Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyszerűen nem értem mi...

Egyszerűen nem értem mi történik 2 napja?

Figyelt kérdés
Délután ,amikor már ugye kevesebbnek tűnik a tejem,eszik a babám,de nem nagyon alszik el.ha leviszem kocsiban általában alszik,de ma ott sem.azért is mentünk le mert itthon ordított.lent aztán lhallgatott,de nyugtalan volt,nem is aludt.feljöttünk,fürdetés,majd következett volna az esti szopizás,de amint odatettem cicizni,ahogy nem jött egyből elkezdett ordítani,nem próbálkozott.végül kapott tápszert és elaludt.miért csinálja ezt?miért nem fogadta el a cicit?
2009. szept. 4. 22:19
 1/7 A kérdező kommentje:
miután aludt egy órát,ismét cicire raktam és evett szépen.de tegnap is ez az időszak volt kritikus.miért?
2009. szept. 4. 22:20
 2/7 anonim ***** válasza:

mennyi idős a babád? nekem 5 hós, és nekem is ezt csinálta kb 3-3,5 hósan

én úgy oldottam meg, hogy abban az időszakban akár óránként is cicire tettem (semmiképp nem akartam tápszert adni neki) - így ő is nyugodt lett és a tej is felszaporodott a gyakori ingertől - szépen fel is jött a tejmennyiség pár nap alatt

2009. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Gyakrabban tedd mellre a babát, akkor is ha nem látod rajta, hogy éhes vagy ha csak nyűgös egy kicsit, a cicin majd megnyugszik és közben az ingertől beindul a tejcsi is. :)

2009. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha ráteszem,de nem jön semmi és ettől "begurul",akkor mit tegyek?mert ugye amikor tele van éjjel és reggel,amint bekapja már jön is,de ahogy telik a nap,kevesebb és tovább kell szívnia,mire a tejleadó reflex beindul...ja 2 hónapos a babám
2009. szept. 5. 10:54
 5/7 anonim ***** válasza:

igen, azért kell olyankor rátenni, mikor még nem túl éhes ahhoz, hogy türelmesen szopizzon, amíg el nem kezd jönni rendesen a tej

amúgy az első pár hónap után a cici "megtanulja", hogy már akkor beinduljon a tej, ha meghallod az éhes babasírást :) legalábbis nekem az elején nehezen jött a tej, most meg már nekikészülök a szoptatásnak és az első szívásra ömlik :)

tudom, hogy nehéz, de próbálj türelmes lenni és ha lehet, ne adj neki tápszert, mert akkor megtanulja, hogy nem érdemes erőlködni a szopizással, mert úgyis jön majd a finom tápi, ami könnyen folyik a cumiból

2009. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor próbáld azt, hogy nyomj ki egy kicsi tejet a cicidből, és úgy tedd a szájába. Valószínű, már nagyon türelmetlen, és azért sír, amivel tovább hergeli magát. Volt nálunk is ilyen, nehéz volt megnyugtatni és ráveni hogy szopjon. De ezzel sikerült, hogy kinyomtam egy kicsit, persze nem azonnal. A tápszert ne nagyon eröltesd, mert megszokja.
2009. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdésed. Nálunk is gondok vannak 3 napja a szopizással. Már gondoltam mindenre, és minden testhelyzetet kipróbáltam, több kevesebb sikerrel. Több ismerőssel beszéltem és sajna ez szinte mindenkinél előfordult, megoldást sajnos nem tudtak mondani. Mi is két hónaposak vagyunk.

Kitartást neked is!!

2009. szept. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!