Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy ne aludjon el...

Mit tegyek hogy ne aludjon el a cicin? Nem tudja szívni mert kicsi a bimbóm és elfárad. Lehet azért nem szívja mert nincsen benne sok tej? Tippeket kérnék szopira, meg tejserkentőre.

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

mit jelent, hogy kicsi a mellbimbód? Nekem befelé fordulók a mellbimbóim, de a kisbabám ha elkezdi szopizni kifordul és aztán ujra vissza.


Az első kérdésre: 12 hetes koráig nálam a szoptatás kb. 45-60 percet vett igénybe. Fekve szoptattam és óriásiakat aludtam én is. És vagy 3x beindult a tejleadó reflex alvás közben:). Aztán egyre ügyesebben szopizott a fiam és mióta két mellből szoptatok, azóta a mennyiség is (igaz, hogy kb. 3 hét volt, de megérte) helyreállt!

2.: Gondolom nem is kell írnom a folyadékot, de ésszel, mert a sok folyadék is akadálya lehet a tejtermelődésnek.


Biztos ügyes a babád és szerintem ilyen gond nem lehet, hogy elfárad. Ha meg igen, akkor tedd sűrűn mellre és majd megerősödik és gyorsabban befejezi. Mennyi idős?

2009. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a bimbóvédőt. Azzal szoptatok 10 hónapja (ellaposodó bimbóm van), tökéletesen "működünk". Avent minit használok. Alvás ellen csak azt tudod tenni, h ébresztgeted. Próbáld elvenni tőle a cicit, mindjárt felébred!

Tejserkentőként bevált nálam az alkoholmentes sör és a Laktoherb tea.

Mennyi idős a baba?

2009. szept. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mellbimbóra bimbóvédő egy időre, mi két hónapig használtuk és azóta (1 hónapja) nem kell már, megy nélküle is.

Alvás: simogasd a fejét, csikizd a talpát, de én jobban szeretem hagyni aludni. Már ha evett eleget. De elviheted tisztába tenni vagy megmérni, ezekre is felébrednek a babák.

Tejserkentés: 2-3 liter víz/folyadék naponta, rendes étkezés, urtica urens 3 napig napi 5x5 golyó, aztán 3x5 golyó.

2009. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Most 1 hósak vagyunk de már kapott pótlást is a tej mellett amit lefejtem.Próbálgatom most remélem már sikerülni fog.Nem akarom elpazarolni a tejcsit ha van.Megpróbálok mindent beleadni és akkor sikerülnie kell.Sziasztok.
2009. szept. 4. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!