Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lehetne egy 3 évest...

Hogy lehetne egy 3 évest leszoktatni már a szopásról?

Figyelt kérdés

Bátyámék kisfia 3 éves lett és hamarosan óvodába kerül. De naponta még vagy 20-szor szopik és észérvekkel nem lehet neki megmagyarázni,hogy ő már nagy,nem kell a cici. Ha nemet mondanak neki,akkor hiszti van,toporzékolás,és póló húzkodás. Sokszor mikor megyek hozzájuk,már legszívesebben szólnék,hogy tudjon már nemet mondani az anyuka egy 3 évesnek,de semmi beleszólásom,hisz nem az én gyerekem! De rossz látni,hogy a gyerek már szinte parancsol a szülőknek,körbe kell ugrálni és ha ő úgy gondolja,akkor azonnal meg kell szoptatni,ha kiejti a száján. Én azt vallom,minél tovább szoptatni,de ami náluk megy az már vicc kategória. Néha finoman megemlítem az anyukának,hogy nem kell mindig a gyerek rendelkezésére állni,tudja is,hogy jót akarnék neki,mert szinte a házimunkát sem tudja elvégezni,mert jön a gyerek,hogy szopni akar és ha nem azonnal kapja meg akkor jön a hiszti is. Nem tudom,mi lesz így vele az oviban,mert azellen meg tiltakozik,mert akkor nem lesz cici. Pedig pár hét és mennie kell.

De már ötletem sincs,hogy mit tanácsoljak az anyukának,mert minden tanácsomra bólogat,de semmit nem fogad meg belőle. Hozzátenném,nagyon fiatal,21 éves,első gyereke. Mindig tőlem kér tanácsot,de azt hiszem én már itt kevés vagyok.


2013. jan. 10. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

amíg az anya nem határozza el magát,addig akármit is tanácsolhatsz nem fogja betartani..!


egyébként úgy a legegyszerűbb ha azt mondja az anyuka neki,hogy már megromlott a cicibe a tej,és ezentúl már csak pohárból kaphat.és akármennyire toporzékol,hisztizik nem enged neki. ha megakar bizonyosodni a gyerek hogy tényleg nem jó-e a tej,akkor be kell kenni egy kis citrommal a mellét és akkor tapasztalja is a dolgot. ez kegyetlennek tűnik,de nagyon hatásos és meggyőző módszer

2013. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen,ilyennel próbálkozott már az anyuka,hogy nincs már a ciciben tej,de a kisfiú nagyon okos,nem lehetett átverni,anyuka meg hagyta az egészet. Nem tudom,mire jó ez az egész!
2013. jan. 10. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Itt valószínű,h az anyuka is szoptatni akar még..ha őt ez nem zavarja,téged se zavarjon,csak nem fog 20 éves koráig szopni?
2013. jan. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én csak a nevelési elvet nem értem.Mert ezzel már nem a gyereknek tesz jót. A kisfiú majd mégjobban fog csak szenvedni a beszoktatáskor,mert most össze van nőve az anyjával. De legalább akkor ne nekem panaszkodni az anyuka és ne tőlem kérne tanácsot!
2013. jan. 10. 14:21
 5/7 porcukormókus ***** válasza:
100%
Elkepzelheto, hogy ezt a musort a kisgyerek egyedul az anyukajanak tartogatja, es az oviban eszebe se fog jutni. Sokszor a gyerekek szogegyenest maskeppp viselkednek az oviban mint otthon..
2013. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a figyelmét arra, hogy vannak szoptatási tanácsadók, akik ilyen helyzetben is tudnak segíteni(elterelési praktikákkal, táplálkozási, ivási szokásokkal kapcsolatos dolgokkal, illetve ők azt is észreveszik ha az anyuka vagy a gyerek lelkével van mit "tenni").

Ezen kívül: az én lányom ugyan csak két és fél éves, bölcsis de még szopik. Ott sosem, már az első napon sem hiányolta, mert az velem "jár", a bölcsiben nincs és kész. Megértik a gyerekek. Hacsak nincs egyéb "gond" a gyerekkel, akkor maga a szoptatás nem kell, hogy gondot okozzon.

2013. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy gondoltam mindkét gyereknél, hogy majd ő eldönti, hogy mikor hagyja abba a szopizást, de mielőtt oviba ment volna a lányom elmondtam neki, hogy ő most már ovis "nagylány" lesz és , hogy az ovisok már nem szoktak szopizni. Ez látszólag őt egyáltalán nem érdekelte, mégis mikor elkezdte az ovit, egy nap közölte velem, hogy ő most már nagylány és nem kér több tejcsit.

Fiam 2 éves múlt amikor kiderült, hogy úton a 3. baba. Ő sokkal kötődőbb volt, így még fél évig kitartóan szopizott, pedig állítólag ilyenkor megváltozik a tej összetétele, íze, sőt gyakran el is apad már az első hónapokban. Az utolsó néhány hétben már nagyon kellemetlen , fájdalmas volt a szoptatás, amit mondtam is neki, illetve látta az arcomon, így megsajnált és abbahagyta a szopizást.

Mint ahogy az a saját példámból is látszik egy ilyen korú gyermekkel már meg lehet beszélni a dolgot, úgy, hogy ő maga döntsön a leszokás mellett.

Persze ha az anyukának esze ágában sincs abbahagyni a szoptatást, azt a gyerek is érzi és ez esetben még a bátyád sem tud mit tenni, nemhogy te.

2013. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!