Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 7 hónapos babám alig akar...

A 7 hónapos babám alig akar már szopni. Nem akartam tápszert adni neki, de ilyen esetben kellene, ugye?

Figyelt kérdés

Már csak reggel és este szopik és napközben is persze igény szerint. Más innivalót nem nagyon fogad el, így ez a szomjoltó is napközben.

De méregettem egyik-másik evését és nagyon kevés! 80-100 g egy 7 hónaposnak! Kevésnek tartom.

Lenne több, de már szórakozik, piszkál, leskelődik minden felé.

Pótolnom kellene ugye?

Persze amíg csak tudom, vagyis amíg csak elfogadja, addig szoptatom. De nem túl erős baba (7300 g) így ráférne több is.


2013. febr. 13. 09:53
1 2
 11/14 xStefix ***** válasza:

Akkor nincs itt probléma! ;)


(Gyerekorvos szopis önbizalmat erősít? Csak számomra utopisztikus ez...? Bárcsak ne így érezném... :S )

2013. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 fmacs válasza:

A gyerekorvos nálunk szoptatásbarát. Nem nagy segítség, ha nem megy, de ha igen, akkor tud pozitív lenni.


Első gyerekkel nagyon megszenvedtünk mindketten a tejért. Az ötnapos kórházi tartózkodás alatt egyszer sikerült 20g-os eredményt produkálni, majdnem ezen bukott el a hazamenetel.


Hónapok teltek el, mire tényleg kényelmes lett. Második, harmadik gyereknél a problémás szakasz napokra, órákra csökkent, tej is azonnal volt. De 80-120g-nál többet nem mértem. Annyi volt az adag, ha fejreálltam is. Ehhez képest az egyik gyerek 9 kg volt fél évesen (lány), a másik alig hét (fiú).


A szoptatás poén szakasza szerintem ebben az életkorban, úgy fél év után jön el. Második gyereknél kipróbáltuk a tápszert is, 10 hónaposan, de a szoptatáshoz képest végtelenül macerás volt.

2013. febr. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 xStefix ***** válasza:
Fmacs, bárcsak minden orvos legalább ilyen lenne...!
2013. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A gyerekorvos meg sem szokta kérdezni, hogy mivel etetem...

A védőnő szokott bíztatni, de nem viszi túlzásba.

3600 g-mal született, 3370 g-mal hoztam haza.


Nem adok neki tápszert, úgy döntöttem. Legalábbis most addig, míg meg nem látom a következő mérlegelés eredményét.

2013. febr. 14. 15:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!