szoptatást. Én speciel nem vagyok tápszer-ellenes, de a szoptatás néha tényleg egy küzdelem. Én is nagyon sokat szenvedtem vele, a kislányom sokat sírt...éhes maradt sokszor, hiába tettem sokat mellre, fájt is a hasa szopizás után...nem volt könnyű. 4 hónapig mindent kipróbáltam, aztán utána már nem éreztem magamban erőt és végül maradt a tápszeres kiegészítés, de az biztos, hogy 1 hét után nem adtam volna fel!

S bár csökkent így a szoptatás mennyisége, de azért még jó pár hónapig szeretnék szoptatni.

Nem olyan könnyű a szoptatás, mint előtte gondoltam. S én is sokszor görcsös voltam, ezért is lehet, hogy nehezebben ment a szopi. Azt nem tudom, hogy az anyatej minőségén múlik-e a szoptatás, vagy hogy van-e egyáltalán ilyen fogalom, de az biztos, hogy kitartónak és türelmesnek kell lenni.

2011. márc. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Nincs rossz anyatej és te gondolod jól, hogy mindenre van megoldás.

Szoptatási tanácsadót keressetek, mert ebből nagyon gyorsan elapadás lesz!

2011. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

ezt keresed! ráadásul nyomtatóbarát!

2011. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
Jó a cikk, csak a sok elsőtej miatti hasfájásra adott megoldási javaslat nem!
2011. márc. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!