Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rágyújtottam szoptatás alatt,...

Rágyújtottam szoptatás alatt, meddig mellőzzem a szoptatást, hogy ne legyen már nikotin a tejemben?

Figyelt kérdés
Ne bántsatok kérlek érte, így is borzasztóan érzem magam. 16 hónapos a lányom még néha szopizik (1-2 alkalommal). Hosszú idő után kimozdultam ma este és elszívtam 3 szál cigit ... Nem is tudom hogy tehettem, itt ülök és csak nézek magam elé, hogy megálltam 2 éven át és most ezt tettem. Van rá remény, hogy ha lefejem a tejet 1-2 napig akkor 1-2 nap múlva már nem lesz benne? Kérlek segítsetek! Tudom, rossz anya voltam, hogy nem álltam meg érte ... De már nem tudom visszafordítani.
2012. dec. 29. 22:47
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Annyi lenne még a kérdésem (mivel eddig én össz-vissz 1x fejtem le a tejem) hogy honnan tudjam, hogy mikor "üres" a cicim? Mert ahogy átfuttattam a dolgot az agyamon, ha mondjuk marad benne valamennyi tej amiben még benne van a nikotin, akkor ami újonnan termelődik, mindig ami érintkezik vele, abba ugyanúgy átkerül nem? Mert én megmondom őszintén legalább 30-40 percig fejtem a cicim és folyamatosan szinte ömlik belőle a tej és nem nagyon akar kiürülni. De akkor honnan tudjam, hogy rendesen kifejtem -e azt amibe átkerült? Tudom lehet fárasztó kérdések ezek de tényleg kicsit kétségbe estem.
2012. dec. 30. 00:40
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nuygodtan adhatod neki már most is ennyitől semmi nem lesz.
2012. dec. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Én azért még nem merem adni ... De ahogyan mondtam attól félek, hogy végül is folyamatosan egy nikotinos tejjel fog érintkezni az újonnan termelődő tej, vagy ez nem így működik? Mert rendben, most 40 perc alatt kifejtem valamennyit, de nem üres a cicim, és akár még maradhatott benne olyan tej amiben benne volt/van a nikotin, tehát ami hozzájön még, az is olyan lesz ... Teljesen elkeseredtem! Nem akarom túlparázni de végigbújtam a netet és nagyon elkeserítő dolgokat olvastam ... Még aludni sem tudok, annyira bánt.
2012. dec. 30. 01:05
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg .saját magad miatt fejd le amit tudsz ,max 20 perc alatt.Öntsd ki és kezd tisztalappal.

Ne foglalkozz hogy mi hány óra , az sem lenne baj ha szoptatnál azonnal,de inkább nyomj egy "reset"et ezzel a módszerrel :)))

Az ideges mami legalább annyira ártalmas mint a nikotin ;) a kicsik megérzik ha feszült vagy ,szimbiózisban éltek.

2012. dec. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi baja, ne parázz.
2012. dec. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ettől semmi nem lesz. Én már most adnám neki.
2012. dec. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

nem értem miért lettem lepontozva!!talán azt kellett volna mondanom hogy igen rossz anya!!mert szerintem az a rossz anya aki bántja és éhezteti a gyermekét!!

első voltam

2012. dec. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le ha ez megnyugtat! :) És köszönöm, hogy ez a véleményed, bár én nem értek Vele egyet, szerintem ha igazán jó anya lennék nem lettem volna ilyen akarat gyenge. De sajnos már megváltoztatni nem tudom!
2012. dec. 30. 10:17
 19/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ebben igazad van, hogy nem tudod teljesen kiüríteni a melled, de annyi már nem fog neki annyira ártani! Persze, hogy nem jó, de nem szabad elkeseredni!

Engem műtöttek szoptatás alatt, altatót kaptam, és aznap nem szoptathattam, de másnap már igen. Mindkét oldalt 2x-2x fejtem le, én is gondolkodtam rajta, hogy elvileg rengeteg fejés kéne, míg szinte teljesen kimegy, de az orvosok tudják, az a mennyiség már nyilván nem számít semmit! És nem is lett semmi, direkt figyeltem, kicsit sem volt álmosabb a babám, vagy ilyesmi.

De tényleg nyugodj meg, mert most így csak idegeskedsz tovább, és félő, hogy könnyebben rágyújtasz egy következőre. Az meg már tényleg nem lenne jó. Vissza már sajnos nem fordítható a dolog, úgyhogy el kell fogadni! És magadat is! Nincs tökéletes ember, aki soha nem hibázik! De minden hibából tanulunk! És mint írtam már sokszor, próbálj nem kétségbe esni! Ja, és azzal is nagyon egyet értek, hogy az idegesség is legalább annyira árt a babának, mint a nikotin! Ráadásul az a lelkének, ami szerintem még fontosabb a testnél...

Szóval fel a fejjel! Kezd tiszta lapot! :)

2012. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!