Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az a köztudatban,...

Miért van az a köztudatban, hogy van "rossz" vizes anyatej, ami nem táplálja a babát?

Figyelt kérdés

Az idősebb korosztálytól sorra ezt kapom meg, mert nem hízik a babám havi 1 kg-ot.

Biztos rossz a tejed.

Teljesen elkeseredtem, de itt a fórumokon, ill. a szoptatással kapcsolatos orvosi oldalakon azt olvasom, hogy NINCS rossz anyatej.

Akkor most mi a helyzet?


2009. ápr. 28. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rossz anyatej. Vizsgálatok kimutatták,. hogy még az afrikai éhező anyák teje is nagyon megfelelő a babának!!!

Ez tény.

Az hogy miket mondanak azok akik ennek sose néztek utána azzal meg ne foglalkozz!

Én fiam is még 6 hósan is 10 szer szopott, nekem is mondták hogy azért mert nem jó a tejem, ez egy butaság volt. Vannak növekedési ugrások mikor több kell nek, plusz minden gyerek egyedi nem mindegyik hízik úgy ahogy a tankönyvben van.

Az anya saját teje épp a saját babájának megfelelően alakul mindig!!!

2009. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rossz anyatej! Az a rossz anyatej, ami nincs!

Nem kell a babának havi 1 kilót híznia, még szép is lenne, mert fél évesen már majdnem 10 kiló lenne! Minden baba másképp fejlődik, még az anyatejes babák között is óriási a különbség!

A szoptatás során először a tej hígabb, vizesebb része ürül ki, a szoptatás végén ürül ki a zsírosabb laktatóbb tej. Ezért kell ügyelni nagyon arra, hogy a baba a szoptatás során a zsírosabb tejből is kapjon!

Nyugodj meg, ha a babád szépen hízik, már pedig ezt a gyermekorvos havonta ellenőrzi, akkor elég a tej neki. Ha nem hízna megfelelően, akkor az orvos ezt jelezné!

2009. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok. Olyat pedig sehol se tanítanak, se az orvosin, se az eü főiskolán, sehol, hogy havi 1 kilót kéne hízzon a gyerek..

Ha már itt tartunk tankönyv példa azt mondja hogy az első félévben átl. HAVI 500 grammot, a második félévben pedig havi 400 grammot hízik egy átlagos csecsemő.

A hangsúly az átlagoson és az általában -on van:)

Az egy másik dolog h a babák nem ismerik a könvyet igy az enyém is 2-3-4 hós kora között hízott egy egy kilókat. De aztán ez persze lelassult.

2009. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Egy idő után tényleg vizes lesz,de akkor már 11 hónapos is lesz a babád,úgyhogy nyugodj meg.Egyébként tényleg nincs rossz anyatej,nem kell aggódnod:)
2009. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bocs a legelső voltam, csak közben irtak:)
2009. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

az orvos szerint is lelassult a súlygyarapodása. 3600 gr-al született, most 6000 gr körül van. 3,5 hónapos fiú

A tejemmel már tele van a hűtő - szóval van tej.

Próbaszopásokon 130 ml-eket evett a fiam.

A védőnő szerint lehet, hogy tejcukorérzékeny.

Szóval ezért fordult meg a fejemben, amit az öregek mondanak, hogy "nem jó tejet adok" a pici fiamnak.

El vagyok keseredve.

Az orvos pedig tápszert is írt fel - de még nem váltottam ki, hisz a fiam a cumit sem ismeri és igazából én csak anyatejet szerettem volna adni Neki 6 hónapos koráig.

Mitévő legyek?

2009. ápr. 28. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam közel négy és fél kilóval született, de soha nem hízott havi 1 kg-ot, 1 hósan 5 kg volt.

(volt hogy 1 héten csak 50 garmmot, volt hogy 300-at, mellesleg most 9 éves és 145 cm/40 kiló)

Most a lámnyommal vagyok úgy, hogy a doki szerint 2 hét alatt kevesett hízott (ő 4 kilóval született), úgyhogy néznem kell mennyit eszik.

Szerintem eleget, mindenesetre mindenki szerint szépen gömbölyödik.

A védőnő azt mondta, hogy ha min. 80-100 grammot meghizza egy anyatejes baba 1 hét alatt, akkor az jó.

Szerintem az orvosoknak egyszerűan anygi érdek, ha tápszert írnak fel, másra nem tudok gondolni.

2009. ápr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem! Nagyon szépen fejlődik a babád, előírás szerint 6 hónaposan kell megdupláznia a súlyát. Attól még messze vagytok, de a 6 kilós súly ekkora babának teljesen normális. Miért kellene tápszert adnod? Azért, hogy hízzon, ne szopjon. Ennek csak az lenne az eredménye, hogy nem kevesebbet szopik, kevesebb tejed lesz, végül elhagyja a szopikat!

Megjegyzem, ennyi idősen a fiam heti 10-12 dkg-t hízott, teljesen normális gyarapodás. Miért kellene többet híznia? Nem ehet minden baba 200 miliket evésenként!

Döntsd el, hogy tápszerezni akarod-e a babádat, vagy kitartasz az anyatejes táplálás mellett. Vedd figyelembe azt is, hogy mi a legjobb a babádnak, ha ő kiegyensúlyozott, jóllakott, akkor nincs is min gondolkodni!

2009. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én babám is kb ennyivel születtt,és szép súlyú a babád már most!

Szvsz felesleges ide a tápszer!

(mi 6 hsak vagyuk,hütöm tele volt tejcivel,de kisfiam nem itta meg és sajna főziben se ette-igy odaadtam másnak.viszont most egyik naprol a másikra semmi tjem:((()

2009. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nekem most születet unokám de sajnos a menyemnek valoban nagyon vizes a teje anyira hogy a pici már kezdet lefogyni csak fehéredet nem aludt csak sirt a menyem minden órába szoptata de akkor is sirt ezután lefejetem vele a tejet és szo szerint átlászó volt a teje el mentünk a gyerek orvoshoz és irt neki tápszert és azota meg nyugodot a picikém alszik is és gyarapodik is ugy hogy igen is van ojan anya tej ami nagyon vizes és csak árt a pici gyereknek
2014. jan. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!