Érdemes küzdeni?

Figyelt kérdés
1hete született a babám. A tejem nagy szenvedések árán idnult be, de még igy is csak pár csepp. Mára odáig jutottam, hogy 1nap kis adagokban összetudok gyüjteni kb.50ml-t, ez az egész napi mennyiség. A babám már nem fogadja el, igy mellszivoval fejem le ezt a keveset is. Érdemes vele pepecselni? Hiszen még 1 étkezését sem tudom vele kiváltani mert még annyira sem elég. Nem úgy néz ki, hogy ebből már több lenne...amig ennyi is van érdemes ezt odaadni neki? Egyáltalán odaadhatom igy, hogy hütőszekrényben tárolom kis adagokban, mindig hozzáteszek és pl. nap végén odaadom neki? Vagy akár fel is adhatom a dolgot... Ismerőseim azt mondják feleslegesen kinzom magam.. :(
2013. febr. 17. 18:04
 1/6 A kérdező kommentje:
mármint a cicimet nem fogadja el, ezért nem szoptatom a babát, hanem fejem a tejet.
2013. febr. 17. 18:05
 2/6 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ha nem megy, ne erőltesd. Az előtej volt a fontos neki, azt már kiszopta.

Gratulálok a kicsidhez:)


Kétlányos 28hkm.

2013. febr. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Hát én minden cseppet oda akartam adni a babámnak és oda is adtam, úgyhogy hónapokig fejtem én is, mint a kisangyal, de nem bántam meg, pedig nekem is mondták, hogy hagyjam...persze olyanok, akik szintén nem szoptattak. 10-20 ml-ben is rengeteg értékes dolog van egy babának, főleg ebben a taknyos időben, nem árt az immunrendszerének bármilyen támogatás!

Szépen lassan úgyis el fog apadni így, hogy nem szopizik, mert ő tudná igazán fenntartani ezt a mennyiséget...

De persze ez csak az én véleményem, tudom, hogy nagyon rossz egész nap fejni :(


Egyébként összeöntheted az egy napi "termést" ha kihült az új adag...azért ne melegen...

2013. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel,nekem csak a 9.napon indult be,jövőhéten 5 hónapos,és annyi tejem van,hogy tele van vele a hűtő:)1 hét után még nem érdemes keseregni.Igyál rengeteg (4 liter!!) folyadékot,sok levest egyél,alkoholmente sör,fejni-fejni-fejni,és mellre rakna,amikor csak lehet!
2013. febr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy hete szültél, még beindulhat igazán a tejtermelés, semmi sincs "veszve":). Fejj tov

bbra is, pihenj, és legyél rengeteget bőrkontaktusban a babáddal. Fektesd magadra meztelenül, bújjatok be a takaró alá:). A bőrkontakt mindekttőtökben olyan hormonreakciókat indít el, amik segítenek a tejtermelésben, e mellett ha "szabad préda" a cicid, könnyen rákaphat a baba:).

2013. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

Szopis tanácsadó?

Újszülöttes anyukaként pláne jól jöhet, ha van melletted valaki, aki nemcsak hasznos tanácsokkal lát el, hanem a lelket is tartja benned. Ez az időszak nagyon nehéz tud lenni és sokkal könnyebben feladja az ember, mint később. Tegyél még egy próbát, kérj segítséget, még semmi nincs veszve!

2013. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!