Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10 ml anyatej,60 ml tápszer,2...

10 ml anyatej,60 ml tápszer,2 hetes baba. Meddig megy ez így?

Figyelt kérdés
Harmadik babámat szültem két hete, mindegyik gyermekem tápszeres lett, hormonális okokból, az elsőnél szinte 0 ml tej volt, másodiknál azért 100 ml-k is összejöttek, 2 hós koráig ment a dolog, most pedig 10 ml-k jutnak a babának maximum, de elfárad bele, aztán már ordít az éhségtől...van köztetek olyan, aki kb. ilyen arányban szoptatott-pótolt? Szerintetek meddig mehet ez így? Persze minden etetés előtt mellre teszem, More Milket szedek, túlvagyok már mindenfélén...de nem lesz több.
2013. febr. 10. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igyal sort, komeny teat, egyel tobbet, igyal sok-sok folyadekot... Nekem van tejem csordultig de hiaba , mert 4 oran at is szoptatok de akkkor sem lakik jol!
2013. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 frászkarikaborsó ***** válasza:
ne etetés előtt tedd mellre, mert akkor hamar megtanulja hogy nem kell erőlködni, utána úgyis jön a tápszer. Inkább azt csináld hogy adj neki csak 50 ml tápszert és utána tedd mellre. Egyébként a legjobb tejserkentő a gyakori mellre tétel, csak akkor fog több tejed termelődni ha ráveszed a babát hogy többet sajtoljon ki belőled, ezt pedig úgy fogod tudni ha kevesebb tápszert adsz neki mint amennyivel jóllakik és utána teszed mellre.
2013. febr. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

JÓl csinálod, hogy pótlás előtt adsz cicit, hiszen ha még nincs jóllakva, nagyobb a késztetés a szopizásra:).

És figyelj, hogy mindig korai éhségjelre mellre tegyed, ne várd ki míg türelmetlen lesz:).

Legyetek rengeteget összebújva, hordozd magadon, ezeknek ugyanis olyan hormonális hatásuk van, amik segíthetnek a tejelválasztásban.

Fejni tudsz?

Az SNS/szoptanít szerkezetről hallottál már? EBből úgy adhatod a pótlást a Kicsinek, hogy közben stimulálja a mellbimbódat, inger éri a melledet. Sok anyukának segítettt, ha nem is a tápszer elhagyásában, de a lényegesen több anyatej termelésében.

2013. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:
100%

Ha korábban ennél több tejed is volt, szerintem nagy az esélye, hogy most is megy ennél több! :)

Mivel úgy olvasom, összetett a problémád, mindenképp szakmai segítséget kellene igénybe venned! Nem elsősorban a szakmai tanácsok, inkább a lelki támasz miatt, hogy legyen elég erőd és kitartásod a próbálkozáshoz. (3 gyerkőc mellett, gondolom, vannak más kötelezettségeid is..)

Mert valóban, ha ez így marad, elég hamar vége lehet... Most lépj!

2013. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kittycica1987 ***** válasza:
Nekem is ez volt! Sajnos elkezdtem kifogyni tejcsiből. A korábbi 150-180 mili helyett csak 40-50-et tudott szopizni. Én most Karamalz sört iszok naponta kettőt és napi 2x5 utrica urenes homeopátiás bogyót szopogatok el. Szerencsére nagyon sokat segített így van újra 180 mili körül egy ciciben. Próbáld meg te is mert ahol egy pici van legalább ott többi is lesz egy kis segítséggel. Nekem azt mondta a védőnéni, először mindenképp 20-25 perc szopi hogy szívja a cicit (serkenti a tejtermelést) aztán amennyivel kevesebbet evett utánna lehet pótolni tápszerrel. Remélem tudtam segíteni.
2013. febr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!