Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos babátok mennyit...

2 hónapos babátok mennyit eszik/evett? (anyatejes)

Figyelt kérdés

Ma két hónapos kisbabám pár napja hirtelen sokkal többet akar enni, mint eddig és nem elég a tejem. Eddig 120-tól már kiütötte magát, átlag 80-100 között evett egy étkezésre egy mellből. Most viszont 2-3 napja elkezdett 160, de volt, hogy 210-et enni két mellből. Ahogy kiszopja az egyiket teljesen, még kér, keres, sír, ráteszem a másikra és azt is kieszi. Mindezt 3 óránként. Tegnap este óta a melleim képtelenek tartani ezt az iramot, nem képesek 3 óránként ennyi tejet előállítani, pedig iszom mint a güzü. 110et evett, utána sírdogált, hogy éhes, aztán abbahagyta, viszont másfél óra után már eszméletlen módon kér enni. A melleim meg üresek!


Mit lehet tenni? Szerintem azért nagyon sok ekkora mennyiség egy ilyen kisbabának, úgyhogy pótolni egyelőre nem szeretném, nem tudom hogy kellene-e. (amúgy 2800g-mal hoztuk haza most már 5,20. szóval nagyon nő is...)



2013. febr. 16. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz,az enyém tápszeres,de 90-et eszik három óránként.Nagy ritkán 120-at.Biztos,hogy éhes,azért sír?Nem lehet,hogy fáj a hasa,mert sokat szopizott?
2013. febr. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, a hasfájást felismerem. Ráadásul most ahogy kikerül a cici a szájából már sír és kapná vissza. Meg amikor csak lenyugodni szeretne a szopizással, akkor "becsapható" cumival... most nem. Szóval szerintem éhes...a teát sem akarja elfogadni cumisüvegből, pedig eddig az is bevált. Kiköpi és keres.
2013. febr. 16. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:

az én babám már egy hónaposan is 150-eket evett. nyugi, a cicid utol fogja érni magát a kereslet-kínálat elv alapján.

ha nagyon kivagy, akkor adhatsz neki tápot pótlásként, de azt csak végszükség esetén.

az enyém már 8 hónapos, és ő is néhány napja többet iszik (ő már nem szopizik), szerintem azért, mert melegszik az idő....

2013. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
Anyatejjel nem lehet túletetni, a melled meg hozzá fog igazodni a kereslethez, csak bírd ki pár napig és ne adj neki tápszert kiegészítésként. Növekedési ugrásnak hívják egyébként amit most tapasztalsz, általában ugyan 3 hósan van, de lehet 2 hósan is. Teljesen normális jelenség, minden babánál vannak ilyen időszakok :)
2013. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is próbálj még egy kicsit kitartani!Kell egy pár nap a melleknek míg átállnak a nagyobb termelésre!És be tud állni hidd el!

Én fiam 2,5 hónapos,váltott mellből szoptatok és van hogy 220ml-t eszik egyszerre 1 mellből!És ezután még lefejek 20-at.Oké,ez reggel van és éjszaka van ideje termelődni,mert nem kel sűrűn,de azért nap közben is eszik 150-180 ml-ket.

Tudom,nagyon frusztráló,mikor laposnak érezed a melled, de tényleg próbáljatok még kibírni pár napot!

Amúgy az ivás mellett fontos az evés,főleg a fehérje!Nekem nagyon bejött, hogy többször eszek egy nap,és figyelek a fehérje bevitelre,hogy minden nap legyen, ha csak egy pohár kakaó az is jó!

Meg vannak homeos bogyók,amik jók ilyenkor.

De a mennyiségtől ne ijedj meg, nekem első fiam is ilyen nagy evő volt, 150 alatt nem is evett már 2 hónaposan!

2013. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kell pár nap mire beáll a többlet termelés, ez 2-3-4 kicsit keserves nap, de megéri. Nekem szopis tanácsadó javasolta, ha 2 mellből szopiztatok akkor arra tegyem legközelebb, amiből utoljára szopizott, illetve akkor is, ha 2 óránál hamarabb kér ismét enni, hogy ne a híg, cukros, hasfájást okozó tejet kapja minden egyes alkalommal. Nekünk bevált. Amúgy én ilyenkor már csak este mértem, a szopikat nem, mert belezakkantam az első hónapban a mérésekbe: elég-e, nem, miért csak ennyi stb....4-5 pisis (kakis nem feltétlenül kell, anyatejes babák gyakran heti1x kakacsolnak) pelus elegendő tejcsit takar. Kitartás, nem kevés neki, ha így gyarapszik, ne aggódj, tedd cicire bátran, ha kéri, és tényleg ne méregesd: neki sem jó: gondolj bele, anya megnyugtató karjai és egy jó nyugis szopizás után még a méréssel macerálni, neked sem jó: azon srtesszelsz egyfolytában elég-e vagy sem. Ha olyan parás vagy, mint én este mérd csak. 3 hónapos korától csak heti 1x mértem, nem akart egy pillanatig sem nyugton maradni a mérlegen....hát, ha ezt napi x-szer kellett volna leküzdeni...
2013. febr. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 naposan 100 ml-t evett :) kórházban a csodájára jártak. Aztán itthon sem volt sokkal több az adagja,70-120 között mozgott. Azóta már nincs mérlegünk,de jobb is,mert csak idegesítettem magam a mennyiségekkel. Szépen hízik,4 hónapos és 8080 gr. Egyébként neki is voltak,sőt a mai napig vannak olyan periódusai,amikor nagyon gyakran kér enni. Átlag 4 óránként szopizik,de reggel pl felkel,eszik,eltelik fél óra,eszik,eltelik 20 per,eszik. Aztán este megint így.
2013. febr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!