Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szopik pár...

Igény szerint szopik pár hetes babám. Van, hogy 1,5-2 óránként is. Ha nagyobb sétára megyünk, és nem tudom megszoptatni, akkor mi legyen nálam?

Figyelt kérdés

- lefejt anyatej (ha éppen van) cumisüvegtároló termoszban?

- tápszer cumisüvegtároló termoszban?

- baby víz?


hülye kérdés tudom: ahogy fekszik a babakocsiban, csak dugjam a szájába a cumisüveget?(ha éppen utcán jön rá, hogy éhes) tud úgy nyelni az üvegből, hogy fekszik?


bocsi, tapasztalatlan vagyok..:(


2009. szept. 2. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyatejes, akkor tápszer semmiképp, sztem babavíz se, attól nem lakik jól. Amúgy meg próbáld meg úgy időzíteni a sétát, hogy hazaérjetek, mikorra megéhezik. Ez még egy pár hetes csöppségnek nagyon fontos.

De gondolj csak bele, otthon is fekve szopik, és semmi baja, csak a büfi ne maradjon el.

Én mondjuk soha nem etettem utcán, mindig hazamentünk, vagy ha vásároltunk, akkor megszakítottuk és mentünk a pelenkázó helyiségbe.

2009. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Én ha megéhezett megszoptattam, annyi helyen lehet, nem is gondolná az ember.
2009. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
tápszert, vizet semmiképp se, akkor inkább már lefejt anyatej. de valóban legjobb lenne, ha szopiztatni tudnád. én már sok helyen szopiztattam, persze nem a "fő utcán" és az tapasztaltam, hogy az emberek oda se néztek, szinte észre sem veszik (mindenki a magával van elfoglalva). 2 hónapos baba mamája
2009. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi etetéstől etetésig mentünk mindig mindenhova az elején. Az én babám is nagyjából 2 óránként evett. Ha mégis nagyon rájött az evés, akkor a kocsi hátsó ülésén szoptattam meg (ha messzebb mentünk, mint a környék). A nyilvános szoptatás nekem nem szimpatikus (akkor se, ha lepontoznak emiatt). Egyébként általában a babák csak otthon éheznek meg gyakrabban, séta közben simán kibírnak több órát.

Szerintem ne cumisüvegeztesd, tápit semmiképp, ha van tejed, víz meg nem old meg semmit, ha igazán éhes.

Remélem tudtam segíteni, szia!

2009. szept. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én anyatejet viszek a kislányomnak termoszban, aztán cumisüvegből megkapja. Muszáj, mert így gyorsabb, a szopizás nálunk minimum 40 perc és ez túl hosszú egy nyilvános helyen.

Babavizet én viszek magammal, mert a babám szomjas típus az első perctől, de a teát nem szereti (szerencsére).

Tápszerünk van egy dobozzal vésztartaléknak, de szerencsére nem kellett, mert a frigó tele van tejcsivel.


Etetés: én jobban szeretem, ha a karomban van evés közben, mert folyton a szemembe néz és mosolyog. Leülsz a padra és megeteted. De tud hanyatt fekve is cumizni, csak néha tarts szünetet, mert a kislányom hajlamos "belefulladni" a tejbe. És persze utána ugyanúgy büfiztess.

Kis idő után lesz rutinod és nyugodt leszel.

2009. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!