Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokan állítják, hogy nem jó...

Sokan állítják, hogy nem jó dolog, ha a szülőkkel alszik a baba bizonyos ideig. Válaszolnának nekem olyan szülők, akik erre ténylegesen tudják a választ, mert köztük alszik a pici?

Figyelt kérdés
Tényleg nem jó dolog, vagy ezt csak olyanok állítják, akikkel soha nem is aludt együtt a picur?
2009. jún. 18. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Nekem még a pocakomban alszik a baba, de azt biztosra tudom, hogy ha veletek egy ágyban alszik a pici, akkor azzal növelitek a csecsemőhalál veszélyét. Szerintem ez már önmagában is elég indok ennek a elkerülésére.
2009. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

hát, valóban nem túl szerencsés...mi is egyszer kétszer áttettük közénk a picit, aztán csak egyszer ottmaradt. Most szoktatom vissza az ágyába...egész jól megy. (most 1 éves) Én azért mondom h nem túl jó dolog, mert a szülő nem tud pihenni...mindig fáradtan ébredtem, ha velünk aludt.

DE én 10-éves koromig a szüleimmel aludtam....na bummmmm. Egészséges felnőtt lettem.

2009. jún. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

az első egy hónapban velünk aludt a baba a nagyágyon, de két dolog miatt szoktattam bele a kiságyba

- a házaséletünk a nullával volt egyenlő

- a légzésfigyelő csak a kiságyban jelez, én nem veszem észre, ha a pici nem vesz elvegőt (amióta a kiságyban alszik, egyszer már volt riasztás, és sajnos nem tévesen..:()


az elején még kényelmes volt, hogy ott volt mellettem, mert sokszor felébredt éjszaka enni, de már 2 hós "nagyfiú" és éjszaka csak 1x kel fel, szépen alszik a kiságyban


amire nem szoktatod rá, arról nem fáj később leszoktatni

2009. jún. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Velünk tényleg nem alszik a gyerek, azért mert közvetlenül előttünk volt ill. van a rossz példa.

A húgom kb. 11 éves lehetett amikor egyáltalán nem akart még külön aludni, most már 13 de még most is sokszor vissza kéredzkedik a szüleimhez.

2009. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
második vagyok ismét...az elsőnek igaza van. Mi se akkor tettük közénk amikor olyan pici volt, hiszem akkor még eszik, alszik...kb 6 hós volt...könnyebb volt megvigasztalni, az éjszaka közepén, mint állni az ágya mellett...szóval szülői kényelemnek az oka (nálunk)
2009. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
egy szobában alszunk mind a négyen, de külön ágyon. csak akkor alszik vmelyik velünk, ha ok van rá. betegség rossz álom, de ha tudom (nem alszok el), elaltatás után visszateszem a helyére.
2009. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos engem anyukámék magukhoz vettek az ágyukba.Először csak éjjeli szoptatásra,aztán mindíg ott felejtődtem,12éves koromig amikor is megjött az első vérzésem és "muszáj"volt külön aludni. Valamikor éjjel átmentem és nem is emlékeztem rá. Ezekből kiindulva az én kislányom születése óta külön szobában,saját ágyban alszik.Inkább aludtam a földön,vagy bejártam óránként éjjel is ha kellett,de ne élje át azt amit én mikor át kellett szoknom....
2009. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Javaslok Neked egy könyvet: Ranschburg Jenő: Szülők könyve. Érdemes elolvasni!

Rengeteget olvastam a témáról, és ez a külön szoba, külön ágy a babának ismeretlen fogalom volt (pontosan nem tudom megmondani), de az 1940-es évekig, ha jól emlékszem. Sőt, vannak olyan országok, ahol még ma is az!!!

Saját tapasztalat: anyatejes babámhoz 2 óránként keltem szoptatni, eleinte mindig visszatettem a kiságyba. Aztán olyan fáradt voltam az állandó ébrenlét miatt, hogy úgy döntöttem, amíg ennyire intenzíven szopizik a babám, velünk alszik. Nagyon jó volt, felébredtem, hogy nyöszörög, cici be, aztán aludtunk mind a ketten. Férjem is tudott pihenni.

Kb. 6 hónapos korában azt éreztük, hogy zavarjuk egymást az alvásban, és akkor visszaszoktattuk az ágyába. Simán ment. Már első éjszaka sem tiltakozott.

A csecsemőhalál okát nem tudják a mai napig, egy biztos: a baba a lehető legnagyobb biztonságban érzi magát az édesanyja mellett.

A szex pedig: mi napközben szeretkezünk a férjemmel, amikor alszik a baba, estére mindketten fáradtak vagyunk hozzá.

Persze, ez is csak egy vélemény, az enyém.

Remélem, megtalálod a sok válasz között azt, amire kíváncsi voltál.

2009. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

Első vagyok. nem azt mondtam, hogy ez okozza a csecsemőhalált, csak hogy nő vele a veszély. A kutatások, amik arra irányulnak, hogy megtudják, hogy mitől van a csecsemőhalál, mert valóban nem tudják még, hogy mitől van, szóval a kutatások azt mutatták, hogy a csecsemőhalál olyan esetekben, ahol a szülőkkel egy ágyban aludt a baba, sokkal nagyobb számban fordult elő, mint amikor a saját ágyában aludt a baba.

Nálunk a bölcső az ágyam mellett van, onnan is el fogom érni a babát, meg fogom tudni etetni, stb.

A baba légzését segíti és a babát nyugtatja, ha egy légtérben van az anyával, de ez nem azt jelenti, hogy egy ágyban kell lenni.

2009. jún. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]


egyes kutatások szerint, pedig csökkenti a bölcsőhalál kockázatát. :)))

2009. jún. 18. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!