Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes 1 hónapos babátok...

Anyatejes 1 hónapos babátok mennyit eszik egy nap? És azt olvastam nem sok változás van miliben az 1 hónapos és 6 hónapos baba étkezésében. Ez komoly?

Figyelt kérdés

Eddig néztem 80-90 miliket evett de tegnaptól hirtelen eszik 110-135-t is. Kicsit meglepődtünk.

Vagy ez tök normális? Bimbóvédővel tudtam szoptatni de így sok levegőt nyelt, hasfájós volt és nem tudtam soha mennyit eszik és hogy ezért sír óránként vagy a hasa miatt.

Ezért most amikor feszül a mellem, lefejem és utána Nuk-os 1-es cumisüvegből szívja ki.


2012. dec. 3. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A fejlődés ugrások alkalmával fontos, hogy mindig tedd mellre, mert különben nem követi a tejtermelés az igényt. Mi is bimbóvédővel kezdtük a szopizást, de 2-3 hét után csak a kezdéshez kellett, pár korty erejéig, amíg "kiszívta" és utána simán be tudta kapni, aztán már olyan ügyes lett, hogy az sem kellett. Nem tudjátok így megoldani? Amit nekem még javasoltak, hogy mellszívóval "húzzam ki" a mellbimbómat, hogy be tudja kapni, ez is jó volt...Az a cumisüveg nem kellene, pláne, hogy a fejés, sterilizálás elég sok időbe telik és hát a cumisüveg mégsem az anyamell....Nem tudom, mennyiket eszik, mert nem mérem, de a tápszeres doboz alapján (ki kellene már dobnom, mert csak 1x kapott a hazajövetel napján :)...az áll, hogy 1-2 hetes 90ml, 3-4 hetes 120ml, 2 hónapostól 150 ml, 3-4 hónapos 180 ml és 5-6 hónapos 210 ml. Amit leírsz az normális, de szerintem meg kellene próbálnotok szopizni....nekünk az Espumisan sokat segített a levegőn.
2012. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 coffeez ***** válasza:
100%

Szoptatás közben is büfiztesd meg, és utána kicsit tornásztasd meg (lábait a pocihoz) persze nem vadul :)VAgy behajlítod a lábait és kicsit körzöl vele, mint csípőszűrésen. Cumisüveget ne adj Neki, mert előbb- utóbb összezavarodik szegény (máshogy kell szívni és gyorsabban is jön üvegből). Én így jártam anno :( Tedd cicire ha sír, ha éhes, enni fog. Ha szépen fejlődik akkor nincs semmi gond. Különben ennyi idősen még azért is sírhat, mert kicsit szorong a külvilág miatt, nemrég még éjjel-nappal meleg pociban volt :)

Tegyél a teste köré kis takarót, ami minden oldalról hozzáér.

2012. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma is megpróbáltam. Bimbóvédő aztán ki a szájból. Még most ügyes is volt szopizott. Igaz 45 percen át, végül belealudt. Már a tej folyt ki a száján. Aztán felébredt. Szerintem rájött, hogy éhes és ment a sírás. És ez így menne egész nap. Míg mikor a lefejt tejet megkapta, utána békésen nézelődött. :( és én is képben voltam mennyit evett. Hát nem tudom. Egyébként 10-15 perc alatt mellből ki kellene szívnia a megfelelő adagot nem?
2012. dec. 3. 14:08
 4/7 coffeez ***** válasza:
Ez sok mindentől függhet. Én speciel 30 percig szoptattam, 15 egyik, 15 másik mell. Annál tovább ha tart, már nem eszik, hanem "játszik", cumizik. EZ egy olyan fárasztó munka, amit eredményesen ennél tovább nem bír végezni.De ha még kicsi, akkor bealhat közte persze, mert elfárad, de ez nem azt jelenti, hogy jól lakott. Most még légy türelmes a határidőkkel, ha éhes, tedd cicire,(persze min. 10 perc teljen el 2 szoptatás között), és akkor magától beáll, ahogy nő, egyre erősebb lesz, és tovább bírja, és a gyakori mellre tételtől több tejed lesz. Pont annyi, amennyi Neki kell :)
2012. dec. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Az anyamellből szopizásnak pont az a lényege, hogy nem csak a táplálkozásról szól, mint a cumisüveg, ezért van tovább a melleden és így lesz több a tejed is. Ha bealszik ébresztgesd: büfiztesd, pelusozd át és kínáld meg újra. Igény szerinti szoptatásnál 2 dolgot felejts el: a mérleget és az órát. Tapasztalatból mondom, nem okoskodok én majdnem megjártam, de időben jött a segítség. Ha bizonytalan vagy inkább keress egy szoptatási tanácsadót és hívd fel! Ha evett és megnyugszik, jól lakott, ilyenkor még nem csak a kaja miatt sírnak, másképp nem tudnak kommunikálni. Abból, hogy cicire teszed nem lehet baj, ha 1,5-2 órán belül kér újra enni, tedd arra, amelyikből utoljára szopizott, ha 2 óra eltelt, akkor kapjon új cicit, így a tejtől nem fog fájni a pocakja és igen, szopi közben is meg lehet büfiztetni és ha fél órával utána hasra teszed, jön még ki levegő, ha büfizéssel nem távozott! Hidd el jelezni fogja, ha nem elég a tej! 5 hónapos Manó anyukája
2012. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az lején nálunk is 3/4 órát cicizett, most már 10 perc alatt végez, ritkán szuszizik be rajta! Ne aggódj emiatt. Az első 8-10 percben jön gyorsabban a hígabb cukros tej, utána kb 5 percenként kortyol 2-3-at. Ez nem jelenti azt, hogy ő alszik vagy pihen, hanem a hátsó zsíros tej (is )szopizás közben termelődik, nem a két szoptatás között!
2012. dec. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Az első 3 hetet úgy csináltam ahogy írtátok. Nem néztem órát, állandóan rajtam lógott de 1,5 órát sem bírt ki két szopi között. Ekkor tértem át arra, hogy lefejem és látom mennyit evett. Így már kibírt 2,5-3 órát is. El lehetett menni sétálni és tudtam hogy nem fog ordítani az éhségtől. Most folytatom a cicire tevést. Mert egyébként imádom mikor rajtam lóg :) Jó babázást!
2012. dec. 3. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!