Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig volt tejetek és mennyit...

Meddig volt tejetek és mennyit fogytatok szülés után?

Figyelt kérdés
Ti mennyit fogytatok le közvetlen szülés után és utána szoptatás alatt és meddig volt tejetek,meddig tudtatok szoptatni? 1 hetes a picim és több,mint tizenhárom kiló ment le eddig rólam de szerintem annak a nagy része víz volt. Eleinte nagyon sok tejem volt de elkezdett rohamosan csökkenni... vagy talán ennyi marad,így állt be? Alig van felesleg,lehet hogy még csökkenni fog? Mikr áll be állandó mennyiségre a tejtermelés?

2013. jan. 21. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:

80 kilóval mentem szülni, most 11 hós a babám és 60 kiló vagyok megint, mint terhesség előtt. A legtöbb az első 1-2 hónapban ment le, utána csak 1-1 kiló havonta. Egyáltalán nem diétáztam, normálisan étkeztem, de rendszeresen szobabicajozok. Még szoptatok és kb 2 évesen tervezem elválasztani a picurt (mint ahogy csináltam a nagytesónál is).

Az a jó, ha nem nagyon van felesleg, nem is kell, merthát minek is? Annyinak kell lennie, hogy a babának elég legyen, szépen beáll a kereslet kínálat az első hónap végére, de olyan nincs, hogy "állandó mennyiségre". Tapasztalatból mondhatom, hogy mindig változik, hogy mennyi tej van. Egyszer soknak érzed, egyszer kevésnek - mert a baba ritmusát követi a tested, csak ne bizonytalanodj el magadban. Ha eleget eszel-iszol, változatosan étkezel, rendszeresen mellre teszed a babát, akkor a tejtermelés is kiegyensúlyozott lesz szinte biztosan.

2013. jan. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem diétázom,eszek normálisan,jo sokat iszok csak megijedtem,hogy a fogyás miatt kezdett el csökkenni. A picit is rendszeresen mellre teszem, (csak aluszékony úgy hogy 1-1,5 óráig is eltarthat egy szopizás de nem baj)2-3 óránként követeli magának,remélem elég lesz hogy ne apadjon el még a tejem.
2013. jan. 21. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Miből gondolod hogy csökkent? Az hogy laposabbak a cicik, nem csökkenést jelent, hanem hogy beállt a kereslet-kínálat és már nem termelődik "csak" annyi amennyire neki szüksége van. Ha igény szerint szoptatsz, azaz nem az órát nézed hanem akkor teszed mellre amikor éhes, vagy amikor látszik rajta hogy keresi a cicit, akkor ez így működik, nincs ezzel semmi gond :) A növekedési ugrásokra figyelj majd, mert akkor a baba hirtelen többet akar enni, de erre nehogy az legyen a megoldás hogy tápszerezed, hanem ilyenkor 1-2 napig sokkal többet kell szoptatni, és utána több fog már termelődni neki.

12 hetes a picim, rajtam nem volt sok felesleg szülés előtt sem, a kórházból már normál testsúllyal jöttem ki, nem is látszik rajtam hogy most szültem, 1-2 héttel a szülés után már 52 kg voltam. Ettől függetlenül van elég tejem, sőt ha rendszeresen fejnék, több is lehetne.

2013. jan. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Onnan tudom (gondolom) hogy csökkent,mert eleinte szopizás után (mindkét mellből szoptatok,először az egyik kb. fél óra negyven perc utána másikból is ugyan ugy,azért ilyen sokáig,mert nagyon aluszékony) még olyan 60ml tej lejött szoptatások után,de mostmár csak olyan 20-30 ml.
2013. jan. 21. 16:59
 5/9 A kérdező kommentje:
ha 4 óránál többet akar aludni szopizás után,akkor fel szoktam kelteni,ezt még a korházban tanácsolták,mert kis súlyú koraszülött volt és aluszékony még kicsit és híznia és ennie kell sokat.
2013. jan. 21. 17:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Amugy köszi a válaszokat. Egyenlőre örülök neki hogy hízik rendesen ahogy szükséges. Amig igy lesz addig nincs baj (szerintem)
2013. jan. 21. 17:05
 7/9 anyács ***** válasza:

8 hónapig kérte a cicim, most 14 hónapos, és még mindig van egy kis tejem!

Fogyni egy dekát nem fogytam, csak a terhesség alatt felgyűlt víz ment le (20kiló) a szülés után rögtön! De ennyi, a maradék 10 zsír még mindig meg van...blőőáááá

2013. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam így alakultak a kilók:

Terhesség előtt: 57 kg

Szülés napján: 82 kg

Szülés utáni nap: 75 kg

Szülés után 1 hónappal: 70 kg

Szülés után 2 hónappal: 66 kg

Szülés után 3 hónappal: 60 kg (amit azóta is tartok)

Tejem csak 2,5 hónapig volt, addig sem sok, végig pótlás kellett.

2013. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Terhesség előtt:65 kg

Amivel szülni mentem: 72kg

Szülés után 3 nappal: 62kg

Szülés után 1 hónappal 61 kg és ez maradt is

Most 7 hónapos a királylányka és még mindig van tejem,szompizás után fejek is le (sógornőm is most szült és nincs teje ő is az enyémet kapja,3 nap van a gyerekek között,4 hónapja kapja ő is az én tejemet)Én nem fogyóztam semmit sőt van egy 200% pörgős nagytesó aki 4 éves múlt és egyedül vagyok velük itthon.Az első babámnál nekem is volt a 2.,3. héten egy vissza esés a tejjel,ameddig nem kell hozzá táplálni sőt még van egy kis felesleged addig ne aggódj! :)

26/N

2013. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!